Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej

Data: 2019-05-28 • Kategoria: Ogólne informacje

W dniu 28 maja 2019 r. uczniowie PSSPdP uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?”. Na poprzednim spotkaniu mówiliśmy o otwartym rynku pracy, natomiast tym razem chcieliśmy przybliżyć naszym uczniom inną formę aktywności zawodowej, w mianowicie uczestnictwo w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

W związku z tym zaprosiliśmy do nas uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie. Nasi goście opowiedzieli nam o tym, czym zajmują się na co dzień, pokazali nam swoje pracownie na samodzielnie nagranym filmie oraz zaprezentowali nam swoje talenty aktorskie w przedstawieniu pt. „Rzepka”. W role aktorów wcieliły się również dwie nasze uczennice. Mogliśmy także obejrzeć wystawę prac wykonanych przez naszych gości oraz dowiedzieliśmy się, jakie są warunki i zasady uczestnictwa w WTZ.
Kulminacyjnym punktem spotkania był słodki poczęstunek połączony ze wspomnieniami wszak większość przybyłych do nas uczestników WTZ to absolwenci SOSW. Uśmiech na ich twarzach, radość i zadowolenie z tego, co robią jest najlepszą wizytówką WTZ – miejsca rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Organizatorami spotkania były: Renata Najder, Mariola Żebrowska oraz przedstawicielka Klubu Absolwenta – Wiesława Wiśniewska