DZIEŃ PATRONA 2017

Data: 2017-05-19 • Kategoria: Uroczystości, imprezy szkolne

„Tęsknota to nagła fala, której szmer nie pozwala uciec wspomnieniom…”

Pielęgnowanie wspomnień o Patronce SOSW - Annie Karłowicz jest szczególną, wieloletnią już tradycją w naszej szkole. Dzień Patrona jest wydarzeniem, które porusza nasze emocje i pozwala na chwilę refleksji.

Uroczyste obchody Dnia Patrona w dniu 19 maja 2017 r. zgromadziły wielu znakomitych gości. Zgodnie z tradycją obchody rozpoczęły się Hymnem Ośrodka, a następnie delegacja uczniów wraz z nauczycielem złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową. W atmosferze zadumy i wzruszenia uczestnicy uroczystości wysłuchali sylwetki Patrona oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Wiersz o Patronie prezentowany przez uczniów przypomniał postać Anny Karłowicz widzianą oczami dziecka.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie Pucharu Patrona. W tym roku Kapituła Pucharu Patrona SOSW przyznała go uczennicy kl. III PGS Natalii Ostaszewskiej za wielokierunkową działalność artystyczną i bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrody specjalne Dyrektora Ośrodka za wysoką frekwencję w czasie trwania nauki na wszystkich etapach edukacyjnych otrzymali uczniowie kl. III PSSPdP Artur Pik, Przemysław Klos i Marek Pytka.

Widowisko artystyczne poświęcone Patronowi Ośrodka dostarczyło wielu różnorodnych wrażeń związanych z mottem tegorocznej uroczystości. Tęsknota, której doświadczamy w naszym życiu to wzruszające wspomnienia osób i zdarzeń, które zostają w naszej pamięci mimo upływającego czasu. Szkolni artyści z głębokim uczuciem zaprezentowali wiersze i piosenki, podbijając serca publiczności i dostarczając wszystkim wielu doznań estetycznych.

Ciepłym akcentem był występ uczniów, którzy zadedykowali wszystkim rodzicom z okazji ich Święta wiersz i tango „Dla Mamy i Taty” oraz obdarowali ich pachnącymi różami.

Tradycyjnym punktem obchodów jest część rozrywkowa, którą w tym roku stanowił turniej „Milionerzy na słodko”. Drużyna złożona z przedstawicieli uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości stanęła do walki o „milion słodkości”, czyli cukierków, które uczestnicy zdobywali odpowiadając na 8 pytań o różnym stopniu trudności. Gracze mieli możliwość skorzystania z dwóch kół ratunkowych, co czasami stanowiło bardzo humorystyczny element turnieju. Ku uciesze widzów wygrali tubę z „milionem słodkości”, którymi poczęstowali wszystkich uczestników uroczystości.

Uroczyste obchody zakończyły się zaproszeniem na obiad wszystkich gości.

Organizatorzy: Barbara Perkowska, Grażyna Cienkowska, Ewa Ciok, Ewa Kieszek, Monika Kołodziejczyk, Joanna Kowalczyk, Anna Kuczyńska