Aktualności

HURRA! WAKACJE, SŁODKIE LENISTWO…

Dnia 19 czerwca 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Zakończenie Roku Szkolnego

Serdecznie zapraszamy Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku na uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019, które odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 w sali rekreacyjnej Ośrodka.

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”

W czerwcowe popołudnie wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku włączyli się w Ogólnopolską Akcję masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam”. Przedsięwzięcie zainicjowane zostało w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Kampania ma na celu promowanie czytelnictwa, a także zamanifestowanie, że dzieci i młodzież naprawdę lubi czytać dla przyjemności.

Dzień Dziecka w Strefie na Relaksie

Dnia 01.06.2019 r. grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wzięła udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Strefę na Relaksie oraz ASG FUN w Pułtusku.

Obchody Dnia Dziecka z Pułtuskim Klubem Terenowym 4x4 i ATV

Dzień Dziecka to okazja do zabawy i uczczenia międzynarodowego święta najmłodszych. Z tej okazji 31 maja razem z uczniami obchodziliśmy Dzień Dziecka. Głównym organizatorem uroczystości był Pułtuski Klub Terenowy 4x4 i ATV, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Komenda Powiatowej Policji w Pułtusku.

Próbna ewakuacja w SOSW

Dnia 30 maja 2019r. o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się próbna ewakuacja.

KONKURS PLASTYCZNY „PRZENIEŚMY SIĘ W ZACZAROWANY BAŚNI I LEGEND ŚWIAT”

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Przenieśmy się w zaczarowany baśni i legend świat”.

Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu 28 maja 2019 r. uczniowie PSSPdP uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?”. Na poprzednim spotkaniu mówiliśmy o otwartym rynku pracy, natomiast tym razem chcieliśmy przybliżyć naszym uczniom inną formę aktywności zawodowej, w mianowicie uczestnictwo w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Jestem EKO- dbamy o nasze otoczenie

W dniu 28 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się III edycja międzypowiatowego konkursu ekologicznego pt. „Jestem Eko- dbamy o nasze otoczenie”.

VI OŚRODKOWY MARATON PROFILAKTYKI

Placówce zorganizowany został VI Ośrodkowy Maraton Profilaktyki. W ramach Maratonu odbyły się spotkania informacyjno- edukacyjne „Dobra impreza= bezpieczna impreza” oraz „Znajomości wirtualne = zagrożenia realne”.

Dzień Patrona 2019

Obchody Dnia Patrona w dniu 24.05.2019 rozpoczęły się odśpiewaniem przez chór dziewcząt hymnu „Szkoło nasza kochana”. Dla podkreślenia uroczystego charakteru corocznego wydarzenia zespół „Łowcy rytmów” zatańczył barwnego i żywiołowego krakowiaka.

ŻAGLE -WODA - PRZYRODA

W majowe popołudnie grupa wychowanków SOSW wraz z wychowawcami miała możliwość obejrzeć i wysłuchać występy artystów ze szkół powiatu pułtuskiego na XXVII Eliminacjach Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w MCKiS w Pułtusku.

ŚLADAMI HISTORII PUŁTUSKA

Dnia 23.05.2019r. grupa wychowanków SOSW im A. Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami zwiedziła wystawę planszową fotografii „Wielka woda...wspomnienia po 40 latach” zorganizowaną w MCKiS w Pułtusku.

Wycieczka do ZOO

23.05.2019r. młodzież z koła Turystyczno - Krajoznawczego „Kompas” odwiedziła Ogród Zoologiczny w Warszawie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki.

Warsztaty „Bądź kumplem. Nie dokuczaj!”

W środę 22.05.2019r. uczniowie wybranych klas wzięli udział w integracyjnych warsztatach profilaktycznych. Warsztaty miały wskazać uczniom, jak należy budować prawidłowe relacje między sobą, a ich temat brzmiał: „Bądź kumplem. Nie dokuczaj!”. Jest to hasło ogólnopolskiej kampanii dotyczącej przeciwdziałaniu agresji i przemocy.

Warsztaty profilaktyczne "Stop Cyberprzemocy"

W dniu 23.05.2019r. zostały przeprowadzane warsztaty pn. „Stop Cyberprzemocy” w ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych z zakresu przemocy z użyciem mediów elektronicznych. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas VII-VIII PSPS Ic i IIIc PSSPdP.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach

22 maja 2019 r. uczniowie klas VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, pod opieką p. Iwony Nowosielskiej i Macieja Jóźwika, uczestniczyli w wycieczce do prywatnego Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach koło Warszawy.

Wycieczka do Dzierżenina

W dniu 18 maja 2019 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Dzierżenina. Głównym punktem programu wyjazdu edukacyjnego był udział uczniów w warsztatach rzeźbiarskich.

VIII Legionowska Paraolimpiada

W piątek 17 maja uczniowie naszej placówki wzięli udział w VIII Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży w Arenie Legionowo.

Apel

W dniu 16.05.2019 r. odbył się apel szkolny w ramach obchodów Dnia Patrona Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Podczas spotkania wręczono dyplomy i słodkie upominki za udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój wymarzony dom”.

Festiwal talentów

W dniu 16.05.2019r. obył się „Festiwal talentów” - karaoke. Celem zabawy była integracja wychowanków oraz poznanie polskiej kultury muzyki różnych gatunków.

Wycieczka do WTZ w Świeszewie

W dniu 15 maja 2019 roku grupa uczniów ze szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyła w wycieczce do WTZ w Świeszewie. Głównym celem wizyty było zapoznanie się uczniów z funkcjonowaniem Warsztatów oraz poznanie, w jaki sposób Warsztaty Terapii Zajęciowej stwarzają osobom niepełnosprawnym.

Niezapominajka 2019

Dnia 15 maja 2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Polskiej Niezapominajki. Wszyscy uczniowie i pracownicy zostali udekorowani symbolem tego pięknego święta w postaci niezapominajkowego kwiatka.

MAMY PUCHAR

W dniu 14 maja 2019r. miłośnicy gier planszowych w kategorii warcaby, spotkali się na XV Turnieju Warcabowym o Puchar Starosty Makowskiego, który odbył się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim.

Spotkanie z przyrodą

Dnia 10.05.2019 r. uczniowie SOSW w Pułtusku, a wśród nich członkowie Klubu Obserwatorów Przyrody brali udział w spotkaniu nt. "Osobliwości przyrodnicze regionu oraz bezpieczeństwo i kultura zachowania się w lesie" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pułtusku

W 10.05.2019r. uczniowie klas I i III Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku.

Akcja „ŻONKILE” 2019

17 kwietnia od samego rana uczniowie rozdawali uczniom, rodzicom oraz pracownikom placówki papierowe żonkile na znak wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim w 1943 roku.

Wielkanocne Śniadanie

Dnia 15.04. 2019 r. członkowie Koła Kulinarnego „Kuchcik” i Sekcji Dań Regionalnych, jak co roku spotkali się przy świątecznym stole, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy wielkanocne wśród nich: żurek, faszerowane jaja, sałatki warzywne, mazurki, sernik i babki.

Praktyki wspomagane w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku

W dniu 15 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy I i III d ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w praktykach wspomaganych w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku. Praktykanci tym razem obejrzeli kolejne filmy prezentujące zawody ( rolnik, sprzedawca) w tym także osoby wykonujące dane zawody oraz narzędzia i materiały wykorzystywane w procesie pracy.

Mała warsztaciarnia w SOSW

W dniu 12.04.2019r. w Ośrodku przeprowadzone zostały ogólnoszkolne warsztaty „świecowe”. Twórcze spotkanie odbyło się dzięki paniom z Pracowni - Warsztaciarni JustEwalia z Wieliszewa.

Misterium Męki Pańskiej „Mój Mistrzu, ja z Tobą chcę iść...”

Jedną z wielkopostnych tradycji jest wspólne rozpamiętywanie męki Pana Jezusa. Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku oraz zaproszeni goście mieli taką możliwość 11 kwietnia 2019 roku, kiedy to uczniowie i pracownicy wystawili Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „Mój Mistrzu, ja z Tobą chcę iść”.

Warsztaty Wielkanocne

W dniu 10 kwietnia 2019r. uczniowie klas przysposabiających do pracy wraz z opiekunami udali się do Niepublicznego Przedszkola Miniland na warsztaty wielkanocne.

Tradycje Wielkanocne

10 kwietnia grupa uczniów z wychowawcami wybrała się do Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela. Pani bibliotekarka przygotowała dla naszych wychowanków prezentację multimedialną, dzięki której przypomnieliśmy sobie czym są dla nas Święta Wielkanocne.

Misjonarz z Kolumbii w SOSW

Dnia 03 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku z ks. Mariuszem Mąką - Misjonarzem Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Kolumbii.

Z wizytą w Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela

3 kwietnia grupa uczniów z nauczycielami i opiekunami wybrała się do Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela na spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek, pisarką literatury dziecięcej. Spotkanie zorganizowano w ramach XVI Pułtuskich Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Konkurs matematyczno – przyrodniczy

W dniu 03.04.2019r czterech uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku reprezentowało nasz Ośrodek w XII międzyszkolnym konkursie matematyczno – przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, który odbył się w Ostrołęce.

,,PRACA MOICH MARZEŃ”

Ze względu na tak ważną rolę pracy w życiu każdego człowieka, narodził się pomysł promowania idei pracy oraz ważności dokonania trafnego jej wyboru. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów został przeprowadzony w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku konkurs plastyczny pt. "Praca Moich Marzeń”. Współorganizatorami konkursy był Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku

Spotkanie z zawodem

Od marca nasi uczniowie realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W dniu 28 marca z realizacją zadania: spotkanie z przedstawicielem rzadko spotykanych zawodów, uczniowie udali się do rękodzielniczego kramiku „Cepelia Komsta”.

WYCIECZKA DO ZAKŁADU FRYZJERSKIEGO „METAMORFOZA”

Dnia 25.03.2019 r. wychowankowie grupy XI udali się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego. Celem tej wizyty było utrwalenie poznanych wiadomości na temat zawodu fryzjera.

Wycieczka do Centrum Artystycznego SZTUKARNIA

W dniu 23 marca 2019 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu wycieczki był udział uczniów w warsztatach zdobienia różnych materiałów zorganizowanych przez Centrum Artystyczne SZTUKARNIA. Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach Projektu Unijnego „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE...”

Światowy Dzień Wody 2019

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez ONZ ma przypominać o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone. Z tej okazji dnia 21 marca 2019 r., wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku wybrali się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku, gdzie znajduje się Stacja Uzdatniania Wody.

Wiosna w wierszu i bajce

W ramach odchodów Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca w SOSW w Pułtusku zostały zorganizowane warsztaty z pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku, p. Dorotą Karkowską.

Zbiórka Makulatury 2019r.

W dniach 20-21 marca 2019r. odbyła się zbiórki makulatury, którą wsparli wolontariusz ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

WITAJ WIOSNO!

Jak co roku 21 marca obchodzony jest Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie klas V+VI i VII+VIII, uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym ,,Witaj wiosno”.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie SOSW oraz uczniowie z PSP nr 3 włączyli w obchody Dnia Kolorowej Skarpety.

TURNIEJ GIER STOLIKOWYCH

W dniu 14 marca 2019 roku w Ośrodku odbył się dwunasty już Turniej Gier Stolikowych. Celem turnieju było rozbudzanie u dzieci i młodzieży zainteresowania grami planszowymi, zwłaszcza warcabami, rozwijanie i doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz zasady logicznego myślenia, przewidywania, a także strategicznego działania.

II Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”

Dnia 11 marca 2019r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wzięli udział w II Paraolimpiadzie „Jesteśmy różni, ale równi”, zorganizowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

„Muzyczna Przerwa” 2019

Aby uatrakcyjnić uczniom odpoczynek w czasie długiej przerwy, umożliwić im aktywne spędzanie czasu wolnego, zaspokoić potrzebę ruchu, rozładować ogromne pokłady energii i rozbudzić apetyt na muzykę zaprosiłyśmy całą społeczność szkolną do brania udziału w „Muzycznej Przerwie”, która trwała od stycznia do marca 2019 r.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.Honorowy patronat nad Projektem objęli m. in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydawnictwo Edukacyjne MAC.

VIV Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku

28 lutego 2019r. w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbył się VIV Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego.

Wycieczka do Warszawy

W dniu 27 lutego 2019 roku uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Karnawał 2019

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest zawsze długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów, dostarcza im dużo przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 26 lutego 2019 roku. Za sprawą balonów, serpentyn i kolorowych świateł sala rekreacyjna Ośrodka zamieniła się w krainę magii.

Praktyki wspomagane realizowane w ramach przysposobienia do pracy w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 25 lutego uczniowie oddziału klas: klasy I i III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w zajęciach praktyk wspomaganych w Bibliotece i Pedagogicznej w Pułtusku, których celem jest przygotowanie uczniów do wchodzenia w dorosłe życie, w tym zatrudniania wspomaganego.

KOSA 2019

Grupa młodzieży SOSW wraz z opiekunami 21 lutego 2019r. uczestniczyła w XVI KABARETOWYCH OBRYCKICH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH Domów Pomocy Społecznej KOSA 2019. Karnawałowej imprezie towarzyszył podwórkowy klimat – scenografia bogata w przyciągające wzrok uliczki z dawnych lat,

Gramy w ping - ponga

Dnia 20 lutego 2019r. w sali rekreacyjnej SOSW im. Anny Karłowicz odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Jego głównymi celami była: popularyzacja tenisa stołowego i propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Luty to szczególny miesiąc, ponieważ w tym czasie, w placówkach oświatowych realizowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem: „Działajmy Razem”. Jak co roku nasza placówka aktywnie uczestniczy w akcji, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Bezpieczny Internet

Korzystając z Internetu możemy m.in. komunikować się z innymi użytkownikami oraz wymieniać informacjami. Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w Internecie? By odpowiedzieć na te pytania 20.02.2019 roku odbyło się spotkanie warsztatowe z p. Olgą Sepełowską - nauczycielem informatyki.

Poznaj zawody i wybierz swój wymarzony…

W dniu 18.02.2019 r. uczniowie oddziału klas: klasy I i III d Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z nauczycielką p. Mariolą Żebrowską brali udział w zajęciach pt. „ Poznaj zawody i wybierz swój wymarzony”

Wycieczka do Domu Ciekawego Szycia w Warszawie

16 lutego 2019r. grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, gdzie udała się do Domu Ciekawego Szycia. Dzieciaki uczestniczyły w warsztatach krawieckich, które polegały na zaprojektowaniu własnej podręcznej torby.

Spotkanie walentynkowo - karnawałowe

W dniu 14 lutego 2019 roku grupa uczniów SOSW wzięła udział w zabawie karnawałowo – walentynkowej zorganizowanej przez się Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach.

Walentynki 2019

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Z tej okazji 14 lutego 2019 r. odbyło się Walentynkowe Spotkanie Integracyjne pod hasłem „Przyjaźń i koleżeństwo zamiast agresji, przemocy i mowy nienawiści” połączone ze słodkim poczęstunkiem i dyskoteką.

KARNAWAŁOWY BAL WALENTYNKOWY 2019

W dniu 14.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie odbył się „Karnawałowy Bal Walentynkowy, 2019” w którym udział wzięły wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami.

BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE 2019

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży zasłużony czas odpoczynku od nauki. Jest to również wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Uczniowie naszego Ośrodka rozpoczynają zimowy odpoczynek 28 stycznia 2019 r. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, nauczyciele i wychowawcy podejmowali szereg działań mających na celu uświadomienie swoim podopiecznym zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Spotkanie „ Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?”

W dniu 24 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów PSSP d P z cyklu „ Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?” z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Pułtusku w osobach: Pan Janusz Borzyński Dyrektor Cechu oraz Pani Joanna Ciszewska – doradca zawodowy.

„Bezpieczne ferie”

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków dnia 21.01.2019 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Cyberbullying. Spojrzenie na zjawisko wirtualnej agresji wśród młodzieży.

W dniu 18 stycznia 2019 roku uczniowie klas Ia, Ic, IIIa, IIIb, IIIc PSSPdP oraz klasy VIII PSPS uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Cyberbullying. Spojrzenie na zjawisko wirtualnej agresji wśród młodzieży”.

Zwiedzanie Warszawy

W dniu 17 stycznia 2019 r. grupa wychowanków z Ośrodka wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wychowankowie zwiedzali przystrojoną jeszcze świątecznie Warszawę po zmroku. Podziwiając pięknie Stare Miasto, plac przed Zamkiem Królewskim oraz Krakowskie Przedmieście. Wyjazd bardzo się spodobał wychowankom.

Spotkanie z ratownikiem WOPR – Bezpieczne ferie zimowe

Dnia 17.01.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie z panem Cezarym Rzepnickim i Pawłem Mieszkowskim - zawodowym ratownikiem medycznym oraz Pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdobywamy umiejętności poruszania się po pułtuskim rynku pracy

Dnia 14.01.2019 r. klasa Ib Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku udała się z wizytą do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku.

XXVII FINAŁ WOŚP

W niedzielę 13 stycznia 2019r. społeczność SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku już po raz kolejny ,,zagrała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Konkurs Plastyczny „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

W nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu (5 lutego br.) zachęcamy naszych uczniów i wychowanków do udziału w konkursie plastycznym, a zarazem uczestniczenia w współtworzeniu bezpiecznego środowiska online.

Spotkanie wigilijne Koła Kulinarnego „Kuchcik”

To już kolejna wigilia w naszym Ośrodku zorganizowana przez Koło Kulinarne. Do grona „Kuchcików” dołączyła Sekcja Dań Regionalnych oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Na stole zagościły tradycyjne potrawy wigilijne: kapusta z grzybami, barszcz z uszkami, sałatka jarzynowa i śledziowa.

Wieczór Kolęd i Pastorałek

W dniu 19 grudnia zostało zorganizowane wspólne spotkanie Bożonarodzeniowe, które rozpoczęło się poprzez przeczytanie przez nauczyciela wierszy i opoiwieści wigilijnych.

Karolkowa 2018 - Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

18 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Warszawie odbywał się IX Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Karolkowa 2018". Naszą placówkę reprezentowały: Patrycja Miętkiewicz z kolędą „Lulajże Jezuniu” oraz Natalia Bąk z pastorałką „Pastuszek Bosy.”

Wspólne kolędowanie w Zatorach

Dnia 18 grudnia 2018 r. wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku: Lena Guławska i Patrycja Napiórkowska wystąpiły w konkursie muzycznym „Radosny czas z kolędą i świąteczną piosenką” w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach.

Spotkanie opłatkowe na pułtuskim rynku

Dnia 16 grudnia 2018 r. grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wraz z wychowawcami wzięła udział w spotkaniu wigilijnym dla mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego, które odbyło się przed pułtuskim ratuszem.

Świąteczna sesja fotograficzna 2018

Przed Świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy do naszej szkoły studentkę Wydziału Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej Wiktorię Stasiak, która wykonała profesjonalną świąteczną sesję zdjęciową uczniom klasy VII –VIII PSPS i klasy III PGS.

Jasełka bożonarodzeniowe 2018

Dnia 12 grudnia 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem „Gore gwiazda Jezusowi”.

Patriotycznie i przedświątecznie

W oczekiwaniu na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno – warsztatowym z seniorami pod hasłem „W świątecznym nastroju…”, które odbyło się w dniu 12.12.2018r.

Idą Święta, nie o SMS‐ie lecz o kartce pamiętaj

Uczniowie naszej placówki dołączyli do ogólnopolskiego projektu społecznego organizowanego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg „Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” który rozpoczął się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku a której kibicuje Rzecznik Praw Dziecka.

Mikołajki w Legionowie

Dnia 9 grudnia 2018 roku grupa wychowanków SOSW w Pułtusku uczestniczyła w wycieczce do Legionowa. Dzieci wzięły udział w Mikołajkach Miejskich zorganizowanych w legionowskim ratuszu, w ramach których zaprezentowano przedstawienie dla dzieci "Zimowy koncert Stwora Głodomora", któremu towarzyszyły mikołajkowe warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem oraz Strefa Wymiany Maskotek prowadzona przez Wolontariat Legionowo.

Szlachetna Paczka 2018r.

Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wiele wspaniałych ludzi to dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i wspaniały. Już po raz trzeci wolontariusze działający w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku mieli okazję włączyć się w tą wspaniałe przedsięwzięcie.

Godzina Kodowania 2018

Grudzień to kolejna okazja do promocji kodowania. Godzina Kodowania jest największą inicjatywą edukacyjną, która adresowana jest do uczniów oraz nauczycieli z całego świata. W ramach programu Uczymy Dzieci Programować nasi uczniowie w dniach 3-9 grudnia 2018 uczestniczyli w tym wielkim wydarzeniu - Tygodniu Edukacji Informatycznej.

W CUDOWNEJ KRAINIE BOMBEK

Uczniowie wraz z opiekunami SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku w dniu 8 grudnia 2018 r. mieli okazję odwiedzenia fabryki bombek, która znajduje się w Warszawie na ul. Kordeckiego. Ta fantastyczna przygoda z poznaniem całego procesu powstania bombek oraz możliwością stworzenia własnej bombki była możliwa dzięki realizowanemu w Ośrodku projektowi „MYŚL KREATYWNIE, DZIAŁAJ AKTYWNIE..."

Mikołajkowe spotkanie integracyjne

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, 6 grudnia 2018r. uczniowie kl. III Gimnazjum oraz kl. V + VI, kl. VII + VIIIa i kl. VII + VIIIb Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Mikołajkowym spotkaniu integracyjnym tym razem na temat: „Poznajemy tradycje i symbolikę Świąt Bożego Narodzenia.”

Mikołajkowe spotkanie z absolwentami w ŚDS

Członkowie Klubu Absolwenta lubią się spotykać; chcą utrzymywać kontakt i robić coś razem. Z tej okazji w dniu 06 grudnia br. opiekunowie Klubu wybrali się do absolwentów i wspólnie wykonali karty bożonarodzeniowe.

Piszemy list do św. Mikołaja

Dnia 06 grudnia w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku, odbyły się warsztaty mające na celu zredagowania listu do św. Mikołaja.

Warsztaty bożonarodzeniowe z klasą 0A PSP nr 3

W dniu 05.12.2018 roku nauczycielki naszego Ośrodka przeprowadziły warsztaty plastyczne z klasą 0A Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

Wizyta św. Mikołaja w SOSW

Tradycją już się stało, że na początku grudnia Ośrodek odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 5 grudnia i sprawił, że ten dzień był wspaniały, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

Projekt edukacyjno - wychowawczy „Podaj łapę”

5 grudnia 2018 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia odbyło się spotkanie integracyjne uczniów, nauczycieli i dyrekcji SOSW im. A. Karłowicz oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, które rozpoczęło realizację wspólnego projektu dydaktyczno - wychowawczego „Podaj łapę”.

PATRIOTYCZNA CHOINKA

Dnia 4 grudnia 2018r. w naszym Ośrodku odbyły się kreatywne warsztaty artystyczne inspirowane historią Polski niepodległej. Była to kolejna okazja do uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości w połączeniu z kultywowaniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Wycieczka do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie

1 grudnia 2018r. grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie.Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach Projektu Unijnego „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE...”

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

30.11.2018 r. uczniowie klas VII i VIII PSPS, klasy III PGS oraz klasy IIIe PSSPdP wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Naszym celem było poznanie historii 63 dni heroicznej walki naznaczonej cierpieniem i śmiercią, a jednocześnie pełnej nadziei i wiary w zwycięstwo.

Spotkanie andrzejkowe w Legionowie

Tegoroczny listopad kończymy tradycyjnymi andrzejkowymi zabawami. Dnia 29 listopada 2018 r. uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Andrzejki

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszym ośrodku, co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. To magiczne spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia tradycji andrzejkowych

Integracyjne spotkanie andrzejkowe

W świat pełen magii, fantazji i wróżb udali się uczniowie klasy IIIa i IIIe PSSPdP oraz absolwenci SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku podczas spotkania andrzejkowego, które odbyło się w dniu 29 listopada 2018 roku.

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE

29 listopada uczniowie klas V+VI oraz VII+VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz z nauczycielami, uczestniczyli w spotkaniu Andrzejkowym w Publicznej szkole Podstawowej im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

Zabawa andrzejkowa w ŚDS Pułtusk

Dnia 28 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy, odbyła się zabawa andrzejkowa, na której zaproszone były nasze wychowanki.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA Świąteczna "SERCE ZA ODWAGĘ"

Po raz trzeci nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Przedświątecznej pt. „Serce za odwagę”, której celem jest przygotowanie kartek bożonarodzeniowych dla Kombatantów, Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

Wizyta w Kuźni Kurpiowskiej

Tradycje, zwyczaje i sztuka ludowa są częścią historii i kultury narodowej. Aby przybliżyć wychowankom tradycje ludowe związane z Kurpiami, w dniu 27 listopada 2018 roku udaliśmy się na wycieczkę do „Kuźni Kurpiowskiej” w miejscowości Pniewo, znajdującej się na terenie Puszczy Białej.

Spotkanie Andrzejkowe w DPS Pułtusk

Dnia 27 listopada uczniowie I klasy Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wraz z nauczycielami, uczestniczyli w spotkaniu Andrzejkowym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jestem, By Pomagać”.

SPOTKANIE Z CZŁONKIEM ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

Dnia 26 listopada 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z panem Piotrem Dublewskim – wielkim patriotą, członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ponadto człowiekiem o wielu pasjach, angażującym się w działalność społeczno-kulturalną naszej lokalnej społeczności.

Dzień Pluszowego Misia

Piątkowy poranek dnia 23.11.2018r. społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku przywitała w nieco odmienny sposób. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

JESIENNY BUKIET

Mając na uwadze ogromny potencjał możliwości tkwiący w naszych wychowankach w listopadzie został zorganizowany w SOSW konkurs przyrodniczy pt. „Jesienny bukiet”.

Tydzień Życzliwości

W związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada) na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku zorganizowany został Tydzień Życzliwości, przypadający na okres od 19 do 22 listopada.

Konkurs pięknego czytania z „Gangiem Słodziaków”

Dnia 21 listopada 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się konkurs pięknego czytania z „Gangiem Słodziaków”.

OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA

Nasza placówka włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który wypada 20 listopada. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim, że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać.

Warsztaty malarskie

Klasy Ia i Ib Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyły w warsztatach malarskich prowadzonych pod czujny okiem Pani Ewy Witkowskiej – artysty malarza.

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 19 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej placówce przedstawiciela Centrum Dietetycznego Naturhouse w Pułtusku - dietetyka panią Małgorzatę Ardecką. Pani dietetyk przeprowadziła prelekcje na temat „Zasady zdrowego odżywiania”.

X Mazowiecki Dzień Treningowy Wyszków 2018

Dnia 17 listopada 2018 roku uczniowie SOSW uczestniczyli w X Mazowieckim Dniu Treningowym w ramach Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Wyszkowie.

WYCIECZKA DO „KOLORADO”- CENTRUM ZABAW DLA DZIECI

17 listopada 2018r. w piękny, choć mroźny sobotni poranek, grupa uczniów głodnych wrażeń, przygód i pozytywnych emocji wyruszyła na podbój Warszawskiego Kolorado. Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach realizacji Projektu Unijnego: „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE…” .

I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA

Dnia 14.11.2018r w naszym Ośrodku odbył się I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA . Celem turnieju była: promocja aktywności ruchowej i sportu przez niepełnosprawnych zawodników, stwarzanie możliwości wspólnego przeżywania radości, sportowych emocji i poczucia dumy ze swoich osiągnięć.

Norek? Czerepach? Po prostu Artur Barciś

W dniu 14 listopada 2018r. grupa wychowanków Ośrodka wzięła udział w spotkaniu ze znakomitym aktorem Arturem Barcisiem, które odbyło się w Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela w Pułtusku.

IX Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”

W dniu 14.11.2018r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt.: „Pieśń ujdzie cało”, zorganizowanego przez Związek Piłsudczyków RP i Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Tydzień dla Niepodległej

W dniach 05.11-09.11.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodzono III Tydzień Patriotyczny, związany z celebrowaniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego i Parku Miniatur w Warszawie

8 listopada 2018r. uczniowie klas VI - VIII wybrali się do Warszawy na wycieczkę śladami historii.

Wycieczka do Warszawy w rocznicę obchodów „100 lat Niepodległości Polski”

8 listopada 2018 roku uczniowie oddziału klasowego III d Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy z myślą przewodnią: Zwiedzamy Warszawę i wybrane obiekty na okoliczność obchodów „100 lat Niepodległości Polski”.

100 flag i 100 kolorowanek na 100-lecie

W dniu 11.XI.2018r. przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wychowankowie Ośrodka postanowili uczcić ją w sposób niezwykły i aktywny. Podczas warsztatów edukacyjno-plastycznych, które odbyły się w dniu 6 i 8 listopada 2018r. wychowankowie własnoręczne wykonali 100 flag i pomalowali 100 kolorowanek na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z wizytą w kwiaciarni ,,Las & Kwiaty”

Uczniowie naszej szkoły w ramach warsztatów florystycznych ,,Rok w ogrodzie” 8 listopada wspólnie z Panią Kamilą Krzepicką, dzięki uprzejmości Pani Marty Waszkiewicz, odwiedziły kwiaciarnię ,,Las &Kwiaty”.

100 lat temu!

W środę 7 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w wieczorze dla Niepodległej zorganizowanym przez uczniów SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Okazja była wyjątkowa, ponieważ w tym roku świętujemy stulecie odzyskania niepodległości.

Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie: 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy, w ramach akcji #RekordDlaNiepodległej.

BohaterON czyli kartka do powstańca jako forma nowoczesnego patriotyzmu

W dniach 25-29 października „włączyliśmy historię” - uczniowie wszystkich klas wypisali życzenia dla uczestników Powstania Warszawskiego bohaterów, którzy przez 63 dni walczyli o wolną Polskę.

Profilaktyka uzależnień w naszej szkole, czyli dopalacze i narkotyki – NIE!

W dniu 25 października 2018r. w naszej placówce odbyło się spotkanie związane z profilaktyką uzależnień pt. „Narkotyki i dopalacze”. Na spotkanie przybyli przedstawicie Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Konkurs Kulinarny "Witaminka z sadów i ogrodów"

Dnia 25.X.2018 odbył się Konkurs Kulinarny pt. ,, Witaminki z sadów i ogrodów'', który miał na celu rozwijać zdolności i zainteresowania kulinarne, a także promować zdrowy sposób odżywiania się.

NARODOWE CZYTANIE 2018

W ramach Narodowego Czytania 2018 uczniowie klas IV, VI, VII i VIII mieli przyjemność wysłuchania trzech fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziorna

Dnia 24 października nasi wychowankowie uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie –Jeziorna. W 1760 roku powstał w Jeziornie młyn papierniczy, któremu w XIX wieku został nadany tytuł Królewskiej Fabryki Papieru.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 23 października 2018 r. grupa uczniów ze SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Niestępowie. Zostaliśmy zaproszeni przez uczniów i nauczycieli tejże szkoły na doroczne Święto Pieczonego Ziemniaka.

W hołdzie Św. Janowi Pawłowi II

W dniu 22 października 2018r. w naszej placówce odbył się apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II z okazji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

XII MAZOWIECKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dnia 18 października 2018r. w Kozienicach odbył się XII Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w którym wzięła udział grupa 6 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku. Zawodnicy to: Wiesława Chuma, Lena Guławska, Jan Chuma, Gabriel Kanigowski, Daniel Górecki i Bartosz Herubiński.

5 dni...5 zadań...5 wydarzeń... czyli CODE WEEK 2018

W dniach 15- 19 października 2018r. uczniowie naszej placówki na lekcjach informatyki oraz zajęciach informatycznych brali udział w dniach nauki programowania w ramach EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz bierze udział w projekcie "BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE". Celem projektu jest uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.

Śladami Józefa Piłsudskiego po Warszawie

Dnia 17 października 2018r. wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce "Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego po Warszawie".

Wycieczka do Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka, Muzeum Karykatury oraz Manufaktury Cukierków w Warszawie

Dnia 16 października 2018r. uczniowie klasy IIIe wraz z nauczycielkami p. Anną Kuczyńską i p. Ewą Kieszek wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

WARSZTATY EDUKACYJNE ,,WYBORY SAMORZĄDOWE 2018”

Dnia 16 października 2018r. w Ośrodku odbyły się warsztaty edukacyjne dla wychowanków SOSW poświęcone wyborom samorządowym, nawiązujące do ogólnopolskiej akcji społecznej ,,Młodzi głosują” wspieranej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wdzięczność bez granic

12 października 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Bezmierny mój dług wdzięczności

„Bezmierny mój dług wdzięczności” pod takim hasłem dnia 11 października 2018 roku w SOSW w Pułtusku odbył się wieczorek poetycko-muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wycieczka do Domu Polonii

W dniu 11.10.2018r uczniowie klasy VI i oddziału klas IV+ VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Domu Polonii w Pułtusku.

Niepodległościowe Biegi Przełajowe

W dniu 4 października 2018 r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Niepodległościowych Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2018. Biegi przełajowe w Jońcu odbyły się po raz 36, a że odbywały się roku 2018 w którym obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości były szczególne i wyjątkowe.

Wycieczka do Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka i Muzeum Ewolucji w Warszawie – 02.10.2018

Naukę o finansach można zacząć całkiem fajnie, wystarczy odwiedzić Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka w Warszawie. Grupa zainteresowanych uczniów z PSPS i PSSPdP wybrała się autobusem za niewielkie pieniążki do Warszawy, aby poznać różne tajniki związane z polskimi banknotami.

Patriotyzm w nowoczesnym wydaniu - BohaterON

Z formą ,,nowoczesnego” patriotyzmu mieli okazję zapoznać się wychowankowie grup wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Anny Karłowicz. Wychowankowie podczas spotkań organizowanych przez wychowawców mieli okazję usłyszeć historię związane z Powstaniem Warszawskim. Obejrzeć zachowane zdjęcia i filmy związane z tym wydarzeniem.

Wspólne Głośne Czytanie w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku

W dniu 28 września uczniowie klasy IIId i IIIe Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy VII-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mleko pijesz – zdrowo żyjesz”

Dnia 28.09.2018 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mleko pijesz – zdrowo żyjesz”, zrealizowanego w ramach akcji KOWR „Mleko z Klasą” prowadzonej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek, dnia 28.09.2018r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.

Bezpieczeństwo wychowanków w Ośrodku i poza nim

Mając na uwadze bezpieczeństwo wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, w dniu 25.09.2018r. odbyło się spotkanie ze szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa. Celem spotkania było uzmysłowienie wychowankom możliwości wystąpienia zagrożeń w Ośrodku i poza nim.

Wycieczka Krzyczki Szumne

Uczniowie klasy Ib Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w dniu 24.09.2018 r. odbyli wycieczkę zawodoznawczą do ośrodka szkoleniowo- wypoczynkowego Nosselia w Krzyczkach Szmunych.

Przerwa z witaminką

Dnia 24 września 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, przeprowadzona została cykliczna akcja profilaktyczna pod hasłem: „Przerwa z witaminką”.

Prezentacja Ośrodka podczas Obchodów XXI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

Prezentacje Zakładów Pułtuska podczas obchodów XXI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza w 100-lecie Odzyskania Niepodległości odbyły się dnia 22 .09.2018r.

Bezpieczna droga

W dniu 19.09.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym im. Anny Karowicz w Pułtusku, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Pułtuskiej Powiatowej Komendy Policji

Mleko - ważny element codziennej diety

18 września 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie z przedstawicielem SANEPIDU-u.

BIESIADA POD CHMURKĄ

W dniu 13.09.2018r. w Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku odbył się piknik integracyjny osób niepełnosprawnych pod nazwą „BIESIDA POD CHMURKĄ”, w którym udział wzięły wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września 2018 r. o godzinie 9.00 w Sali rekreacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Serdecznie zapraszamy

Spotkanie z absolwentami

Dnia 02 lipca 2018r. w kameralnym gronie, z udziałem dyrekcji placówki rozpoczęło się spotkanie z absolwentami.

Smak wakacji, zapach lata

Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018 zabrzmiał 22 czerwca. W Sali rekreacyjnej Ośrodka odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów ze szkołą.

„B jak bezpieczny n jak niechroniony”

W ramach udziału w programie profilaktycznego „B jak bezpieczny n jak niechroniony” w dniu 19 czerwca 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku został zorganizowany "Bank odblasków", od kilku dni uczniowie zbierali w klasach zbędne odblaski, które we wrześniu będą rozdane nowym uczniom.

Wycieczka do Manufaktury Cukierków

Dnia 15 czerwca 2018r. uczniowie oddziału klas IV+V PSPS pojechali do Manufaktury Cukierków przy ul. Tamka 49 w Warszawie.

Spotkanie integracyjne „Bezpieczny wypoczynek wakacyjny”

W dniu 13 czerwca 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się integracyjne spotkanie oddziału klas IV+V, oddziału klas VI+VII, klasy VII oraz klasy II PGS pod hasłem „ Bezpieczny wypoczynek wakacyjny”.

Nauka i zabawa w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

08.06.2018 r. grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wybrała się na wycieczkę do CNK w Warszawie. Tym razem naszym drogowskazem były słowa Benjamina Franklina, motywujące nas do utrwalania wiedzy, poszerzania horyzontów i rozwijania zainteresowań.

Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury, z których zasobów warto korzystać. W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę -hasło tegorocznej edycji brzmi „RzeczpospoCzyta”.

Owocowe koktajle

W dniu 06.06.2018r. odbył się ostatni etap akcji „Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku”. Z myślą o witaminach wykonaliśmy koktajle owocowe.

Podsumowań nadszedł czas

Dnia 06.06.2018r. uczniowie klasy III b gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej z dotychczasowymi klasami Publicznego Gimnazjum Specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku świętowali zakończenie gimnazjum, które miało miejsce w grill chacie przy OSP w Łubienicy.

Wycieczka do stolicy

Naszą wycieczkę 05.06.2018 r. rozpoczęliśmy, zatem od zwiedzania lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Przygotowując się do roli podróżnika poznaliśmy miejsca, skąd może się kiedyś rozpocząć wspaniała przygoda – halę przylotów i odlotów, stanowiska odprawy biletowo – bagażowej i kontroli bezpieczeństwa, widzieliśmy służby pracujące w porcie lotniczym.

Piknik rodzinny uczniów klasy II gimnazjum na działce rekreacyjnej poza miastem

Plenerowa impreza uczniów wraz z ich rodzinami, która odbyła się 4 czerwca 2018 r., już na stałe wpisała się w kalendarz tradycji klasowych. Uczniowie z członkami swoich rodzin wspólnie z wychowawcą klasy na kilka dni przed piknikiem starannie go planują przydzielając czynności organizacyjne i zaklinając pogodę.

Próbna ewakuacja w SOSW

W dniu 30 maja o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się symulacja akcji ewakuacyjnej. Celem treningu było przypomnienie uczniom i pracownikom Ośrodka praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca na całym świecie wszystkie dzieci mają swoje święto - Dzień Dziecka. W naszym Ośrodku ten wyjątkowy dzień uroczyście obchodziliśmy 30 maja.

Dzień Patrona 2018

Marzenia nadają życiu sens, mobilizują do działania, spełniają się, gdy mamy odwagę po nie sięgnąć. Przypomnieli nam o tym uczniowie podczas Dnia Patrona.

1 miejsce w konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!"

W ramach rządowego programu Bezpieczna +, od 18 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Publiczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku brała udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego konkursu ,,Jesteśmy Cyfrowobezpieczni !”.

Festiwal talentów

Wtorek 22 maja 2018 r. to kolejny dzień ciekawych wydarzeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku. Każdy z nas wie, że dzieci i młodzież to ogromny potencjał pasji, marzeń i talentów. Wychowawcy Ośrodka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich podopiecznych zorganizowali w tym dniu „Festiwal talentów”.

Biblioteczna podróż w kosmos

Przedstawiciele trzech klas PSPS i PGS uczestniczyli 18.05.2018 r. w zajęciach pt. „Planety Układu Słonecznego”, zorganizowanych w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", przeprowadzona przez panią bibliotekarkę Sylwię Groszkowską w filii nr 2 Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela.

Jestem bezpieczny na wsi

W dniu 16 maja 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku rozpoczął się cykl spotkań w ramach V Ośrodkowego Maratonu Profilaktyki- Bezpieczne wakacje – 2018. Na spotkanie edukacyjno-informacyjne zaproszenie przyjęli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Pułtusku.

W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

Dnia 15 maja 2018 roku, grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wzięła udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku.

Magiczna książka

W dniu 16 maja 2018r, odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie wychowanków z bibliotekarzem szkolnym. Głównym celem tego spotkania było upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów pod hasłem: "Magiczna książka, czytam, oglądam, słucham".

15 maja -Dzień Polskiej Niezapominajki

Kolejny raz uczniowie SOSW obchodzili w naszej placówce Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to akcja dotycząca piękna przyrody, przypomina o potrzebie jej ochrony, promowania rodzimej roślinności i życia w zgodzie z naturą.

IV Międzyszkolny Konkurs dla Szkół Przysposabiających do Pracy

W dniu 11 maja 2018 roku uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w IV Międzyszkolnym Konkursie dla Szkół Przysposabiających do Pracy, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Legionowie.

Turniej warcabowy w Makowie Mazowieckim

Czwartek 10 maja 2018 r. to kolejny dzień zmagań naszych wychowanków na polu gier planszowych. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim, gdzie odbył się XIV Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Makowskiego.

Dni Książki i Bibliotekarza

Dnia 10.05.2018r. z okazji Dni Książki i Bibliotekarza, odbył się apel czytelniczy pod hasłem: „Mądrość w książkach płynie jak rzeka”.

Gry planszowe to nasza pasja

W środę 9 maja 2018 roku uczniowie naszej Placówki wzięli udział w XVI Międzyośrodkowym Turnieju Gier Stolikowych zorganizowanym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu.

Wycieczka uczniów klasy VI – VII PSPS do Warszawy

Wycieczka uczniów klasy VI – VII PSPS do Warszawy w dniu 08.05.2018r. obfitowała w wiele nowych doświadczeń i atrakcji.

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI

Od 6 kwietnia do 25 kwietnia 2018 roku, w naszym Ośrodku został ogłoszony konkurs ekologiczny pod hasłem " Co dzieci zrobiły ze śmieci" z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypadł w tym roku na 22 kwietnia.

Gra Miejska „Cyfrowo - kosmiczna przygoda... czyli bieganie z historią po Pułtusku”

W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbyła się pierwsza edycja gry miejskiej „ Cyfrowo - kosmiczna przygoda... czyli bieganie z historią po Pułtusku”.

Autyzm – unikalne spojrzenie na świat

W ramach obchodów Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu 26 kwietnia w naszej placówce odbyło się integracyjne spotkanie dzieci autystycznych w oparciu o Programy aktywności – „Świadomość Ciała, Kontakt i Komunikacja” M. i Ch. Knill oraz trening logicznego myślenia i formułowania wypowiedzi.

Wiosenne kanapki

W naszym Ośrodku wiosna zagościła na dobre. W ramach akcji „Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku” postanowiliśmy wykonać zdrowe, wiosenne kanapki.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 26 kwietnia 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne pt. ,,Informuję, ostrzegam – właściwe zachowania w sytuacji zagrożeń” z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, w którym uczestniczyli wychowankowie SOSW.

Pielgrzymka uczniów SOSW do Rostkowa

Dnia 25 kwietnia 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Rostkowa, w którym znajduje się Sanktuarium pod wezwaniem św. Stanisława Kostki.

XV Międzynarodowe Biegi Przełajowe Ireny Szewińskiej – „DLA NIEPODLEGŁEJ”

25 kwietnia 2018r. grupa 11 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XV Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej – „DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Powiedzmy stop szkolnej agresji

Zjawisko przemocy rówieśniczej jest poważnym problemem społecznym. Dostrzegając wagę zagadnienia nasi wychowankowie przyłączyli się do kampanii społecznej „Powiedzmy STOP szkolnej agresji” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. W dniu 24.040.2018r. odbyło się spotkanie z pedagogiem szkolnym.

O książkach, prawie autorskim ze szkolną bibliotekarką

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, czyli promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich w szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne na temat Praw Autorskich nie tylko w Internecie.

Konkurs wiedzy o bezpiecznym Internecie

24 kwietnia 2018 roku odbył się przygotowany przez zespół ds. cyfrowego bezpieczeństwa konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Podziękowanie dla Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „Skarb Nadziei”, działającego przy Specjalnym Ośrodku szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, składamy serdeczne podziękowanie za przekazane środki finansowe w ramach Programu Grantów Lokalnych z Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Dbamy o zdrowie i kondycję fizyczną

W dniu 23 kwietnia 2018roku po raz kolejny w Ośrodku na przerwie śródlekcyjnej została przeprowadzona gimnastyka . Ta forma aktywności fizycznej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży.

Bezpieczeństwo konsumentów w sieci

W piątek 20 kwietnia uczniowie gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy uczestniczyli w spotkaniu nt. „Bezpieczeństwo konsumentów w sieci” z Panią Longiną Liszewską - Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta.

Łączy nas pamięć- AKCJA „ŻONKILE”

19 kwietnia, w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, uczniowie naszej szkoły przekazali swoim koleżankom i kolegom oraz całej społeczności szkolnej papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim, włączając się tym samym w ogólnopolską społeczno-edukacyjną akcję „Żonkile”.

Uzależnieniu od gier komputerowych mówimy nie

Dnia 19.04 2018 pedagog szkolny spotkała się z uczniami biorącymi udział w projekcie „Jesteśmy cyfrowobezpieczni.” Spotkanie miało charakter edukacyjny i dotyczyło groźnego i bardzo powszechnego obecnie zjawiska uzależnienia od gier komputerowych.

Gramy w piłkarzyki

Dnia 17 kwietnia 2018r. w sali rekreacyjnej SOSW im. Anny Karłowicz odbył się II Deblowy Turniej Piłkarzyków Stołowych.

Uczniowie SOSW w podróży do przeszłości

Sobota, dnia 14 kwietnia 2018r. okazała się dla uczniów i nauczycieli SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku super okazją do prawdziwej podróży do przeszłości, a przede wszystkim inspirującym spotkaniem z historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku. Podróż ta odbyła się dzięki realizacji projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE..."

W sieci serfuj z głową

Pod hasłem „W sieci serfuj z głową” w piątkowe przedpołudnie 13 kwietnia ulicami Pułtuska przeszedł happening informacyjno - profilaktyczny promujący bezpieczne zasady korzystania z Internetu.

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku 12 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci. W zajęciach prowadzonych przez Panią Dorotę Karkowską oraz uczniów z zespołu cyfrowobezpieczni z SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku brały udział dzieci z grupy „Skrzaty” z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.

Konkurs matematyczno – przyrodniczy

W dniu 11.04.2018r czterech uczniów SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku reprezentowało nasz Ośrodek w XI międzyszkolnym konkursie matematyczno – przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, który odbył się w Ostrołęce.

Siecioholizm i fonoholizm zagrożeniem współczesnej młodzieży

11 kwietnia 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – warsztatowym nt. „Uzależnienie od Internetu, gier internetowych, telefonu oraz bezpiecznego korzystania z Internetu” przeprowadzonym przez panie: Ewę Ładę oraz Agatę Drzazgowską - Raheb z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pułtusku.

Uwolnij się od smartfona, czyli Dzień gier planszowych

Mając na uwadze walory gier planszowych w środę 11 kwietnia 2018r. zespół ds. bezpieczeństwa cyfrowego zorganizował w naszej placówce Szkolny Dzień Gier Planszowych pod hasłem „Uwolnij się od smartfona.”

Bezpieczny senior w sieci

W dniu 09.04.2018 roku odbyło się spotkanie informacyjno - warsztatowe z seniorami z Klubu Srebrnego Wieku, które poprowadziły uczennice naszego Ośrodka. Dziewczęta przedstawiły zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warsztaty edukacyjne w ŚDS

Dnia 10. 04. 2018 r. grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku w celu przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych „Bezpieczeństwo w sieci” w ramach realizacji zadań z projektu Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

7 kwietnia 2018r.- Zdrowie dla wszystkich

Od 2009r. na całym świecie dzień 7 kwietnia ustalony został przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako Świat Dzień Zdrowia. W bieżącym roku obchodzony jest pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.

WIELKI JUBILEUSZ CYRKU KORONA

W sobotę 7 kwietnia, Cyrk Korona zaprezentował w Pułtusku nowy spektakl pt.: „WIELKI JUBILEUSZ”, jubileuszowy program przygotowany z okazji 25-lecia jego istnienia.

WARSZTATY WIELKANOCNE

Wielki Tydzień to okres oczekiwania na Święta Wielkanocne. W tym czasie grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku

Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku

Dnia 27.03.2018 roku grupa wychowanków wybrała się na wycieczkę do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku. Naszym przewodnikiem po urzędzie była p. Agnieszka Wrzeszcz- doradca zawodowy.

Wystawa pokonkursowa

W dniach 09.03-26.03.2018 r. została zorganizowana wystawa pokonkursowa prac uczniów i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku biorących udział w szkolnym konkursie plastycznym na „Fantastyczną postać wirusa komputerowego” w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela Filia nr 2 w Pułtusku.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty wykonania usługi zleconej. Informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.

Śniadanie Wielkanocne

Kultywując tradycję Świąt Wielkanocnych członkowie Koła Kulinarnego „Kuchcik” w dniu 23 marca 2018r. zasiedli do zastawionego potrawami stołu wielkanocnego.

WYCHOWANKOWIE SOSW im. A. KARŁOWICZ DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

W Placówce został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem: „Zawsze bezpiecznie”, który patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku oraz akcja funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, uczniów i nauczycieli pod hasłem „Bezpieczne przejście.”

Idźmy za Jego krzyżem

22 marca w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszym Ośrodku odbyły się rozważania wielkopostne pod hasłem „Idźmy za Jego krzyżem”.

Warsztaty wykonywania palm wielkanocnych

Dnia 22.03.2018 r. w SOSW w Pułtusku odbyły się warsztaty artystyczne wykonywania palm wielkanocnych, które przeprowadziła p. Agnieszka Komsta, twórczyni rękodzieła z Puszczy Białej, wraz z córką Marysią.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca 2018 r. z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Tego dnia młodzież z SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyła w szeregu spotkań poświęconych nowym technologiom.

„JESTEM EKO – PRZYJACIELE LASU”.

Dnia 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny konkurs pod hasłem „JESTEM EKO – PRZYJACIELE LASU”. Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Pułtusk.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

„Polska mówi aaa” – pod takim hasłem 21.03.2018r. odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Celem akcji było upowszechnienie wiedzy w zakresie podstawowej profilaktyki stomatologicznej i zachowań prozdrowotnych.

Zagrożenia cyfrowego świata

Wszystkie grupy wychowawcze w dniu 15.03.2018r. spotkały się na wspólnych zajęciach dotyczących zagrożeń cyfrowego świata.

Powiatowe Forum Edukacyjne 2018

Dnia 15 marca 2018 roku w auli Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, po raz kolejny odbyło się powiatowe forum edukacyjne.

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację usługi polegającej na zorganizowaniu wyjazdów edukacyjnych dla uczniów w ramach Projektu współfinansowanego ze środków EFS

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację usługi polegającej na zorganizowaniu wyjazdów edukacyjnych dla uczniów w ramach Projektu współfinansowanego ze środków EFS W związku z realizacją przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE..."

Moja Biblioteka

Dnia 13 marca 2018r. został rozstrzygnięty konkurs literacko – plastyczny promujący czytelnictwo pod hasłem: „Moja Biblioteka”.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

„Woda źródłem życia”- pod takim hasłem dnia 13.03.2018 r. odbyło się spotkanie edukacyjne z technologiem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku.

Z psychologiem o bezpieczeństwie młodzieży w sieci

Dnia 06.03.2018 r. w klasach Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy odbyły się warsztaty psychoedukacyjne poświęcone „Bezpieczeństwu młodzieży w sieci” przeprowadzone przez psychologa szkolnego.

SUPER „Dzika Wyspa”

Wieczór 28 lutego był zapewne niesamowity nie tylko dla wychowanków naszego Ośrodka, ale również dla wszystkich zgromadzonych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Stało się to dzięki przepięknemu spektaklowi „Dzika Wyspa”.

Bezpieczeństwo w sieci

„Bezpieczne hasła i loginy = bezpieczny uczeń w sieci” – pod takim hasłem odbyły się warsztaty z nauczycielem informatyki w dniu 27.02.2018r.

Turniej Gier Stolikowych

Dzień 27 lutego 2018r. był pełen sportowych emocji dla sympatyków gier planszowych. Od wielu lat, corocznie w naszej Placówce odbywa się Turniej Gier Stolikowych w kategorii warcaby i w każdym roku przybywa wychowanków zainteresowanych tą ciekawą formą spędzania czasu wolnego.

Wycieczka do Warszawy

Dnia 27 lutego 2018r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy warszawskie Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk oraz uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych w Teatrze „Lalka”.

Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”

Dnia 21 lutego 2018r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wzięli udział w Paraolimpiadzie „Jesteśmy różni, ale równi”, zorganizowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

Turniej Tenisa Stołowego

21 lutego 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się IX Międzygrupowy Turniej Tenisa Stołowego.

Powiatowy konkurs recytatorski „Kiedy myślę o Ojczyźnie…”

Dnia 21.02. 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku odbył się powiatowy konkurs recytatorski pod hasłem: „Kiedy myślę o Ojczyźnie…”.

Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu

21 lutego 2018r. grupa uczniów cyfrowobezpiecznych z naszej placówki odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego 0A z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku w ramach ogólnopolskiej akcji "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu."

Cyberprzemoc i zagrożenia w sieci - spotkanie z Policją

15 lutego 2018 r. uczniowie wszystkich klas spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Panią Katarzyną Grzechnik oraz Panem Arkadiuszem Chmielem.

Zaburzenia odżywiania

Dnia 14 lutego 2018 roku w SOSW w Pułtusku odbyło się spotkanie z przedstawicielem służby zdrowia - pielęgniarką szkolną p. Marzanną Grochowską na temat zaburzeń odżywiania.

Bal przebierańców

Karnawałowy bal przebierańców z nutą biesiadną odbył się w ostatkowy wtorek 13.02.2018 r. Wychowankowie wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów.

Spotkanie karnawałowo-walentynkowe

Dnia 13 lutego 2018 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Serocku odbył się bal karnawałowo – walentynkowy, na który zostali zaproszeni uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Razem tworzymy kulturę w sieci

13 lutego 2018 r. odbył się apel szkolny, podczas którego zgromadziła się cała społeczność uczniowska i nauczycielska wraz z dyrekcją. Temat apelu nawiązywał do tegorocznego hasła obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu -„Razem tworzymy kulturę w sieci”.

Owocowo – warzywne aranżacje

Dnia 12.02.2018 roku grupy wychowawcze wraz z wychowawcami spotkały się w stołówce szkolnej i przystąpiły do konkursu kulinarnego „Owocowo – warzywne aranżacje” w ramach akcji Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku”.

KOSA 2018

Grupa młodzieży SOSW wraz z opiekunami uczestniczyła w XV KABARETOWYCH OBRYCKICH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH Domów Pomocy Społecznej KOSA 2018.

Bal karnawałowy 2018

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku dnia 07 lutego 2018 r. odbył się bal karnawałowy pod hasłem „ W krainie lodu i śniegu”.

Sieciakowe Mazajki czyli o bezpieczeństwie w sieci

6 lutego 2018 roku po raz 14 w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło tegorocznej edycji to: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Jak co roku nasza placówka aktywnie uczestniczy w akcji, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska

Dnia 5 lutego 2018r. zakończyliśmy akcję „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. Otrzymane dary przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie.

Uczymy dzieci programować

Drodzy Rodzice z dumą informujemy, że uczniowie naszej placówki biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym "Uczymy dzieci programować".

PREORIENTACJA ZAWODOWA

W dniu 30 stycznia zakończył się cykl spotkań uczniów klasy IIIa PSSPdP w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku związanych z poznawaniem różnych zawodów.

XXVI FINAŁ WOŚP

Za nami 26. Finał WOŚP, którego celem było pozyskanie środków ,,dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W niedzielę 14 stycznia 2018r. społeczność SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku już po raz kolejny ,,zagrała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

SOSW kodowało, programowało i nagrody wygrało

Możemy świętować sukces ! Z ponad 150 placówek, które wzięły udział w konkursie uczniowie naszej placówki znaleźli się w gronie laureatów, którzy zajęli pierwsze miejsce w kraju !!!

OGŁOSZENIE

Dzień 15 stycznia 2018 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku za dzień 06 stycznia 2018 r., który przypada w wolną sobotę.

Bezpieczne ferie. Bezpieczny Internet.

12.01.2017r. uczniowie PSSPdP uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Bezpieczne ferie Bezpieczny Internet”. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzenia zbliżających się ferii zimowych.

I Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

9 stycznia 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się I Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej,

Czekając na święta...

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku od 1 do 22 grudnia 2017r. brali udział w ogólnopolskim konkursie i projekcie edukacyjnym „Czekając na Święta – Uczymy Dzieci Programować” organizowanym przez firmę „EduSense” oraz „Kodowanie na dywanie”.

Spotkanie z misjonarzem z Kolumbii

Dnia 21 XII 2017r. gościliśmy w naszym Ośrodku ks. Mariusza Mąkę Misjonarza Pallotyna Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Kolumbii.

Cyfrowobezpieczni znaleźli złoto w Warszawie

21 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIc PSSPdP w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” korzystając z zaproszenia Narodowego Banku Polskiego uczestniczyli w grze miejskiej „Znajdź złoto w Warszawie.”

„Smacznie i zdrowo”

20 grudnia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku,  odbyła się profilaktyczna  akcja pt.„Smacznie i zdrowo”.

Radosny czas z kolędą i piosenką świąteczną w Zatorach

Dnia 20 grudnia 2017 roku wychowanki SOSW w Pułtusku: Lena Guławska i Janina Pisarek wystąpiły podczas konkursu muzycznego pod hasłem „Radosny czas z kolędą i piosenką świąteczną” w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach.

KAŻDY DZIEŃ PRZYBLIŻA NAS DO ŚWIĄT

W miłej przedświątecznej atmosferze 18 grudnia w naszym Ośrodku gościliśmy studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej z Warszawy. Zaproszeni goście w ramach projektu "Kultywowanie tradycji świątecznej" przeprowadzili dla naszych wychowanków warsztaty artystyczne.

Kolejny sukces Pawła Górskiego

Uczeń klasy IIIb gimnazjum w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej z klasami dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Paweł Górski zajął I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Ozdoba Choinkowa” w kategorii wiekowej 14-16 lat organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów w Warszawie.

Sprawili wiele radości

Dzięki inicjatywie Pani Anny Dobrzańskiej przy wsparciu Prezesa Pana Grzegorza Gańko oraz pracowników z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku mieli możliwość otrzymania świątecznych upominków.

Sukces uczniów SOSW

14 grudnia 2017r. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z nauczycielami p. Katarzyną Woźniak, Małgorzatą Bandurską i Żanetą Tkaczyk uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs „ANIOŁ na...” zorganizowanej w Instytucie Jana Pawła II w Wilanowie.

Kolęduje Tobie moje serce

Pod takim hasłem, dnia 13 grudnia 2017 r. w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła p. Aldona Iniarska – dyrektor SOSW witając ciepło całą społeczność Ośrodka i zaproszonych gości.

Wspólne kolędowanie łączy pokolenia

13 grudnia 2017 roku w MCKiS w Pułtusku w siedzibie Klubu Srebrnego Wieku wychowankowie naszego Ośrodka mieli okazję podtrzymania tradycji kolędowania. Podczas spotkania przy wspólnym stole w miłej atmosferze seniorzy wraz z dziećmi śpiewali kolędy i pastorałki.

Wspólnie tworzymy kartki świąteczne

12.12.2017r. mieliśmy przyjemność poprowadzenia warsztatów plastycznych pod hasłem „Wspólnie tworzymy kartki świąteczne” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.

Hej kolęda, kolęda

Dnia 9 grudnia 2017r. dzięki uprzejmości Nasielskiego Ośrodka Kultury nasze uczennice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku razem z nauczycielami obejrzały w ramach cyklicznych spotkań z Teatrem Smyka spektakl pt. „Hej kolęda, kolęda”.

Wycieczka do Polskiego Komitetu Olimpijskiego

7 grudnia 2017r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wybrała się na wycieczkę do Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA ŚWIĄTECZNA „SERCE ZA ODWAGĘ”

W dniu 07 grudnia w placówce odbyły się warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim były „kartki bożonarodzeniowe”. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie młodzieży tradycji i symboli Świąt Bożego Narodzenia poprzez przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego przez uczniów w całej Polsce.

Spotkanie z seniorami – Tradycje świąt

W związku zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia wychowankowie Ośrodka wzięli udział w spotkaniu z podopiecznymi Dziennego Domu „Senior – Wigor” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku.

W domku Św. Mikołaja

6 grudnia na rynku naszego miasta przed ratuszem spotkaliśmy Św. Mikołaja, który czekał na nas z koszem słodyczy. Mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, napisać list i przekazać go elfom lub samemu Świętemu.

Programujemy Phonota

W mikołajki 06 grudnia odwiedził nas sympatyczny robot edukacyjny Photon. Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci.

Mikołaje w SOSW

W dniu 06 XII uczniowie naszego Ośrodka nadsłuchiwały dźwięki dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się św. Mikołaj.

Mikołajkowe Spotkanie Integracyjne: „W świecie książek”

W dniu 6 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II PGS wystąpili w roli gospodarzy Integracyjnego Spotkania Mikołajkowego: „W świecie książek” goszcząc uczniów z zaprzyjaźnionych klas PSPS: oddziału klas IV+V, oddziału klas VI+VII oraz klasy VII wraz z nauczycielami i opiekunami.

Wolontariat – daje radość

W związku z Obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej placówce w dniu 05 XII 2017r, odbyły się warsztaty pod hasłem: „Wolontariat- wspólne działanie daje radość”.

Mikołaj spełnia sny

Dnia 3 grudnia 2017 roku grupa wychowanków SOSW w Pułtusku uczestniczyła w wycieczce do Legionowa. Głównym celem wyjazdu było krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, kształtowanie wrażliwości estetycznej, umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez obejrzenie spektaklu teatralnego pt.”Mikołaj spełnia sny” w wykonaniu aktorów Teatru „Muza” z Łodzi.

„Książka uczy, bawi, wychowuje.” Prezentacja rezultatów projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II gimnazjum

W dniu 1 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta prezentacja rezultatów projektu edukacyjnego na temat: „Książka uczy, bawi, wychowuje.”

Św. Mikołaj w „Mrówce”

W piątek 1 XII 2017r. w Markecie Budowlanym „Mrówka” odbyło się spotkanie z Św. Mikołajem.

Bombki dla Papieża

Okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W tym celu dnia 30.11.2017 r. odbyły się warsztaty artystyczne, które przeprowadziła p. Agnieszka Komsta, twórczyni rękodzieła z Puszczy Białej, wraz z córką Marysią.

Z wizytą u krawcowej

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej 29 listopada 2017 r. uczniowie klasy II+III PSSPdP wybrali się do pracowni krawieckiej. Celem wyjścia było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, zapoznanie uczniów z pracą krawcowej oraz ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu.

Andrzejki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Nawiązanie współpracy uczniów klasy III PSSPdP z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku

W listopadzie uczniowie klasy IIIa PSSPdP nawiązali współpracę z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku. Pierwsze spotkanie miało formę wycieczki edukacyjnej, której celem w ramach preorientacji zawodowej było poznanie środowiska pracy bibliotekarza.

Bezpieczne i przebojowe szkoły podstawowe

27 listopada 2017 roku uczniowie: Dominik Buraczewski, Igor Rajewski, Dominik Walerzak i Adam Ostaszewski uczestniczyli, wspólnie z dziećmi ze szkół podstawowych gminy Pułtusk, w zorganizowanym przez PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku happeningu ph. Bezpieczne i przebojowe szkoły podstawowe.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością.

Zabawa Andrzejkowa w DPS w Pułtusku

24 listopada 2017 r. uczniowie klas PSSPdP wraz z nauczycielami p. Martą Tetwejer i p. Hanną Orłowską uczestniczyli w spotkaniu andrzejkowym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku.

POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 24 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie naszego Ośrodka obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

"Mam prawo do..." - czyli obchody Dnia Praw Dziecka

Wspólne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku w dniu 22 listopada rozpoczął wicedyrektor p. R. Wiśniewski, odczytując wychowankom i nauczycielom list Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka. Pan Rzecznik przypomniał o tym, że Polska jest uznawana za kraj macierzysty praw dziecka, a prawa te są niezbywalne.

Wieczór Andrzejkowy 2017

20 listopada wychowankowie SOSW uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej.

Lekcje z OZOBOTEM

Uczniowie naszej placówki w ostatnim tygodniu mogli zaznajomić się z tajnikami programowania. Dzięki firmie EduSense naszych młodych informatyków odwiedził niezwykły gość - OZOBOT.

Czas wróżby...

Dnia 16.11.2017r uczniowie klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej z klasami dotychczasowego Publicznego Gimnazjum Specjalnego wraz z nauczycielami Żanetą Tkaczyk i Jolantą Piecychną wzięli udział w „Zabawie Andrzejkowej” organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach.

Świadome rodzicielstwo i macierzyństwo

W dniu 16.11.2017 roku w świetlicy Ośrodka odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną panią Marzanną Grochowską, w którym uczestniczyły starsze wychowanki SOSW. Celem spotkania było upowszechnianie informacji dotyczących świadomego rodzicielstwa i macierzyństwa.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty – dot. części nr 6 Informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017r., poz. 1579) opublikowanego na stronie internetowej Zamawiającego na dostawę pomocy dydaktycznych na potrzeby projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE. PROGRAM PODNOSZENIA EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA I ROZWOJU SPOŁECZNO-ZAWODOWEGO UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ ORAZ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI SPRZĘŻONYMI; PODNOSZENIE KOMPETENCJI PEDAGOGICZNYCH NAUCZYCIELI SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ANNY KARŁOWICZ W PUŁTUSKU”

Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile

W dniu 16 listopada 2017r. uczniowie naszej placówki uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez trenera pana Michała Łabę w ramach projektu „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile”, zorganizowanych przez T-Mobile oraz Fundację Digital University pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku

W dniu 15.XI.2017r. wychowankowie grup z opiekunami sporządzali sałatkę warzywną w ramach akcji „Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku”.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej

15 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Akcja została przeprowadzona w związku z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na cygańską nutę...

Dnia 14 listopada 2017r. Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku odwiedziła p. Czesława Waśkowiak Prezes Stowarzyszenia „Romanii” w Pułtusku.

Andrzejki w Legionowie

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. Dnia 14 listopada 2017 roku grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się na zabawę andrzejkową do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

II Tydzień Patriotyczny

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W dniach 06 -10.11.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodzono II Tydzień Patriotyczny, który miał na celu przybliżenie historii naszej ojczyzny. W poszczególnych dniach tygodnia na uczniów czekało mnóstwo „patriotycznych” atrakcji.

Bezcenna lekcja historii

W sobotę 11 listopada 2017r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach spotkań z cyklu „Śpiewamy dla Ciebie Polsko”.

XIV Mazowiecki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Warszawa 2017

Dnia 9 listopada 2017r. grupa 5 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XIV Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych

LEKCJA PATRIOTYZMU

W dniu 8 listopada 2017 r. wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Dorotę Karkowską nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku pod hasłem: 11 listopada – Święto Niepodległości Polski. Postacie historyczne – patroni roku 2017 r.

Spotkanie z dietetykiem z Naturhouse

6 listopada 2017 roku do naszej placówki zaprosiliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia Panią Dietetyk Arletę Prus-Konieckiewicz z pułtuskiego Centrum Dietetycznego Naturhouse. Pani dietetyk przeprowadziła prelekcję dla całej szkoły na temat „Mówię NIE – dla słodkich napoi i jedzenia fast foodów”.

Dzień Pieczonego Jabłka

„Jedno jabłko dziennie trzyma z daleka lekarza ode mnie” – pod takim hasłem w dniu 06.11.2017r. odbył się Dzień Pieczonego Jabłka. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródło witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na dostawę pomocy dydaktycznych na potrzeby Projektu współfinansowanego ze środków EFS

W związku z realizacją przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE. PROGRAM PODNOSZENIA EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA I ROZWOJU SPOŁECZNO-ZAWODOWEGO UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ ORAZ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI SPRZĘŻONYMI; PODNOSZENIE KOMPETENCJI PEDAGOGICZNYCH NAUCZYCIELI SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ANNY KARŁOWICZ W PUŁTUSKU”

I KURS DOSKONALĄCY DLA NAUCZYCIELI Z FUNDUSZY UNIJNYCH

W dniach 21 i 28 października 2017r. grupa 13 nauczycieli SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku uczestniczyło w kursie doskonalącym nt. ,,Rozwijanie umiejętności kluczowych w obszarze samodzielności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną".

Z WIZYTĄ W CYRKU KORONA

Dnia 24.10.2017r. członkowie Koła Przyjaciół Zwierząt „Puchatek” wraz z opiekunami uczestniczyli w widowisku cyrkowym połączonym z jubileuszem 25-lecia działalności artystycznej Cyrku „Korona”.

Code Week 2017

Code Week EU, czyli Europejski Tydzień Kodowania to coroczne święto wszystkiego, co związane z kodowaniem, programowaniem, myśleniem logicznym i algorytmicznym. W tym roku Code Week był znacznie dłuższy i trwał od 7 do 22 października.

Dyskoteka „ Na dobry początek ”

Dnia 19 października 2017 r. w SOSW w Pułtusku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka, podczas której przywitaliśmy nowych wychowanków.

Wycieczka do piekarni

19 października 2017 r. uczniowie klasy VI i VII PSPS wraz ze starszymi kolegami z kl. IIIa PSSPdP uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do piekarni pana Sławomira Białczaka w Pułtusku.

Warsztaty Foamiran

Dnia 16.10.2016r. grupa wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Centrum Twórczego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych Art & Senses w Warszawie. Celem wycieczki było postrzeganie inspiracji w sztuce, czerpanie radości z procesu tworzenia oraz zapoznanie z nowymi technikami plastycznymi i niestandardowymi materiałami.

Za trud, za uśmiech, za serce...

Dnia 12 października 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Grzybobranie

Jesienna aura sprzyja spacerom po lesie. A spacer po lesie i grzybobranie to połączenie idealne. Dlatego też, członkowie koła turystyki pieszej ,,Stonoga” wybrali się na grzybobranie do Skórznickiego lasu.

Odkrywamy dawne dzieje

W dniu 12 października 2017r. uczniowie klas V, VI i VII wzięli udział w warsztatach archeologicznych pt „W średniowiecznym grodzie”, przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Pułtusku.

W mazowieckim kręgu tańca

Grupa uczniów naszego Ośrodka w dniach 02-06 października 2017 uczestniczyła w warsztatach tanecznych pn. „W mazowieckim kręgu tańca”, współfinansowanym przez Województwo Mazowieckie oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE. Miejscem realizacji projektu był Ośrodek Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w Serocku.

Dzień Głośnego Czytania

W piątek, dnia 29.09.2017r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie z okazji „Dnia Głośnego Czytania”. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcanie do słuchania i czytania.

Wycieczka do Stadniny Zawisza w Karniewie

Czwartkowe przedpołudnie 28 września 2017r., uczniowie klasy III b gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej z klasami dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego spędzili w urokliwej Stajni Zawisza w Karniewie.

XI Mazowiecki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych – Wyszków 2017

27 września 2017r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XI Mazowieckim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Wyszkowie, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa Pana Grzegorza Nowosielskiego.

Nie ma śmieci są surowce

26 września 2017 roku wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku przyłączyli się do tej akcji. Tegorocznym hasłem było ,, Nie ma śmieci są surowce”.

SOSW kocha Nordic Walking

24 września 2017 r. w Parku Górczewska na warszawskim Bemowie odbyło się wydarzenie - 11 edycja Biegu po Nowe Życie wraz z akcją towarzyszącą Biegowi "Bemowo kocha Nordic Walking". Uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w całe przedsięwzięcie.

Łazienki Królewskie

21 września uczniowie klasy IIIA PSSPdP wybraki się do Łazienek Królewskich w Warszawie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie sztuki chińskiej oraz „chinoiserie”, które znajdują się w Ogrodzie Chińskim.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 20.09.2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie z panem Pawłem Mieszkowskim - zawodowym ratownikiem medycznym.

Piknik Folklorystyczny 2017

Dnia 20 września, w Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach, odbył się Piknik Folklorystyczny, w którym uczestniczyła grupa wychowanków SOSW. Celem wyjazdu było poznanie tradycji i pieśni ludowych oraz integracja osób niepełnosprawnych.

XX Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

Od kilku lat nasz Ośrodek prezentuje się podczas obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. W niedzielę dnia 17.09.2017r. mieliśmy okazję eksponować prace uczniów, wystawiając stoisko podczas prezentacji Zakładów Pracy, Jednostek Organizacyjnych, Spółek Gminy Pułtusk i Producentów Regionalnych.

NARODOWE CZYTANIE 2017

W dniu 13 września 2017r. uczniowie klasy V i VI wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2017, które odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy.

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 08.09.2017r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku pt. „ Bezpieczna droga do szkoły”. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie uczniom bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, podczas jazdy na rowerze i w samochodzie oraz w ruchu drogowym.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Cyfrowobezpieczni na obozie edukacyjnym

W dniach 02-08 lipca uczniowie naszej szkoły przebywali na obozie edukacyjnym. Obóz był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie Cyfrowobezpieczni.pl w ramach ogólnopolskiego projektu Bezpieczna Szkoła Cyfrowa pod patronatem Ministerstwa Edukacji.

Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach 8-12 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka uczniów SOSW w Góry Stołowe. Jedne z nielicznych w Europie gór płytowych. Znajdują się na pograniczu Polski i Czech, a dokładniej w Sudetach Środkowych. Góry Stołowe to niezwykle popularny kierunek dla wszystkich miłośników pieszych wycieczek.

Podsumowań czas - "Praktyki szkolne"

W roku szkolnym 2016/2017 kolejna grupa uczniów klasy IIIa Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy nawiązała współpracę z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku. Głównym zamierzeniem tej współpracy było realizowanie programu przysposobienia do pracy poza system klasowo – lekcyjnym.

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca 2017r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

IV OŚRODKOWY MARATON PROFILAKTYKI

Wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody dla dzieci i młodzieży, ale to także okres zagrożeń i niebezpieczeństw. W trosce o bezpieczne spędzanie czasu wolnego swoich podopiecznych od nauki, wychowawcy po raz kolejny zorganizowali Ośrodkowy Maraton Profilaktyki.

Plenerowe spotkanie z Absolwentką

W dniu 22 czerwca 2017 roku odbyło się plenerowe spotkanie uczniów klasy IIIa szkoły przysposabiającej z Pauliną Święcką Absolwentką PSSPdP, która ukończyła szkołę w 2016 roku.

Wycieczka na ścieżkę przyrodniczo- dydaktyczną

Korzystając z pięknej pogody, dnia 21 czerwca 2017 roku grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę na integracyjną ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Nasz las”, która znajduje się na terenie Leśnictwa Popławy w Nadleśnictwie Pułtusk.

MY CZYTAMY CZYTAJ Z NAMI

20 czerwca w amfiteatrze Domu Polonii odbył się piknik czytelniczy w ramach akcji „MY CZYTAMY CZYTAJ Z NAMI” zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku we współpracy z bibliotekami z powiatu pułtuskiego. Celem imprezy była promocja czytelnictwa, zachęcanie mieszkańców Pułtuska i okolic do czytania i odwiedzania bibliotek, podniesienie wskaźników czytelnictwa.

W Multikinie Arkadia

W dniu 13 czerwca 2017 roku uczniowie z klasy II i III PSSP d P byli w Multikinie w Centrum Handlowym Arkadia na filmie „Strażnicy Galaktyki 2”.

Odjazdowy Dzień Dziecka uczniów SOSW im. Anny Karłowicz z Pułtuskim Klubem 4x4 i ATV

W dniu 10 czerwca 2017 roku wychowankowie Ośrodka wraz z opiekunami bardzo licznie stawili się na miejscu zbiórki. Następnie po sprawdzeniu listy obecności i dopełnieniu wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem podczas spotkania plenerowego wszyscy tłumnie ruszyli do autokarów, które odwiozły uczestników spotkania na Popławy gdzie były przewidziane obchody Dnia Dziecka w formie sportowo – rekreacyjnej.

Pożegnania nadszedł czas

Dnia 09 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących naukę w Publicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy: Łukasza Biernackiego, Joanny Barszcz, Marka Bobra, Justyny Lesińskiej, Przemysława Klosa, Alberta Piekarskiego, Artura Pika, Marty Purzyckiej, Marka Pytki, Magdaleny Zimnej.

XVIII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych 2017

Na Stadionie Miejskim w Pułtusku 08 czerwca 2017r. odbył się XVIII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Zarząd Powiatu w Pułtusku.

II miejsce w Polsce dla Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!"

Z przyjemnością informujemy, że zakończono ocenę prac w ogólnopolskim konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!" - Edycja 2017. Konkurs trwał od 1 września do 30 kwietnia. Ostatecznie PSSPdP zajęła w nim 2 miejsce w kraju rywalizując ze 177 placówkami ogólnodostępnymi.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W związku z przystąpieniem naszych dwóch szkół: Publicznego Gimnazjum Specjalnego oraz Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy do ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, 26 maja odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.To wydarzenie edukacyjno-informacyjne prowadzone zostało przez Edukatora Bezpieczeństwa Cyfrowego p. Dariusza Wojtalę.

Mam Talent 2017

Dnia 25 maja 2017 roku w SOSW w Pułtusku odbyła się druga edycja programu „Mam Talent” . Wychowankowie zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności: wokalne, taneczne i recytatorskie.

III Międzyszkolny Konkurs Szkół Przysposabiających do Pracy w Legionowie

W dniu 23 maja 2017 roku odbył się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w Legionowie III Międzyszkolny Konkurs Szkół Przysposabiających do Pracy.

V Pułtuska Noc Muzeów

W dniu 20 maja 2017 roku grupa wychowanków wraz z wychowawcami uczestniczyła w inauguracji V Pułtuskiej Nocy Muzeów, której organizatorami byli Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Regionalne oraz Salon Fryzjerski „U Kicka”.

DZIEŃ PATRONA 2017

Pielęgnowanie wspomnień o Patronce SOSW - Annie Karłowicz jest szczególną, wieloletnią już tradycją w naszej szkole. Dzień Patrona jest wydarzeniem, które porusza nasze emocje i pozwala na chwilę refleksji. Uroczyste obchody Dnia Patrona w dniu 19 maja 2017 r. zgromadziły wielu znakomitych gości.

IV Wagonowa Spartakiada

17 maja 2017r. grupa zawodników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyła po raz pierwszy w IV Wagonowej Spartakiadzie w Żurominie.

VI Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

12 maja 2017r. w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Miejskim w Legionowie odbyła się VI Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży. W wydarzeniu tym wzięło udział 6 uczniów.

Jarosławiec - Turnus rehabilitacyjny

W dniach od 21 kwietnia do 4 maja 2017 r., 19 - osobowa grupa uczniów i opiekunów przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu sfinansowanym przez PCPR w Pułtusku oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „SKARB NADZIEI” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

XIV MIĘDZYNARODOWE PRZEŁAJOWE BIEGI IRENY SZEWIŃSKIEJ – PUŁTUSK 2017

Dnia 26 kwietnia 2017r. grupa 10 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XIV Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej.

Spotkanie z doradcą zawodowym

Dnia 26.04.2017r. odbyło się spotkanie dla uczniów PGS i PSSPdP z doradcą zawodowym p. Agnieszką Wrzeszcz - pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku.

EKO MANIACY z wizytą w Ośrodku

Dnia 25.04.2017r. gościliśmy w naszym Ośrodku Eko – maniaków, czyli młodzież Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku propagującą rolnictwo ekologiczne i zdrowy styl odżywiania.

XVIII Spotkanie ze Sztuką Wielkanocną

08 kwietnia 2017r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w XVIII Spotkaniu ze Sztuką Wielkanocną Puszczy Białej, które zorganizowane było przez Burmistrza Miasta Pułtusk, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Stowarzyszenie Puszcza Biała-Moja Mała Ojczyzna oraz Nadleśnictwo Pułtusk.

Cyfrowobezpieczni po Stronie Natury

W dniu 05.04.2017r. uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy przyłączyli się do akcji edukacyjno-ekologicznej „Posadźmy 1 000 000 drzew” prowadzonej w ramach ogólnopolskiego programu „Po Stronie Natury- edycja 2017”, którego celem jest działanie na rzecz ochrony zasobów naturalnych, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach oraz kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków.

Happening - CYFROWOBEZPIECZNI TO MY

Pod hasłem „Cyfrowobezpieczni to My” 05 kwietnia 2017 r. w Pułtusku odbył się marsz i happening edukacyjno-profilaktyczny. Uczniowie Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni przez nich uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej i Publicznego Gimnazjum Specjalnego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz promowali bezpieczne zasady korzystania z Internetu i modę na życie bez uzależnień.

Karty wielkanocne

W piątkowe przedpołudnie, 24 marca 2017r. wychowankowie Ośrodka mieli okazję wzięcia udziału w spotkaniu integracyjno-warsztatowym z uczestnikami Dziennego Domu „Senior-WIGOR” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku.

Fikcja czy rzeczywistość

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku cyklicznie odbywają się konkursy, warsztaty, spotkania i prezentacje z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa. W bieżącym roku szkolnym został ogłoszony konkurs plastyczno- literacki pt. „Bezpieczne media- odróżniam fikcję od rzeczywistości”.

Jak zachować się podczas pożaru

21 marca 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Pułtusku wybrali się do Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie do Sali edukacyjnej „Iskierka”.

Powiatowe Forum Edukacyjne Pułtusk 2017

Dnia 15 marca 2017r. w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtuska odbyło się Powiatowe Forum Edukacyjne – Pułtusk 2017. Celem forum była prezentacja ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z powiatu pułtuskiego.

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach od 06 do 10 lutego obchodziliśmy w naszej placówce Tydzień Bezpiecznego Internetu, który miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.Wszystkie inicjatywy realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Akcja Bezpieczne Ferie Zimowe

Dnia 09.02 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się akcja pod hasłem: „Bezpieczne ferie.”

W krainie Posejdona - Bal Karnawałowy

Dnia 31 stycznia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się bal karnawałowy pod hasłem „W krainie Posejdona”.

Cyberprzemoc - Spotkanie z policją

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez placówkę 26 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów PGS oraz PSSPdP z funkcjonariuszami Policji: Panią Renatą Zdunek – sierżantem sztabowym Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku oraz panem Arkadiuszem Chmielem aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Rzecznik Praw Pacjenta w SOSW

Z myślą o najmłodszych dzieciach - pacjentach 18 stycznia 2017r. szkolne koło PCK zorganizowano zajęcia warsztatowo- edukacyjno-informacyjne z Rzecznikiem Praw Pacjenta, podczas których przybliżono wiedzę o wspomnianych prawach. W tym dniu naszą placówkę odwiedziła pani Marzanna Bieńkowska - dyrektor wydziału Interwencyjno - Poradniczego Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie.

Wyróżnienie od Rzecznika Praw Dziecka

Otrzymaliśmy wyróżnienie od Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka za szczególne zaangażowanie podczas obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 20 listopada 2016 roku.

Karolkowa 2016. Ogólnopolski sukces naszych uczniów

Święta to szczególny czas, który łączy ludzi, to czas wspólnego kolędowania. W związku z tym 20 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Warszawie odbywał się VII Ogólnopolski Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Karolkowa 2016".

„W Tobie jest światło”

Dnia 14 grudnia 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem „W Tobie jest światło”.

SPORTOWE POTYCZKI SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

W grudniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w ramach cyklicznych spotkań klas szkoły przysposabiającej do pracy odbyły „SPORTOWE POTYCZKI UCZNIÓW SZKOŁY PRZYSPOSABIAJACEJ DO PRACY” z klas II i III oraz kibicującej młodzieży z klas I.

Bożonarodzeniowe Warsztaty Florystyczne

Dnia 09.12.2016r. uczniowie klasy III c z Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w świątecznych warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Elżbietę Olejnik.

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Młodzież miała możliwość wysłuchania oraz obejrzenia przygotowanego występu wokalno - muzycznego przez przedszkolaki z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Wilanów nocą

Dnia 8 grudnia 2016 roku w godzinach popołudniowych grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzania Królewskiego Ogrodu Światła – jesienno-zimowej wystawy, która rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie.

Mikołajkowe spotkanie integracyjne

W dniu Imienin Mikołaja - 6 grudnia 2016 roku - uczniowie oddziału klas IV+VI, oddziału klas V+VI Szkoły Podstawowej i uczniowie klasy I Gimnazjum uczestniczyli w „Mikołajkowym spotkaniu integracyjnym z Czerwonym Kapturkiem”.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE-WARSZTATY INTEGRACYJNE

2 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne w Przedszkolu Miejskim Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku. Były one świetną okazją do bliższego poznania się uczniów SOSW z grupą przedszkolną „Misie”.

Narodowe Święto Biegania

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięli udział w Charytatywnym Marszobiegu Dar Serca zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Biegania. Bieg odbył się dzięki wsparciu Fundacji ORLEN- Dar Serca, która realizuje m. in. programy na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, wyrównywania szans edukacyjnych utalentowanej młodzieży oraz pomocy lokalnym społecznościom.