XIV MIĘDZYNARODOWE PRZEŁAJOWE BIEGI IRENY SZEWIŃSKIEJ – PUŁTUSK 2017

Data: 2017-04-26 • Kategoria: Ogólne informacje

Dnia 26 kwietnia 2017r. grupa 10 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XIV Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej.

Na trasie 300m wystartowała liczna grupa zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Wśród nich biegło czterech naszych zawodników. Jako pierwszy bieg ukończył nasz zawodnik - Adam Ostaszewski, drugi na mecie był Jan Chuma, zaś Adam Dobrzyński ukończył bieg jako czwarty. Natomiast w biegu dziewcząt na dystansie 300 m druga na mecie była Wiesława Chuma.

Na trasie 500 m biegły dwie nasze zawodniczki Natalia Kęszczyk i Tatiana Kęszczyk, która dobiegła pierwsza do mety, zaś Natalia Kęszczyk była druga.

Pozostali zawodnicy z naszego Ośrodka wzięli udział w biegu na dystansie 700m dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Nasi zawodnicy ukończyli bieg zajmując następujące miejsca na mecie: Dominik Buraczewski był trzeci, Kamil Ostaszewski ukończył bieg jako piąty, Szymon Adamczewski był szósty, zaś Igor Rajewski dobiegł siódmy.

Podczas tegorocznych Biegów Przełajowych, sześcioro naszych zawodników i zawodniczek stanęło na podium, gdzie otrzymali z rąk Pani Ireny Szewińskiej i sponsorów imprezy dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Samsung.

Bardzo miłym akcentem na koniec zawodów było wykonanie wspólnego zdjęcia z Panią Ireną Szewińską i zaproszonymi gośćmi.

Serdecznie dziękujemy organizatorom tej wspaniałej imprezy sportowej za zaproszenie nas do udziału w niej już po raz czwarty.