Wycieczka do Centrum Artystycznego SZTUKARNIA

Data: 2019-03-23 • Kategoria: Projekty unijne

W dniu 23 marca 2019 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu wycieczki był udział uczniów w warsztatach zdobienia różnych materiałów zorganizowanych przez Centrum Artystyczne SZTUKARNIA.
Warsztaty z młodzieżą poprowadziła pani Anna Woźniak, która w bardzo przystępny sposób szczegółowo omówiła i pokazała różne techniki zdobienia. Każdy z uczestników warsztatów wybrał sobie koszulkę lub poszewkę na jaśka, sposób zdobienia wg własnego pomysłu i wszyscy przeszli do działania. Podczas pracy uczniowie wykorzystywali gotowe szablony do malowania, specjalne pieczątki, odciski, naklejki. Wśród uczestników znaleźli się również twórcy własnych szablonów. Po pomalowaniu wzorów, zrobieniu wg własnego pomysłu wszystkie zdobienia młodzież utrwalała na gorąco przez ręcznik papierowy żelazkiem. Uczniowie byli tak zachwyceni zdobieniem, że każdy wykonał dla siebie po dwie rzeczy.
Pani prowadząca warsztaty była bardzo zadowolona, że młodzież z takim zaangażowaniem i pomysłowością ozdabiała swoje prace. Kolejnym punktem programu wycieczki był obiad w Mc'Donalds, który na twarzach uczestników wywołał uśmiech.
Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach Projektu Unijnego „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE...”

Organizator: W. Wiśniewska