Aktualności

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

W minionym tygodniu uczniowie klasy IIIc PSSPdP mieli przyjemność gościć na zajęciach Panią Teresę Koc- mamę jednej z uczennic. Tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Każdego roku w dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i jakie konkretne działania możemy podjąć w kierunku ich likwidowania.

1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS

W Publicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy 30 listopada 2021r. została przeprowadzona akcja profilaktyczna pt. „ 1 rudnia – Światowy dzień walki z AIDS”. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „ HIV-AIDS- wszystko co musisz wiedzieć!"

Akcja dobroczynna „Przytul, nakarm, zaadoptuj”

Otwórzmy serca na pomaganie. Pomaganie jest fajne i proste. I tak właśnie serca swoje otworzyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Mając na uwadze troskę o bezdomne i porzucone kotki, które znalazły schronienie w Stowarzyszeniu Pomocy Kotom Wolnożyjącym PAN KOT, które działa w Pułtusku, w czasie zajęć wychowawczych wraz z wychowawcami wykonali domki dla kotków.

"Serce za odwagę"

Dnia 29.11.2021r. uczniowie klas I PSSPdP, I+IIa PSSPdP, I+IIb PSSPdP, II+IIIb PSSPdP wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach świątecznych włączając się do VI edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Serce za odwagę" organizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Patria – Lokalni Patroci ", Głos Bohatera oraz Miejskie Przedszkole nr. 2 w Płocku.

Rozstrzygnięcie IV szkolnego konkursu logopedycznego

W dniu 29.11.2021r został rozstrzygnięty IV szkolny konkurs logopedyczny pod hasłem "Pomoce logopedyczne dla małych i dużych".

wycieczka

29 listopada 2021 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku mieli okazję odbyć wycieczkę do Miejsc Pamięci Narodowej- ,,Śladami historii Pułtuska". Miasto Pułtusk ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji historycznych, nasi uczniowie mieli okazję odwiedzić najbardziej znaczące miejsca pamięci narodowej.

Akcja dobroczynna „Przytul, nakarm, zaadoptuj”

Serdecznie zapraszamy Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku do wzięcia udziału w zbiórce karmy dla kotów przebywających pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Kotom Wolnożyjącym PAN KOT w Pułtusku.

Jesienne sposoby na nudę

Jesienno-zimowe wieczory zachęcają do wspólnych gier, które rozwijają umiejętności społeczne, spostrzegawczość, ćwiczą pamięć, poprawiają refleks, motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 października jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Miś jest najmilszą przytulanką, przyjacielem, któremu można powierzyć swoje tajemnice. Pomimo pojawiających się coraz bardziej nowoczesnych zabawek, miś zawsze towarzyszy dzieciom i moda na niego nie przemija.

Warsztaty florystyczne „Mały florysta”- czyli zrób to sam

W ramach projektu „Od Morza do Gór” odbyły się warsztaty florystyczne „Mały florysta”. Warsztaty florystyczne to praca z żywymi roślinami z użyciem narzędzi i artykułów florystycznych pod czujnym okiem i z pomocą florysty.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień w którym obchodzona jest rocznica Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa, bo każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

TWORZENIE POZYTYWNEJ KOMUNIKACJI Z RÓWIEŚNIKAMI

Dnia 23 listopada 2021 r. wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych poświęconych tworzeniu pozytywnej komunikacji z rówieśnikami.

Przygotowujemy się do dorosłości i samodzielności - spotkanie z przedstawicielem ZUS

W dniu 23 listopada 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie uczniów z panią Dagmarą Szydłowską – kierownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Płocku Inspektorat w Pułtusku.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego główną ideą jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych wzajemnych relacji na całym świecie.

JAK ZOSTAĆ PRZYJACIELEM DORASTAJĄCEGO DZIECKA?

Dorastanie dziecka to szczególny czas w życiu rodziny – nie tylko dla samego nastolatka, ale także dla jego rodziców. Aby pomóc rodzicom zrozumieć świat nastolatków, wychowawcy grup wychowawczych zorganizowali warsztaty z pedagogiem szkolnym – panią Małgorzatą Grudziąż, które odbyły się dnia 18.11.2021r.

,,MOJA PRACA – MOJA PRZYSZŁOŚĆ” spotkanie edukacyjne z przedstawicielami wybranych zawodów

W celu właściwego ukierunkowania wychowanków Ośrodka w zakresie orientacji zawodowej, dnia 18.11.2021r. odbyło się spotkanie edukacyjne przedstawicielami wybranych zawodów ,,MOJA PRACA – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”.

Uczymy się zdrowego stylu życia

W dniu 18 listopada 2021r. w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku została zorganizowana akcja w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę" przerwa ze zdrowa przekąską.

Tydzień kultury ukraińskiej

15-19.XI to w naszym Ośrodku Tydzień kultury ukraińskiej.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 16 listopada 2021 r. wychowanki SOSW w Pułtusku włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.

Światowy Dzień Seniora

Światowy Dzień Seniora obchodzony 14 listopada, to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się, pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku. Obchody Światowego Dnia Seniora to podejmowanie różnorodnych działań mających na celu zwrócenie uwagi na szeroko pojęty aspekt funkcjonowania osób starszych. To dobry moment do zachęcenia do integracji środowiska senioralnego oraz umacniania więzi międzypokoleniowej.

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką i w dowolnym formacie przestrzennych ozdób bożonarodzeniowych. Prace prosimy składać do organizatorów konkursu do 14 grudnia 2021 r.

Koncert niepodległościowy

Wychowanie patriotyczne i obywatelskie zawsze pełniło bardzo ważną rolę w polskim szkolnictwie. Kształtowanie postaw patriotycznych służy identyfikacji narodowej i kulturowej. W celu przybliżenia historii dotyczącej odzyskania niepodległości przez Polskę została zorganizowana 14 listopada wycieczka do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, gdzie odbył się koncert niepodległościowy ,,Jeszcze Polska nie zginęła - kobiecym głosem o Niepodległości”.

VI Tydzień Patriotyczny

Patriotyzm – to pojęcie, które kojarzy nam się z honorem, szacunkiem i walką o swoją Ojczyznę. Takie postrzeganie „patriotyzmu” wpływa jedynie na postawę, a nie na ich wiedzę, czy umiejętności. Stąd wspólny pomysł nauczycieli z zespołu patriotycznego, aby od 08 do 11 listopada realizować projekt edukacyjny „Tydzień dla Niepodległej”.

Pamiętamy o seniorach

Przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Seniora przypadającego 14 listopada uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wykonali zadanie „Sztuka łączy wszystkich” z modułu III Kocham, Lubię, Szanuję

"Na skrzydłach wolności” - koncert w MCKiS z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021 r. wychowankowie SOSW w Pułtusku, uczestniczyli w koncercie, zorganizowanym przez MCKiS, pt. „Na skrzydłach wolności.”

Konkurs Patriotyczny „Ja i Ojczyzna- To Jedno”

W ramach utrwalenia i pogłębienia wiedzy wychowanków dotyczącej najważniejszych wydarzeń historycznych dnia10 listopada odbył się konkurs wiedzy patriotycznej „Ja i Ojczyzna -To Jedno”.

Czyste powietrze

W dniu 10 listopada 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie członków grupy projektowej „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwonką”. Tematem spotkania były zagadnienia związane z czystym powietrzem.

Zawód fryzjer i kosmetyczka

W dniu 9.11.2021r. podczas warsztatów wychowankowie grupy I i III mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zawodu fryzjera oraz kosmetyczki. Celem zajęć było zapoznanie dziewcząt z grupy III i chłopców z grupy I ze specyfiką omawianych zawodów.

Moje hobby - wędkarstwo

W dniu 08.11.2021 r. odbyły się zajęcia o tematyce wędkarskiej. W zajęciach wzięli udział wychowankowie grup I i IX.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Obchodzony jest on corocznie 8 listopada. Jego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, spożywania regularnych posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

Poznajemy zawód fryzjera - wyjście do salonu fryzjerskiego

Dnia 03 listopada 2021 roku grupa uczniów z klas I+II oraz II+IIIb PSSPdP udała się na wycieczkę do zakładu fryzjerskiego. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat zawodu fryzjera.

Spotkanie z kuratorem sadowym

Dnia 3 listopada 2021 r. w ramach działań wychowawczych „Środy z paragrafem” wychowankowie SOSW w Pułtusku mieli przyjemność gościć panią Małgorzatę Lusa- Rzeską- kuratora, pracującego przy Sądzie Rejonowym w Pułtusku, Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Szkoła Pamięta

Ministerstwo Edukacji i Nauki po raz trzeci zaprosiło szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do udziału w akcji "Szkoła pamięta" - upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

„Pamiętamy o tych, którzy odeszli…”

Zbliżający się czas "Wszystkich Świętych", to dni pamięci o tych co już odeszli, których nie ma wśród nas. W dniu 28 października wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, wybrali się na pobliski cmentarz pod Pomnik Miejsca Pamięci Narodowej, by złożyć wieniec i zapalić znicz żołnierzom poległym walce za naszą Ojczyznę.

„Masz moc superbohatera- Alert RCB”

Problematyka bezpieczeństwa jest ważnym elementem pracy wychowawczej. Mając to na uwadze, wychowankowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Masz moc superbohatera- Alert RCB”. Każdy może zostać superbohaterem. Wystarczy, że przeczyta i potraktuje poważnie ostrzeżenie , które dostanie na telefon komórkowy.

Projekt „Uczymy się i bawimy”

Wychowankowie w ramach działań na miesiąc październik 2021 wykonali zadanie pt. “Jestem konsumentem” - nauka posługiwania się pieniędzmi/ kartą płatniczą, robienie zakupów w sklepie.

Wycieczka zawodoznawcza do Hotelu Nosselia w Krzyczkach Szumnych

W środę, 27 października br. klasa IIIc PSSPdP odbyła wycieczkę o charakterze zawodoznawczym do ośrodka szkoleniowo- wypoczynkowego w Krzyczkach Szumnych.

Spotkanie z kierownikiem Wydziału Spraw Obywatelskich

W dniu dzisiejszym klasa: IIIA, IIIb i II+III, wybrała się na spotkanie z Panią Bogumiłą Przybyłowską, kierownikiem Wydziału Spraw Obywatelskich do Urzędu Miasta w Pułtusku.

1 Listopada – chwila zadumy i refleksji…

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny są dla każdego z nas szczególną okazją do wspominania naszych bliskich Zmarłych. Gromadzimy się wtedy na cmentarzach, stawiamy kwiaty, zapalamy znicze i modlimy się w intencji tych, którzy odeszli, ale wciąż żyją w naszych sercach i pamięci, wierząc, że już cieszą się oni wieczną chwałą w Niebie.

Dzień Papieski w SOSW

Dzień Papieski to wyjątkowy czas w którym wspominamy Papieża Jana Pawła II. Każdy taki dzień ma wyjątkowy charakter i duchowe przesłanie.

Cudowna moc kiszonek

W dniu 21 października 2021 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w ramach Akcji Ośrodkowy Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem „Cudowna moc kiszonek”.

XV Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

20 października w hali sportowej w Kozienicach odbył się XV Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych 2021.

„Spotkanie” z Wielkimi Autorytetami

Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych jest jednym z głównych zadań pracy wychowawczej nauczyciela. Chcąc przybliżyć Wielkie autorytety Polski, wybraliśmy się w dniu 20 października 2021r do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, które jest umieszczone w kopule Świątyni Opatrzności Bożej.

Wycieczka do Woodlife - Fabryki mebli Kamil Balcerzak w Nowym Mieście

W dniu 21 października 2021 roku uczniowie klasy III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Nowego Miasta koło Płońska zwiedzając Fabrykę mebli. Celami wizyty było poznanie zakresu działalności oraz charakteru znaczącej firmy branży meblowej.

Spotkanie edukacyjne „Przestępstwa – jak się przed nimi uchronić i gdzie szukać pomocy”

W dniu 19.10.2021 r. odbyło się spotkanie edukacyjne na temat „ Przestępstwa – jak się przed nimi uchronić i gdzie szukać pomocy oraz konsekwencje prawne czynów prawnie zabronionych”. Głównym celem spotkania było kształtowanie świadomości wychowanków dotyczącej definiowania pojęcia przestępstwa i jego rodzajów.

Warsztaty "Zdrowo na Sportowo"

W dniu 19 października , nasi wychowankowie aktywnie spędzili czas na warsztatach pt. „Zdrowo na sportowo”. Sport to ważny element naszego życia. Ćwiczymy dla zdrowia i urody, a także dla lepszej sprawności fizycznej i umysłowej, jak słusznie zauważyli nasi wychowankowie.

Dzień Papieża Jana Pawła II

„A tam była cukiernia… Po maturze chodziliśmy na kremówki” – snuł wspomnienia Jan Paweł II, w 1999 roku, podczas spotkania z mieszkańcami Wadowic, swojego rodzinnego miasta. Słowa te zapoczątkowały warsztaty edukacyjno-kulinarne mające na celu upamiętnienie wydarzenia jakim jest dzień 16 października.

Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza

Dzień Poczty Polskiej, jak i Dzień Listonosza obchodzone są w naszym kraju 18 października.

Wyjazd rekreacyjno - turystyczny do Zakopanego

W ramach realizacji projektu „Od Morza do Gór” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego, uczniowie oraz absolwenci SOSW uczestniczyli w siedmiodniowej wycieczce do Zakopanego.

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całej Radzie Pedagogicznej i wszystkim Pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku składamy serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy oraz pomyślności w życiu osobistym.

Dbamy o zdrowie - zapobiegamy chorobom cywilizacyjnym

Profilaktyka zdrowia jest fundamentem prawidłowego funkcjonowania organizmu w każdym wieku. Któż nie zna stwierdzenia: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków dnia 14 października zostało zorganizowane spotkanie on-line z dietetykiem. Spotkanie profilaktyczno – edukacyjne miało na celu kształtowanie prawidłowych nawyków i zachowań prozdrowotnych.

W DOWÓD WDZIĘCZNOŚCI ZA TRUD PEDAGOGICZNY

Przed zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej wychowankowie Ośrodka zainspirowali swoich wychowawców do wspólnego zorganizowania w dniu 13 października 2021 r. wieczornicy poświęconej wspomnieniom dotyczącym obchodów Dnia Nauczyciela w latach ubiegłych.

Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera został zainicjowany w Polsce 12 października 2004 roku. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie wiedzy na temat zagrożeń płynących z sieci oraz promowanie zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

,,PRODUKCJA” OCTU JABŁKOWEGO W NASZYM OŚRODKU

Znany od dawna, a ostatnio szczególnie popularny, ocet jabłkowy ma szerokie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Powstaje w procesie fermentacji owoców, ma kolor bursztynowy, charakteryzuje się też kwaśnym smakiem i wyrazistym zapachem.

„Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną” – dbamy o higienę rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest podniesienie świadomości ludzi, na temat wpływu prawidłowego mycia rąk na zdrowie.

XXXIX edycja w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021

W dniu 7 października 2021 roku uczniowie Ośrodka wzięli udział w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021. W tej integracyjno- sportowej imprezie uczestniczyli również zawodnicy ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Płońsku, Mławie, Żurominie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.

CARVING - dekoracyjne potrawy z jajek, warzyw i owoców

Dnia 7 października 2021r. wychowanki IV grupy wychowawczej, w ramach zajęć wychowawczych, uczyły się wykonywania prostych aranżacji potraw z jajek, warzyw i owoców, z wykorzystaniem elementów metody carvingu. W centrum zainteresowania znalazło się jajko, gdyż zajęcia odbyły się w przeddzień Światowego Święta Jaj, obchodzonego od 1996 r. w drugi piątek października.

Zdrowe owoce i warzywa

Dnia 7 października 2021 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w ramach Akcji Ośrodkowy Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem „Prozdrowotne właściwości warzyw, owoców i ich przetworów.”

Noc Bibliotek 2021,,Czytanie wzmacnia"

Tegoroczna ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2021 przebiegała pod hasłem ,,Czytanie wzmacnia". Spotkanie edukacyjne zostało zorganizowane w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku przez Dorotę Karkowską-nauczyciela bibliotekarza. Miało ono na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski i Ogólnoświatowy Dzień Sprzątania Świata

Dnia 07.10.2021 roku uczniowie klas VII-VIII c oraz klasa VIII a wraz z opiekunami wybrali się do lasu w Nadleśnictwie Pułtusk w ramach udziału w Ogólnopolskim i Ogólnoświatowym Dniu Sprzątania.

Projekt edukacyjny „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”

W dniu 7 października 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie wychowanków i wychowawców, chętnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “ Uczymy się i bawimy”

W roku szkolnym 2021/2022 wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku będą brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczymy się i bawimy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ostrołęce.

Wyjście do Galerii

Dnia 06.10.2021r. uczniowie klas II+IIIa PSSPdP i IIIa PSSPdP uczestniczyli w wycieczce do Galerii Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach związanych z wystawą - Stanisław Lem. Twórca przyszłości zorganizowaną w 100 rocznicę urodzin autora.

Ognisko integracyjne w Skórznicach

W dniu dzisiejszym uczniowie klas VIII PSPS, I i II PSSPdP wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Skórznic, którego celem było promowanie aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

W dniu 05.10.2021 r w naszej szkole odbył się ,,Dzień pieczonego ziemniaka”. W międzyklasowym spotkaniu integracyjnym wzięli udział uczniowie oddziałów edukacyjno-terapeutycznych klasy IV i VII-VIII a PSPS oraz uczniowie oddziałów klasowych III a i IIIbPSSPdP w Pułtusku.

SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami przystąpili do realizacji I Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „ Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną” pod Patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego „Kapelusz z Kwiatami”.

Otrzęsiny wychowanków

Dnia 05.10.2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im A. Karłowicz w Pułtusku odbyła się dyskoteka integracyjna połączona z otrzęsinami. Celem niniejszego spotkania było przywitanie nowo przybyłych wychowanków do naszego ośrodka.

"Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów"

Dzisiaj uczniowie klas I, I+II, II oraz II+IIIb, PSSPdP wzięli udział wraz z nauczycielami w wydarzeniu: „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” – spektakl szkoleniowy.

Wycieczka zawodoznawcza

W Szkole Przysposabiającej do Pracy uczniowie rozwijają kompetencje zawodowe, w tym ćwiczą umiejętności praktyczne. W dniu 4 października uczniowie klasy IIIc odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Ogrodów Kaczyńskich w Kleszewie.

Czyste powietrze to przyszłość naszego pokolenia

To człowiek ponosi odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy. Ochrona środowiska jest podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je następnym pokoleniom. Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie.

Smakowite zdrowe tosty

Zajęcia kulinarne, dają nam wiele satysfakcji oraz pogłębiają umiejętność pracy zespołowej. Odbywają się one w miłej atmosferze, a zarazem umożliwiają pracę poprzez zabawę. Tym razem wychowankowie grupy I i III z drobną pomocą wykonali tosty.

„SadziMy las z prezydentem”

Dnia 04 października wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych organizowanej z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy pod hasłem „SadziMy las z prezydentem” .

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Językowy zawrót głowy"

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz wezmą udział w ogólnopolskim projekcie „Językowy zawrót głowy". Jego głównym celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku obcym oraz poszerzanie wiedzy o innych krajach, ich różnorodności geograficznej i historycznej.

Podsumowanie Akcji „Kolorowe kredki”

Serdecznie dziękujemy całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku- uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz innym „cichym, dobrym serduszkom” za zaangażowanie w szkolną akcję „Kolorowe kredki- zbieramy kredki, pomagamy wyjątkowym i niesamowitym” organizowaną przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Praca krojona na miarę moich możliwości”

Z wielką radością informujemy o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o udzielenie patronatu honorowego Starosty Pułtuskiego nad Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym pod hasłem „Praca krojona na miarę moich możliwości” organizowanym przez nauczycieli z naszego Ośrodka.

Darłówek 2021

W dniach 18.09-01.10.2021r. uczniowie, absolwenci wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w 14-dniowym wyjeździe edukacyjno-wypoczynkowym nad morzem, współfinansowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w ramach zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze “Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych” a także dzięki pomocy Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Ich Rodzin „Skarb Nadziei.”

Szkolna przerwa z witaminką

W dniu 1 października 2021r w naszej szkole po raz kolejny została zorganizowana przez nauczycieli „Przerwa z witaminką”. To cykliczna forma propagowania zdrowego odżywiania się, spożywania warzyw i owoców.

XXII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ignaców - Mińsk Mazowiecki 2021

30 września 2021r. na Stadionie Miejskim w Mińsku Mazowieckim odbył się XXII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wśród licznej grupy zawodników (120 osób) udział w turnieju wzięli zawodnicy z naszego klubu ISKRA działającego przy SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku. 

Dzień Chłopaka

Chłopcy i dorośli panowie mają w roku aż dwie okazje do świętowania. Pierwsza przypada niedługo po Dniu Kobiet - 10 marca - kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn. Druga okazja to Dzień Chłopaka, który wypadał w czwartek - 30 września.

Spotkanie z książką w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, w związku z tym uczniowie klas I, II PSSPdP i VIII SP uczestniczyli w spotkaniu z książką. Celem naszych zajęć było wzbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży, wzbogacanie słownictwa, wdrażanie do spontanicznych wypowiedzi, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego oraz promowanie głośnego czytania.

Światowy Dzień Jabłka

Wychowankowie Ośrodka postanowili w dniu Światowego Dnia Jabłka tj. 28 września przygotować jabłko pieczone z orzechami, rodzynkami i miodem. Sporządzenie pysznego deseru poprzedziło pozyskanie ciekawych informacji dotyczących tego owocu.

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy i punktach usługowych w Pułtusku

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy i punktach usługowych w Pułtusku. W dniu 21 września 2021roku uczniowie klas III a IIII b Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku, punktów usługowych oraz miejsc użyteczności publicznej.

BEZPIECZNIE NA DRODZE

Dnia 28 września uczniowie klas IV, VII + VIIIa PSPS oraz IIIb PSSPdP uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym pod hasłem ,,Bezpiecznie na drodze”. Uczniowie utrwalali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Sprzątanie świata

Grupa wychowanków naszego Ośrodka w dniu 27.09.2021r. uczestniczyła w porządkowaniu terenu nad Narwią oraz miasta w ramach obchodów Światowego Dnia Rzek.

Zdrowie zaklęte w kolorowych sokach

Dnia 23.09.2021r. wychowankowie pod okiem wychowawców z chęcią i zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach mających na celu poznanie przepisów przygotowania soków owocowych.

KOSA 2021 przeciwko COVID-19

Dnia 23 września 2021r. grupa młodzieży z naszego Ośrodka, wraz z wychowawcami, uczestniczyła w XVIII Kabaretowych Obryckich Spotkaniach Artystycznych Domów Pomocy Społecznej pod hasłem „KOSA 2021 przeciwko COVID-19”. Podczas tej imprezy, zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pod jednym dachem”, nie zabrakło dobrego humoru i wesołej zabawy w urzekającej kwiecistej scenerii.

23 września 2021r. odbyła się IX Legionowska Paraolimpiada. Wśród licznej grupy zawodników udział w turnieju wzięli zawodnicy z naszego Ośrodka.

Z ekologią na Ty

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka -Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach pod hasłem „ Z ekologią na Ty”. Celem spotkania było rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

# Liczy się każdy#

Mając na uwadze budowanie aktywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży, w dniu 21.09.2021r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie edukacyjne #Liczy się każdy#.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny pamiętali o młodszych kolegach i koleżankach z zaprzyjaźnionego przedszkola: Miejskiego Przedszkola nr 5 i Przedszkola św. Rodziny w Pułtusku.

Dni Patrona

Pierwsze jesienne dni to czas, kiedy możemy uczestniczyć w pięknym dla naszego miasta wydarzeniu jakim są obchody XXIV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. W trakcie tegorocznych obchodów wychowankom udało się zobaczyć wystawę fotografii pt. „Architektura drewniana wsi i miasteczek południowo- wschodniego Mazowsza”.

W trosce o odporność

Rozgrzani gorącym latem powoli jesteśmy zmuszeni do szukania ciepłych swetrów i kurtek. Okres przejściowy między latem i jesienią charakteryzuje się zmiennością temperatur. Aura wita nas chłodnymi porankami, które szybko zmieniają się w słoneczną i piękną pogodę w ciągu dnia, by tuż po zachodzie słońca drastycznie obniżyć temperaturę.

Beatyfikacja Róży Czackiej i Stefana Wyszyńskiego

Dnia 12 września 2021 roku ogłoszono błogosławionymi dwoje duchowych gigantów kościoła katolickiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matkę Elżbietę Różę Czacką.

List Prezesa GUS oraz informacje edukacyjne

Wrzesień tego roku, to dla statystyki publicznej bardzo ważny czas, ponieważ do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało tylko kilkanaście dni. Udział w spisie powszechnym jest niezwykle ważny dla nas wszystkich, budowanie świadomego społeczeństwa i postaw obywatelskich jest naszym wspólnym celem.

Dbajmy o siebie i innych

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne dnia 15.09.2021r. zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z pielęgniarką szkolną. Głównym celem spotkania było utrwalenie zasad obowiązujących w okresie zagrożenia Covid-19 oraz uświadomienie wychowankom, że działania i decyzje podejmowane przez jednostkę mają wpływ na innych.

Bezpieczna droga do szkoły 2021/2022

W dniu 9 września 2021 r. w Ośrodku odbyło się spotkanie edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”w ramach IX Ośrodkowego Maratonu Profilaktyki. Bardzo ważnym elementem tego spotkania było przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad ruchu drogowego oraz zagrożeń wynikających z ich nie przestrzegania.

Wycieczka do Pomiechówka „Kajakiem po Wkrze”

W dniu 09.09.2021r. uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły biorący udział w projekcie „Od morza do Gór” współfinansowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, wybrali się na wycieczkę do Pomiechówka połączoną ze spływem kajakowym.

Wycieczka do Płocka “Od wieków płynąca…”

W dniu 08.09.2021r. uczniowie biorący udział w projekcie „Od morza do Gór” współfinansowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, wybrali się na całodniową wycieczkę do Płocka. Dzięki przewodnikowi pani Sylwii Wojewódzkiej młodzież mogła poznać najstarsze miasto na Mazowszu i jego najciekawsze zabytki.

Zawody naszych marzeń

W ramach preorientacji zawodowej dziewczęta z V i VI grupy wychowawczej uczestniczyły w dniu 08.09.2021 r. w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Salon urody”.

Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia

Zachęcamy do zapoznania się z apelem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia skierowanym do uczniów i rodziców.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" II EDYCJA

Po raz drugi uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz wezmą udział w międzynarodowym projekcie „Z kulturą mi do twarzy” - II edycja. Jego głównym celem jest propagowanie kultury oraz wprowadzanie uczniów w świat wartości. Projekt jest zgodny z Podstawą Programową, a także kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie Przed nami rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022. Z racji sytuacji epidemicznej oraz w związku z przedłużającymi się pracami związanymi z realizacją zadania pn.: „Przebudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku” nie odbędzie się ogólnoszkolna uroczystość związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Odbędą się natomiast spotkania klasowe, po uprzednim poinformowaniu Państwa o ich terminach przez wychowawców poszczególnych klas. Jednocześnie informujemy Państwa, że 2 września 2021r. (czwartek) i 3 września 2021r. (piątek) są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Bardzo przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. Jesteśmy przekonani, że poprawa warunków nauki i wypoczynku w placówce, która nastąpi w wyniku przeprowadzonych prac modernizacyjnych, przełoży się na wzrost efektywności pracy Ośrodka. Z wyrazami szacunku: Dyrekcja SOSW

Uroczystości 15 sierpnia 2021r.

Starosta Pułtuski, Burmistrz Miasta Pułtusk zapraszają do udziału w wydarzeniach odbywających się na terenie powiatu pułtuskiego 15 sierpnia 2021r.

Pożegnanie absolwentów

W dniu 25 czerwca 2021 r. uczniowie oddziału klas VII-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku 2020/2021 oraz pożegnania tegorocznych absolwentów.

Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego ,,Twórczość ks Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka "

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim,, Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka" organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

Bo wakacji nadszedł czas…”

25 czerwca 2021 r. w naszej placówce rozbrzmiewa ostatni dzwonek zwiastujący koniec roku szkolnego oraz początek długo wyczekiwanych przez wszystkich wakacji. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem, obfitującym w wiele wyzwań oraz twórczych działań, ale też rokiem pełnym obaw o zdrowie podczas panującej pandemii koronawirusa.

W drogę po własny los

"W drogę po własny los" pod takim hasłem młodzież klas trzecich Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiajacej do Pracy w Pułtusku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku oficjalnie żegnała mury naszej placówki.

Na wakacje ruszać czas, ale jak je bezpiecznie spędzić?

23.06.2021r. podczas spotkania pod hasłem „Jak bezpiecznie spędzić wakacje?” uczniowie kilku klas PSPS i PSSPdP utrwalali sobie najważniejsze reguły zachowania, które pomogą uchronić się przed różnymi przykrymi zdarzeniami. Było nam bardzo miło gościć troje policjantów z Komendy Powiatowej w Pułtusku, którzy z racji swojego zawodu mają dużą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i sposobów zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.

Bezpieczne wakacje

Okres wakacji – to czas, na który czekacie nie tylko wy uczniowie, ale również nauczyciele. Po dziesięciu miesiącach pracy nadchodzi tak oczekiwana przez wszystkich przerwa od nauki. Ponad dwa miesiące na odpoczynek, relaks i wspaniałą letnią zabawę.

Dzień Eksperymentów

22.06.2021 wprowadziliśmy trochę magii do naszej szkoły, aby zgłębić tajemnice nauki. Chętnych było wielu, bowiem spotkaliśmy się w gronie uczniów klas PSPS i PSSPdP. Chcąc zaspokoić ciekawość poznawczą wszystkich uczestników Dnia Eksperymentów, nauczyciele przygotowali wiele interesujących doświadczeń i pokazali „magiczne sztuczki”, których podstawą były zasady nauki.

Rozstrzygnięcie konkursu „Czystość sypialni świadczy o mnie”

W dniu 21.06.2021 r. odbyło się podsumowanie konkursu „Wygląd sypialni świadczy o mnie”. Celem konkursu jest wdrażanie dzieci i młodzieży do dbania o czysty i estetyczny wygląd sypialni oraz pomieszczeń wspólnego użytkowania.

Wideokonferencja dla rodziców

W związku z prowadzoną akcją informacyjną dotyczącą szczepień przeciw COViD-19 dzieci od 12 roku życia informujemy, iż w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 rozpocznie się wideokonferencja Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla rodziców uczniów w wieku od 12 roku życia.

Zajęcia warsztatowe. „Kwiaty są dobre na każdą okoliczność”

W dniu 21 czerwca odbyły się zajęcia warsztatowe uczniów klas III b i III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy po hasłem: „Kwiaty są dobre na każdą okoliczność”. Głównym celem tych zajęć było wykonanie kwiatów z wykorzystaniem poznanej techniki.

START W DOROSŁOŚĆ

W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 w naszej Placówce realizowane było Przedsięwzięcie edukacyjne z elementami projektu edukacyjnego wspierające działalność wychowawczą Ośrodka ,,START W DOROSłOŚĆ”. Realizacja przedsięwzięcia odbywała się w formie cyklicznych warsztatowych spotkań edukacyjnych z pedagogiem szkolnym – panią Małgorzatą Grudziąż we współpracy z wychowawcami grup wychowawczych.

Bezpieczne wakacje

W dniu dzisiejszym klasy Ia, IIb i IIc PSSPdP na zajęciach z przysposobienia do pracy przypomnieliśmy sobie zawód ratownika medycznego oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Bezpieczne wakacje

"Bezpieczne wakacje ", pod takim hasłem została przeprowadzona w naszej szkole akcja profilaktyczna. Miała ona na celu przybliżenie i utrwalenie zasad bezpiecznego przebywania podczas wakacji w domu, nad morzem czy w górach. W tym roku szczególnie należy dbać o bezpieczeństwo zdrowotne, tj. należy zachować szczególną ostrożność w związku z panującą pandemią COVID - 19. Życzymy udanych wakacji.

Strefa kibica w SOSW

Euro 2020 to już szesnaste Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Historia turnieju liczy sobie ponad 60 lat, choć początki były znacznie skromniejsze niż obecne rozgrywki. Pierwsze Euro odbyło się w 1960 roku we Francji jako Puchar Narodów Europy.

Spotkanie integracyjne w ŚDS

W dniu 17 czerwca 2021 roku, uczniowie którzy za kilka dni opuszczą mury naszego Ośrodka i staną się absolwentami wzięli udział w wycieczce do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku. Celem spotkania była integracja naszych uczniów z uczestnikami ŚDS, którzy są jednocześnie absolwentami naszego Ośrodka.

VIII OŚRODKOWY MARATON PROFILAKTYKI „BEZPIECZNE WAKACJE 2021”

Wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody dla dzieci i młodzieży, ale to także okres zagrożeń i niebezpieczeństw. W trosce o bezpieczne spędzanie czasu wolnego swoich podopiecznych od nauki, wychowawcy po raz kolejny zorganizowali Ośrodkowy Maraton Profilaktyki. Podczas zajęć były zorganizowane warsztaty dla wychowanków grup wychowawczych. Dzieci miały za zadanie przygotować kodeks bezpiecznych wakacji w różnych sytuacjach, dnia codziennego i miejscach, w formie plakatu.

PILOTAŻOWY KURS W ZAWODZIE - KUCHARZ

Uczniowie klas III Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, będący za kilka miesięcy absolwentami szkoły, w okresie od kwietnia do czerwca mieli możliwość uczestnictwa w kursie przygotowującym do egzaminu sprawdzającego w zawodzie KUCHARZ. Był to pilotażowy projekt wolontarystyczny zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku.

I Ośrodkowy Mityng Lekkoatletyczny

Na boisku za ośrodkiem spotkali się wychowankowie, dyrekcja, nauczyciele, aby wspólnie kibicować zawodnikom, biorącym udział w konkurencjach sportowych. 

„MARATON” TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH PRZEPROWADZONY Z UCZNIAMI KLASY IIb PSSPdP

W klasie IIb PSSPdP systematycznie organizowane są zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), prowadzone przez p. Joannę Gaweł i p. Joannę Czarnecką. Uczniowie podczas tych zajęć uczestniczą w ćwiczeniach rozwijających umiejętności społeczne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania osobistego i społecznego.

Życie i twórczość Stanisława Lema

W dniu 10.06.2021r. odbyło się spotkanie z bibliotekarzem Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema w setną rocznicę urodzin pisarza. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Co po Lemie? Życie i twórczość Stanisława Lema”.

PLANUJEMY NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ – POZNAJEMY ZAWODY

10 czerwca 2021r. zorganizowałyśmy w naszej szkole warsztaty dla uczniów klasy IIb, IIId Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy na temat: Praca glazurnika zawsze potrzebna. W tym celu zaprosiłyśmy Pana Jacka, który pracuje w zawodzie glazurnika i dysponuje zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniu 10.06.2021 wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną. Młodzież poznała i utrwaliła metody i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nabyła umiejętności sprzyjające bezpieczeństwu własnemu i innych osób.

MĄDRZE ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Mając na uwadze zbliżający się czas podejmowania ważnych decyzji dotyczących zatrudnienia po ukończeniu nauki szkolnej, wychowankowie Ośrodka uczęszczający do Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z p. Renatą Najder - doradcą zawodowym, które odbyły się w dniu 08.06.2021r. Uczestnicy spotkania poszerzali i utrwalali posiadaną wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania oraz nazywania własnych potrzeb i oczekiwań w odniesieniu do pracy, wpływających na podejmowanie decyzji edukacyjno-zawodowych.

Dzień Dziecka

Drogie Dzieci …. te małe i te duże z okazji Waszego Święta składamy najlepsze życzonka, pięknego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka, szczęścia wielkiego jak smok oraz sukcesów w życiu, co krok! We wtorek 8 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka połączony ze Szkolnym Dniem Sportu. W tym dniu nauczyciele i wychowawcy przygotowali dla dzieci dużo atrakcji i niespodzianek.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej lubianych przez wszystkie dzieci dni w roku. Na całym świecie przypada w różne dni. Z tej okazji również w naszym Ośrodku podopieczni grup wychowawczych kontynuując Ogólnoszkolny Dzień Dziecka mieli możliwość spędzić ten czas na świeżym powietrzu przy zabawie tanecznej, kiełbasce z grilla oraz słodkim upominkiem w postaci lodów.

Gra zawodoznawcza

Uczniowie kl.IIIb PSSPdP przez cały okres trwania nauki nabywali wiadomości i umiejętności zmierzające do jak najlepszego przygotowania się do podjęcia pracy zawodowej.

Bezpieczni nad wodą

Po całym roku nauki wszyscy oczekujemy na wakacje i czas relaksu. Wiele osób będzie odpoczywać nad wodą. W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków wybraliśmy się na spotkanie edukacyjne z ratownikiem wodnym zorganizowane na pobliskiej Przystani Wodnej w Pułtusku w dniu 02.06.2021 roku. Celem spotkania było przybliżenie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz prawidłowego zachowania się w razie wypadku nad wodą oraz w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego

W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Ilustracja do wybranego wiersza znanych polskich poetów”. Celem konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

"Moja rodzina”

W miesiącu maju klasa III b PSSPdP realizowała projekt pod hasłem ,,Moja rodzina” ,w związku z obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny. Do projektu chętnie włączyli się rodzice uczniów.

Dla Ciebie kochana Mamo

Oficjalnie Dzień Matki, jako święto kalendarzowe pojawiło się w Polsce w roku 1914 i odbyło się w Krakowie dnia 26 maja. Kultywując tradycję obchodów tego ważnego i rodzinnego święta w Ośrodku zostały zorganizowane i przeprowadzone warsztaty edukacyjne „Dla Ciebie kochana Mamo”.

Dar dla Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, którego wiara, mądrość i dokonania są wzorem do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń. Szczególne miejsce w jego sercu zawsze zajmowała młodzież.

„Upominek dla Mamy”- międzyklasowe warsztaty mydlarskie

Zbliża się Dzień Mamy w związku z tym uczniowie klas Ia oraz II+III PSSPdP spotkali się na warsztatach mydlarskich, aby wykonać naturalne mydełka, które mogą być wspaniałym prezentem dla mamy.

Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"

Nasza placówka w bieżącym roku szkolnym brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Głównym celem projektu było wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Projekt był zgodny z Podstawą Programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/21.

Starsi zarażają młodszych pasją do gotowania

Powyższe hasło towarzyszyło uczniom klasy IIIb PSSPdP oraz oddziału klas IV+VI PSPS w ramach realizacji zadań z programu „Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie”. W ubiegłym miesiącu- kwietniu starsi uczniowie przygotowali na zajęciach z przysposobienia do pracy czekoladowe babeczki, które podczas pierwszych wspólnych warsztatów kulinarnych z młodszymi uczniami z oddziału klas IV+VI PSPS mieli przyjemność wspólnie ozdabiać.

Międzynarodowy Dzień Herbaty

W dniu 21 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Herbaty, która jest jednym z najpopularniejszych napojów świata. Występuje w 1500 odmianach i przywędrowała do nas z dalekich krajów, m.in. Chin, Japonii, Tajwanu. Herbata ma nie tylko smakować, ale również pozytywnie wpływać na ludzki organizm – wspomagać odporność organizmu, redukować stres i niepokój.

Dzień Patrona 2021

Te słowa przypominają o naszym Patronie – pani Annie Karłowicz, która była dobrym, wrażliwym i troskliwym człowiekiem. Swoją postawą często dawała przykład dzieciom i dorosłym, motywując ich do ciągłego stawiania sobie coraz większych wymagań. Postać naszego Patrona zobowiązuje nas do tego, by pielęgnować w sobie najlepsze cechy i wyznawać cenne wartości, uruchomić drzemiące w nas pokłady dobroci, kształtować nasze charaktery tak, aby zawsze zwracać się ku drugiemu człowiekowi. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz w obliczu trudności, które niesie ze sobą czas pandemii.

Zaproszenie na Mszę Świętą w intencji Patrona i wspólnoty SOSW

Zaproszenie na Mszę Świętą w intencji Patrona i wspólnoty SOSW

WYCIECZKA DO GALERII SZTUKI „4 STRONY ŚWIATA” w PUŁTUSKU

Dnia 20.05.2021r. uczniowie klasy II PSSPdP uczestniczyli w wycieczce do Galerii Sztuki „4 Strony Świata” w Pułtusku celem obejrzenia wystawy „Kosmiczny Zielnik”.

Zdrowe soki, smaczne deserki

W dniu 20 maja 2021r. odbyło się spotkanie warsztatowe wychowanków – miłośników zdrowej żywności. Mając na uwadze dbałość o własne zdrowie przygotowaliśmy soki owocowo-warzywne wykorzystując w tym celu sokowirówkę. Soki chronią przed infekcjami, wzmacniają nerwy, rozjaśniają umysł, oczyszczają organizm z toksyn, a nawet mają właściwości lecznicze.

Nasz Święty, Jan Paweł II

Czterdzieści trzy lata temu, gdy z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie donośny głos obwieścił światu „Habemus Papam” większość zebranych zastanawiała się kim jest nowy papież. Po 455 latach na papieża, został wybrany nie Włoch, lecz Słowianin. Ciekawość wszystkich podgrzewały słowa nowo wybranego Ojca Świętego „Przybywam z dalekiego kraju…”. A wszystko zaczęło się w małej podbeskidzkiej miejscowości- Wadowicach- 18 maja 1920 roku.

IX Powiatowa Wystawa Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Ruszają szczepienia dla nastolatków

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.

„Popołudniowe spotkanie z książką”

Dnia 17 maja 2021r. w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w spotkaniu z książką. Czytanie książek jest nie tylko źródłem wiedzy, ale wspaniałą rozrywką i pożytecznym sposobem na zagospodarowanie czasu wolnego.

Tydzień Bibliotek 2021„Znajdziesz mnie w bibliotece”

W dniach 8 – 15 maja odbył się Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Miał on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek oraz zwiększenie zainteresowania książką. Hasło Tygodnia Bibliotek 2021 brzmiało „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Niezapominajka

Już od wielu lat w naszej szkole obchodzimy Dzień Niezapominajki. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i przypominamy o potrzebie jej ochrony. Jak sama nazwa mówi ,,nie - zapominajka", to niezapomniani ludzie bądź chwile w naszym życiu. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia dla drugiego człowieka, ale także przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. osobie.

Domowe SPA

Domowe SPA pod takim hasłem odbyły się zajęcia wychowawcze dziewcząt z IV grupy wychowawczej. Wychowanki zapoznały się z zawodem Kosmetologa oraz nabyły wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat wykonywania czynności pielęgnacyjnych dbania o własną urodę.

„Robimy zakupy”- scenki dramowe

Zakupy, to nie nieodłączny element naszego życia. W dniu 13.05.2021r. wychowanki grupy V uczestniczyły w zajęciach wychowawczych dotyczących planowania zakupów i gospodarowania pieniędzmi.

Smoothie-koktajl owocowo-warzywny

Zainspirowani tematyką warsztatów edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia zamierzamy kontynuować działania w tym zakresie. Tym razem postawiliśmy na odżywczą moc warzyw i owoców. Poszukując ciekawostek kulinarnych natrafiliśmy na „smoothie”.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja od 1985 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Koncert Pieśni Patriotycznych „Polska w naszych sercach”

6 maja 2021 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się „Patriotyczne śpiewanie” z okazji Święta Pracy 1 Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 2 Maja i Święta Narodowego 3 Maja.

Podziękowanie od pani Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 25 stycznia 2021 roku podczas konferencji prasowej w Sejmie pani Elżbieta Witek marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wraz z członkami Komitetu Honorowego, ogłosiła II edycję konkursu plastyczno- literackiego „Polskie serce pękło. Katyń 2021”.

Święta majowe

Na początku maja obchodzimy kilka ważnych rocznic upamiętniających wydarzenia historyczne.Tegoroczna sytuacja, czas światowej pandemii nie sprzyja hucznej celebracji świąt, ale zespół patriotyczny pragnie, choć symbolicznie zaznaczyć, że pamiętamy o tych świętach.

Rok 2021, Rokiem Konstytucji 3 Maja

Mając na uwadze potrzebę kształtowania postaw patriotycznych oraz poczucia tożsamości narodowej wykorzystując różnorodne źródła informacji wychowawcy Ośrodka przeprowadzili w dniu 29 kwietnia 2021 roku warsztaty edukacyjne, kształtujące tożsamość narodową młodego pokolenia pt. „Rok 2021, Rokiem Konstytucji 3 Maja”. Celem warsztatów było rozumienie ważnych wydarzeń w kraju oraz uczenie się utożsamiania z własnym krajem.

O zdrowie dbam, dobrze się mam

Mając na uwadze troskę o prawidłowy rozwój psychofizyczny wychowanków, wychowawcy podejmują szereg działań mających na celu tworzenie warunków do kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu. W dniu 29 kwietnia 2021 roku zostały zorganizowane i przeprowadzone warsztaty edukacyjne poświęcone zdrowemu stylowi życia „O zdrowie dbam, dobrze się mam”. Wychowawcy zapewnili wychowankom dostęp do różnych źródeł informacji i zachęcili do umiejętnego i celowego z nich korzystania.

KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI – PATRON ROKU 2021

W 2021r. przypada 40. rocznica śmierci, a także 120. rocznica urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był on głosicielem uniwersalnych wartości chrześcijańskich i mężem stanu. Występował w imieniu Ojczyzny domagając się od komunistycznych władz poszanowania wolności religijnej i broniąc polskiej kultury. Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, czyli uznanie Go za błogosławionego, odbędzie się 12 września 2021r. w Warszawie o godzinie 12.00.

Teleturniej wiedzy patriotycznej

Z okazji zbliżającej się 230. rocznicy obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja dnia 28.04.2021r. odbył się konkurs wiedzy patriotycznej pod hasłem; „ Bądź dumny, że Jesteś Polakiem”. W teleturnieju brali udział przedstawiciele grup wychowawczych. Celem spotkania było kształtowanie postaw społeczno-obywatelskich i patriotycznych.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Starosta Pułtuski i Burmistrz Miasta Pułtusk informują, że w związku z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w pułtuskiej Bazylice – w poniedziałek, 3 maja 2021 r. o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, poprzedzona występem artystycznym przygotowanym przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.

Domowe Zasady Ekranowe

W dobie pandemii czas korzystania z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież wzrósł w zatrważającym wymiarze. Działania podejmowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku mają na celu wspomaganie placówek oświatowych w realizacji działań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych. Przesyłam Państwu prezentację, na temat Domowych Zasad Ekranowych.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 23.04.2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 r. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie tego dnia obchodzony jest dzień jej patrona Świętego Jerzego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wiosenne aranżacje”

Wszyscy zapewne pamiętają wizytę Pani Wiosny, która w marcu odwiedziła wychowanków Ośrodka. Podczas spotkania zaprosiła dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wiosenne aranżacje”. Celem konkursu było zainspirowanie wychowanków do wyrażania środkami plastycznymi piękna wiosennej pory roku oraz rozwijanie wyobraźni, wrażliwości, twórczej ekspresji i kreatywności.

SZKOLNY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia, to święto Naszej Planety obchodzone na całym świecie. Jest to bardzo dobra okazja do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania uczniom o problemach klimatycznych Ziemi.

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ – 78. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Dnia 19.04.2021 r. obchodziliśmy 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Chociaż „nie było żadnej nadziei” nasi sąsiedzi i przyjaciele narodowości żydowskiej postanowili pokazać światu, że walczą o prawa człowieka, które zostały im odebrane. Walczyli miesiąc.

Szkolny Turniej Badmintona

13 kwietnia 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Turniej Badmintona

Krajowa Odznaka Jakości

Uczniowie klasy IIIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz wraz z nauczycielem Żanetą Tkaczyk otrzymali wyróżnienie w postaci Krajowej Odznaki Jakości za udział i działania podjęte w ramach realizacji projektu „Z pamiętnika eko-podróżnika” z programu eTwinning.

Pomysły na projekt maskotki dla straży pożarnej

W tym roku z uwagi na sytuacje epidemiczną w naszym kraju nie mamy możliwości zapraszania przedstawicieli różnych zawodów, a więc postanowiliśmy wyszukiwać różne możliwości poszerzenia naszej wiedzy o zawodach poprzez min. konkursy.

DZIELIMY SIĘ RADOŚCIĄ WIELKANOCY Z PODOPIECZNYMI STOWARZYSZENIA "SERDECZNA DŁOŃ” W POKRZYWNICY

Wkrótce Święta Wielkanocne – święte dni paschalne, czas niezwykłej łaski, czas zatrzymania się i zadumy nad głębokim sensem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To także czas głębokiej refleksji nad sobą i troskliwego pochylania się w stronę ludzi samotnych, zagubionych życiowo, potrzebujących wsparcia i życzliwego zainteresowania, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii koronawirusa, kiedy poważnie ograniczone są kontakty społeczne a samotność staje się jeszcze bardziej dokuczliwa.

Projekt „WYMIANA ŻYCZEŃ WIELKANOCNYCH” z programu eTwinning

W marcu dołączyliśmy do projektu pod nazwą „WYMIANA ŻYCZEŃ WIELKANOCNYCH”, którego ambasadorami- założycielkami są: nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie z Polski- Pani Agnieszka Sućko oraz nauczycielka z Turcji- Pani Arda Karadağ. W projekcie brali udział uczniowie z Krasnobrodu, Rumunii, Litwy oraz innych dwóch szkół z Turcji.

Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

W czwartkowe popołudnie 26 marca wychowankowie Ośrodka mieli możliwość uczestniczenia w Wielkanocnych warsztatach rękodzielniczych, które przeprowadziła pani Renata - nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

Wielki Tydzień w SOSW im. Anny Karłowicz

Święta Wielkanocne, są najradośniejszym i najważniejszym Świętem w katolickim roku liturgicznym. Upamiętniają one śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który dał odkupienie całej ludzkości. Z tej okazji Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodziła w dniach od 22 do 26 marca 2021r. Wielki Tydzień przygotowujący do Największego Święta Chrześcijan- Zmartwychwstania Pańskiego.

Projekt patriotyczny „I tylko pamięć nie umiera nigdy”

Już po raz drugi, z inicjatywy marszałek Sejmu Elżbiety Witek, ogłoszony został ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki „Polskie serce pękło - Katyń 1940”. Szczegóły wydarzenia marszałek Sejmu wraz z członkami Komitetu Honorowego konkursu, przedstawiła w poniedziałek 25 stycznia podczas konferencji prasowej w Sejmie. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, do których adresowany jest konkurs, będą mieli czas na zaprezentowanie prac do 19 marca.

Śniadanie wielkanocne

Święta Zmartwychwstania Pańskiego zawsze są czasem niezwykłej radości, bo oto śmierć zostaje zwyciężona, a dla nas – wierzących w Chrystusa – zakwita nadzieja życia wiecznego. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto Chrześcijan. Kontynuując świąteczne tradycje członkowie Koła Kulinarnego "Kuchcik" i Sekcji Dań Regionalnych wraz z opiekunami przygotowali śniadanie wielkanocne.

Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią. Warto wraz z uczniami poznawać tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych oraz rozmawiać o ich znaczeniu.

Życzenia na Wielkanoc

Wychowankowie SOSW im. A. Karłowicz również pamiętają w okresie przedświątecznym o znajomych i przyjaciołach, dla których wykonali w ramach kultywowania tradycji i obyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy stroik i palmę wielkanocną.

Matematyczne pisanki

Okres wielkanocny sprzyja przygotowywaniu różnych działań związanych z symbolami świątecznymi. Tym razem nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem "Matematyczne pisanki" z wykorzystaniem różnorodnych zadań matematycznych.

Piękno regionu

W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Z kulturą mi do Twarzy" uczniowie klasy Ib i IIIc PSSPdP oraz oddziału klas V+VIPSP wykonali zadanie nr 2 "Warsztaty ludowe" oraz zadanie nr 5"Palma wielkanocna" z modułu II Piękno regionu.

Akcja ekologiczna „Między drzewami”

Spośród szeregu podejmowanych działań profilaktyczno-wychowawczych w Ośrodku, bardzo ważnym obszarem jest znajomość i ochrona środowiska naturalnego. Wychodząc naprzeciw istniejącym potrzebom w tym zakresie w dniach 16 – 26 lutego 2021r. została zorganizowana, przeprowadzona i podsumowana akcja ekologiczna „Między drzewami” przy współpracy z Lasami Państwowymi.

Ważna informacja dla rodziców

Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, od 20 marca 2021r. w całej Polsce obowiązywać będą rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Jednak zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają bez zmian. W związku z powyższym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku pracuje w systemie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych

W marcu obchodzimy Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych. Tego dnia (6 marzec) wspominamy osoby, które w XX wieku z narażeniem życia sprzeciwiały się reżimom totalitarnym. Szacuje się, że w czasie II wojny światowej w Europie wymordowano około 6 milionów Żydów, głównie w obozach koncentracyjnych.

Europejski Dzień Mózgu

Europejski Dzień Mózgu- to coroczna akcja edukacyjna, której celem jest popularyzacja wiedzy o jego funkcjonowaniu. Z tej okazji wychowankowie brali udział w warsztatach edukacyjnych. Na początku obejrzeli krótkie filmy jak działa mózg. Dowiedzieli się również co jeść, by poprawić pracę mózgu.

Pani Wiosna w SOSW

Przyszła piękna Pani w zielonej sukience wyszytej kwiatami...Tak to WIOSNA. Dzień 18 marca był pełen niespodzianek dla wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz.

Drzewko Wielkanocne dla ŚDS

Wychowankowie Ośrodka również kultywują obyczaje okresu Świąt Wielkiej Nocy i pamiętają o swoich kolegach i koleżankach, którzy są Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy. Podczas warsztatów plastyczno-technicznych w dniu 18 marca wykonali „Drzewko Wielkanocne”, które ozdobili własnoręcznie wykonanymi pisankami.

,,OSZCZĘDZAJMY WODĘ”

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja nie tylko do świętowania, ale i do zastanowienia się nad tym, ile i do czego zużywamy wodę, czy wykorzystujemy ją z rozwagą, jakie ma znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto, abyśmy wszyscy doceniali jej wartości i rolę w naszym życiu.

W oczekiwaniu na wiosnę…

Wszyscy czekamy na wiosnę! Pierwszymi zwiastunami budzenia się przyrody są zazwyczaj pąki nabrzmiewające na gałązkach drzew i krzewów. Wiosną niektóre rośliny np.: wiśnie, forsycje, kasztanowce zaczynają kwitnąć, inne wypuszczają młode listki o niepowtarzalnych wiosennych odcieniach zieleni. Można im się przyglądać bez końca.

„Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie”

Uczniowie klasy IIIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz kontynuują realizację Programu działań integrujących uczniów Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy ze środowiskiem lokalnym pod hasłem „Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie”.

Międzygrupowy Turniej Gier Stolikowych - Warcaby

W dniu 11 marca 2021 roku odbył się Międzygrupowy Turniej Gier Stolikowych. Do gry przystąpili miłośnicy warcab. Celem turnieju było rozbudzenie u dzieci i młodzieży zainteresowań grami planszowymi zwłaszcza warcabami, doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz zasad logicznego myślenia, przewidywania a także strategicznego działania.

Dzień MATEMATYKI

W kalendarzu świąt nietypowych 12 marca oznaczony jest, jako Międzynarodowy Dzień Matematyki. Został on stworzony po to, aby poprzez udział w różnych grach i zabawach pokazać uczniom inną stronę tej nauki, pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Potyczki matematyczne między klasami Ib, IIIc oraz II+III, PSSPdP dostarczyły wszystkim wiele emocji i śmiechu.

Zawód ogrodnik

W dniu 09. 03.2021 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, odbyły się warsztaty edukacyjne prezentujące specyfikę pracy w zawodzie ogrodnika.

MOC ŻYCZEŃ Z OKAZJI ŚWIĘTA KOBIET!

8 marca to wyjątkowy dzień w naszym Ośrodku, pełen radości i życzeń. Nie może być inny, bo to Dzień Kobiet - święto wszystkich Pań, tych Dużych i tych Małych. Z tej okazji wychowankowie SOSW wyszli z inicjatywą przygotowania miłej niespodzianki dla swoich koleżanek i innych pań z Ośrodka.

Na świecie bez kobiet wiałoby nudą...

8 marca zapachniało kwiatami, a powodem tej wiosennej aury był Dzień Kobiet i przemiłe życzenia składane przez chłopców kl. VI PSPS oraz kl. Ia PSSPdP wszystkim paniom i koleżankom.

Badanie ankietowe mieszkańców powiatu

Od 2 marca do 15 marca 2021 r. jest prowadzone badanie ankietowe mieszkańców Partnerstwa o nazwie „Partnerstwo jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego”, którego częścią jest Powiat Pułtuski.

Międzynarodowy Dzień Pisarza

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club (Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy). Nazwa powołanej w 1921 roku organizacji pochodzi od pierwszych liter słów: poeta, eseista, nowelista.

„Mali i duzi architekci”

Uczniowie klas Ib, II+III i IIIc PSSPdP oraz IV+VI SPS zrealizowali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Z kulturą mi do twarzy” było to zadanie nr 11 „Mali i duzi architekci ” z Modułu I – W Krainie Muz.

Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy

Konkurs plastyczny „Moje dane- Moja sprawa”

Celem konkursu „Moje dane- Moja sprawa” było upowszechnianie wiedzy na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych wśród wychowanków Ośrodka oraz stosowne zaprezentowanie tej kwestii w formie plastycznej.

Nie dajmy zginąć poległym...

1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Każdego roku 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, określany również mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Rozpoczyna on Miesiąc Języka Ojczystego, który potrwa do 21 marca. Głównym jego przesłaniem jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, pośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.

Baśń uczy, bawi, wzrusza...- lekcja biblioteczna

Któż nie zna "Czerwonego kapturka", "Kopciuszka", czy " Brzydkiego kaczątka"? Uczniowie oddziału kl. IV+VI oraz VII+ VIIIa PSPS dn. 24.02.2021r. podczas zajęć chętnie wymieniali swoich ulubionych bohaterów, a także tytuły baśni, które czytają i słuchają z największą przyjemnością ????Baśnie kształtują system wartości dziecka.

Moje miasto –moja duma

Uczniowie klas IV+VI PSPS, Ib, II+III oraz IIIc PSSPdP zrealizowali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Z kulturą mi do twarzy” było to zadanie nr 8 „Moje miasto –moja duma” z Modułu II – Piękno regionu.

Projekt eTwinning „ Z pamiętnika eko-podróżnika”

Od listopada 2020 r uczniowie klasy IIIb PSSPdP wraz z nauczycielem Żanetą Tkaczyk realizują projekt pt.: „Z pamiętnika eko-podróżnika” w ramach współpracy z innymi szkołami na Platformie Etwinning.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji kl. V+VI PSPS wzięła udział w zajęciach poświęconych przysłowiom polskim. Uczniowie zapoznali się z kilkoma przysłowiami, wspólnie szukali ich znaczenia.

,,ZIMOWE INSPIRACJE” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

POKAŻ OBLICZĘ ZIMY I WYGRAJ WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W WSFOT Hurra! Wreszcie nadeszła prawdziwa, długo oczekiwana zima! Styczeń sypnął śniegiem, krajobraz za oknem spowiła biel. Malownicze oblicze zimy warto utrwalić na zdjęciach, żeby móc później powracać wspomnieniami do pięknej, zimowej scenerii. Znakomitą okazją do wykonania zdjęć otaczającego świata przykrytego białą, śniegową kołderką był Ośrodkowy Konkurs Fotograficzny ,,Zimowe inspiracje”, w którym wzięli udział wychowankowie SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami.

Pomagamy zwierzętom

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Kota obchodzony był 19 lutego 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź. Akcja ta ma na celu pomoc bezdomnym kotom. SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku i Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Pułtusku włączyły się do tej akcji po raz pierwszy.

Kochać kogoś i być kochanym to najcenniejsza rzecz na świecie

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Piosenka jest dobra na wszystko

Uczniowie klas Ib i IIIc PSSPdP zrealizowali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Z kulturą mi do twarzy” było to zadanie nr 5 „Piosenka jest dobra na wszystko” z Modułu I W krainie muz. W nastroju karnawałowo-walentynkowym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas wykonania swoich ulubionych utworów muzycznych.

"14 lutego choć chłodem wieje Wielką miłością serca rozgrzeje"

14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych, czyli popularne ,,Walentynki”. Zwyczajem jest wysyłanie listów zawierających wyrazy sympatii, przyjaźni lub miłosne wyznania. W Ośrodku wystawiona była skrzynka na pocztę walentynkową, do której wychowankowie wrzucali kartki, miłe wierszyki, wyrazy sympatii itp. Walentynki zostały rozdane 15.02.2021r., sprawiając adresatom wiele radości i uśmiechu.

Od Trzech Króli do Ostatków

„W karnawale, w karnawale ludzie bawią się i tańczą wytrwale.….”. Okres karnawału w 2021 roku nie spełnił naszych marzeń i oczekiwań tanecznych ze względu na panujące obostrzenia związane z panującą pandemią koronawirusa. Starajmy się jednak pamiętać o tradycjach i zwyczajach czasu karnawałowego, który trwa od Trzech Króli do Środy Popielcowej.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W tym roku DBI 2021 obchodzimy 9 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Hasło akcji nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii.

WALENTYNKI

W związku, ze zbliżającym się świętem " Walentynek" uczniowie oddziału klas IV+ VI oraz VII+VIII PSPS uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym.

Darzyć sympatią innych – walentynkowe ćwiczenia logopedyczne

W dniu 11.02.2021r. uczniowie Ośrodka uczestniczyli w między grupowych zajęciach logopedycznych. Głównym celem było poszerzanie tematyki związanej z ,, Walentynkami” oraz kształtowanie przyjaźni i wzajemnej życzliwości.

Konkurs „Moja wymarzona praca” rozstrzygnięty

W dniu 11 lutego 2021 roku w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów i wychowanków Ośrodka pod hasłem: „Moja wymarzona praca”. Konkurs objęty był patronatem Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku.

Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych

11 lutego 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych,

Pieczenie faworków

Tłusty czwartek to staropolski zwyczaj oraz tradycja pieczenia i zjadania pączków i faworków. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego 10.02.2021 r., na zajęciach wychowawczych pod czujnym okiem wychowawców smażyli faworki, czyli chrust.

Prelekcja dla rodziców

Drodzy Rodzice! Opracowałyśmy i zamieściłyśmy dla Państwa krótką prezentację multimedialną nt. :"Wspierająca funkcja rodzica w edukacji dziecka". Zachęcamy do jej obejrzenia i wysłuchania. Pozdrawiamy serdecznie Joanna Czarnecka, Joanna Gaweł https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=428044411949361&id=103617437725395&comment_id=428046165282519&notif_t=feed_comment&notif_id=1612944642904527&ref=m_notif

KREATYWNOŚĆ W KARNAWALE

Karnawał w roku 2021 nie jest tak huczny i kolorowy jak w latach ubiegłych. Wprowadzone obostrzenia związane z panującą pandemią koronawirusa zobowiązują nas wszystkich do ich przestrzegania. Nie zapominamy jednak o wielowiekowej tradycji i zwyczajach tego okresu. W tym celu, z inicjatywy naszych wychowanków, w Ośrodku zostały zorganizowane warsztaty plastyczno-techniczne ,,Kreatywność w karnawale”.

Bezpieczna nauka i zabawa z komputerem

Komputer to nie tylko nieodzowne narzędzie w pracy czy komunikacji – zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy mogą go także wykorzystać do nauki i zabawy. Internet wykorzystywany we właściwy sposób może źródłem cennej wiedzy i bezpiecznej rozrywki.

"DBI: Działajmy Razem"

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, wychowankowie SOSW im Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w dniu 04.02.2021r. w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych we współpracy z Dorotą Karkowską nauczycielem-bibliotekarzem Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filii w Pułtusku pod hasłem "DBI: Działajmy Razem".

Sałatka owocowa – smaczna, zdrowa i kolorowa.

Choć za oknem prószy żadna choroba nas nie ruszy. Sałatkę owocową dziś wykonujemy, bo dużo witamin zimą potrzebujemy. Owoce myjemy, kroimy i różne składniki łączymy. Potem pięknie udekorujemy i ze smakiem zjemy.

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

W dniu obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych czyli 28 stycznia, w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie edukacyjne związane z w/w tematem. Wychowankowie przypomnieli sobie co to są dane osobowe, co oznacza przetwarzanie i ochrona danych osobowych, jakie prawa w tym zakresie ma każdy obywatel oraz jaka jest rola Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Mamy laureata!

Do Rzecznika Praw Dziecka wpłynęło 3 tysiące prac z ponad 700 szkół w całej Polsce. Wśród nagrodzonych została doceniona praca plastyczna wykonana przez naszego ucznia Adama Bąka z klasy I PSSPdP pod kierunkiem Pani Żanety Kołodziejskiej. Uczeń został laureatem w kategorii czwartej- szkoły specjalne. Jest to duże wyróżnienie!

HOLOKAUST – PAMIĘTAMY!

Dnia 27 stycznia 2021r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz 76. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, której głównym motywem był los najmłodszych ofiar obozu zagłady.

W Nowym Roku z nowymi pomysłami „Jesteśmy o rok starsi”

W dniu 27 stycznia uczniowie klasy III d PSSP d P postanowili uczcić nadejście Nowego Roku 2021 organizując przyjęcie urodzinowe „Jesteśmy o rok starsi”. Oczywiście imprezę poprzedziły przygotowania, w których uczniowie sprawdzali swoje umiejętności kulinarne podczas wykonywania, jak zwyczaj nakazuje, urodzinowego tortu składającego się z 8 indywidualnych torcików, co może się wydać się trochę dziwne, ale w okresie pandemii należy podczas spotkań zachować jednak reżim sanitarny.

Tradycji stało się zadość

W naszym Ośrodku już w dniu 26 stycznia rozpoczęliśmy sezon na pączka i od godzin popołudniowych niesamowity zapach unosił się wokoło. Wychowankowie wraz z wychowawcami z wielką pasją i zaangażowaniem przygotowali ciasto według podanego przepisu.

Pułtuski WOŚP w eSkarbonce

Po raz pierwszy w Pułtusku WOŚP w eSkarbonce! To jest wydarzenie historyczne, nie może Ciebie zabraknąć! Razem możemy więcej! Wesprzyj WOSP już dziś.

„Babcia i dziadek to prawdziwy skarb”

Mając na uwadze pamięć o naszych babciach i dziadkach wychowankowie Ośrodka w dniu 21 stycznia 2021 r. uczestniczyli w warsztatach plastyczno- technicznych „Babcia i Dziadek to największy skarb”. Przy dźwiękach pięknych piosenek o babci i dziadku wykonali przecudowne laurki i zamieścili w nich życzenia płynące prosto z serca.

#SzczepimySię

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pułtusku informuje, że na stronie internetowej PSSE w Pułtusku www.pultusk.psse.waw.pl , WSSE w Warszawie www.gov.pl/web/wsse-warszawa oraz na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie zamieszczony jest baner ramkowy kampanii #SzczepimySię. Tytuł banera -Szczepienia przeciw COVID-19- dowiedz się więcej.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

Szanowni Państwo, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Pułtusku informuje o uruchomieniu infolinii z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej, zgodnie z zaleceniem Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Poradni ppppultusk.pl . Zachęcamy do skorzystania z oferty pomocy. Dyrekcja SOSW w Pułtusku

Dziękujemy

Dziękujemy serdecznie Dyrektorowi, Pracownikom oraz Uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku za przejaw pamięci i sympatii skierowany w Naszą stronę.

DAR SERCA DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA ,,SERDECZNA DŁOŃ”

Już wkrótce nasze serca przeniknie radość Świąt Bożego Narodzenia. Większości z nas kojarzą się one z błogim czasem przebywania w rodzinnym gronie. Jednak nie każdy ma szczęście spędzać Święta z najbliższymi ciesząc się domowym ciepłem.

Przedświąteczna przerwa z witaminką

Dziś w naszym Ośrodku zapachniało jabłkami i cynamonem. Grupa nauczycieli wraz z uczniami zorganizowała dla wszystkich „przerwę z witaminką”, w ramach której przygotowali słodki- zdrowy poczęstunek, a mianowicie pieczone jabłka z rodzynkami, cynamonem i konfiturą.

Szkolny konkurs plastyczny „Jak wygląda koronawirus”

W minionym tygodniu nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez szkolny zespół ds. bezpieczeństwa epidemiologicznego. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej własną wizualizację koronawirusa. Wśród docenionych i nagrodzonych prac znalazły się prace autorstwa: Nagrodzeni otrzymali ciekawe gry, tablety graficzne i słodkie upominki. Wyróżnione prace charakteryzowała oryginalność, pomysłowość i staranność wykonania. Największą uwagę jury konkursu zwracało na samodzielność wykonania.

Życzenia bożonarodzeniowe dla seniorów

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas Ib, II+III, IIIc PSSPdP przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tąsewach.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2021

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, zorganizowane będą bezpośrednio po przerwie świątecznej dla wszystkich uczniów w całym kraju od 4 do 17 stycznia 2021r. W tym czasie obowiązywać będą szczególne zasady bezpieczeństwa, a także ograniczenia dotyczące m.in. przemieszczania się czy korzystania z różnych form rozrywki.

WSPÓLNY SUKCES BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ I SOSW

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Pułtusku to jedna ze 100. bibliotek w Polsce, które zorganizowały najciekawszą NOC bibliotek we współpracy z SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku oraz stworzyły wyjątkowy klimat na czytanie.

Gdy na niebie zabłyśnie gwiazdka…

Boże Narodzenie to piękny czas, na który czekamy z utęsknieniem, bo właśnie wtedy spotykamy się z bliskimi przy wspólnym stole, by celebrować magiczne chwile. Otaczająca nas rzeczywistość sprawia, że w trosce o zdrowie nie wszystkim dane będzie się spotkać.

Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe. Ferie to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Aby przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkół należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Konkurs „Najpiękniejsza bombka choinkowa”

Jak co roku w przedświątecznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany i przeprowadzony ogólnoszkolny konkurs „Najpiękniejsza bombka choinkowa” Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami świąt Bożego Narodzenia.

Hej kolęda, kolęda

Z okresem Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Nawiązując do tego pięknego zwyczaju wychowankowie wraz z wychowawcami SOSW w Pułtusku zebrali się na wspólnym kolędowaniu.

RECYKLINGOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Boże Narodzenie tuż, tuż. To wyjątkowy czas strojenia choinki, rodzinnych spotkań i obdarowywania się upominkami. Często zastanawiamy się w jakim stylu ubrać drzewko bożonarodzeniowe, co podarować w prezencie najbliższym? W sklepach jest duży wybór gotowych akcesoriów świątecznych, ale nic nie zastąpi własnoręcznie wykonanych dekoracji.

Świąteczna kreatywność

Magię przedświątecznego czasu uwielbiają wychowankowie naszego Ośrodka i wspólnie z wychowawcami w dniu 16 grudnia uczestniczyli w kreatywnych warsztatach plastyczno-technicznych.

Bóg się rodzi

Boże Narodzenie to najważniejsze i obchodzone w wyjątkowy sposób święto religijne w Polsce. Jego tradycje ukształtowały się na przestrzeni wieków, dlatego warto je pielęgnować. Najwięcej zwyczajów związanych jest z Wigilijną.

Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariusze wraz z opiekunami koła działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku składają Serdeczne Podziękowania za okazane Serce przekazując swoją wdzięczność za wsparcie, jakie otrzymujemy od Was – Darczyńców.

„Wśród nocnej ciszy”

Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku wypełniony ciepłem, radością i miłością, to również okazja do wspólnego kolędowania. W takiej też przedświątecznej atmosferze w dniu 14 grudnia uczniowie wykonali kolejne zadanie z ogólnopolskiego programu "Z kulturą na Ty" pt.: „Wśród nocnej ciszy” z modułu I w krainie muz.

Szkolny etap konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020

W dniu 3 listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku ogłoszony został I szkolny etap konkursu na najciekawsze prace plastyczne z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020.

Spotkanie warsztatowe - Gastronomia

W dniach 9 i 10 grudnia 2020 roku uczniowie klas IIa, IIb, IIc i IIIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, których celem było zapoznanie z wybranymi zawodami z zakresu usług gastronomicznych.

Zajęcia logopedyczne z wykorzystaniem elementów metody integracji sensorycznej

W dniu 10 grudnia 2020 roku uczniowie na zajęciach logopedycznych wspierani byli przez Panią Martę Janiszewską- Bednarek nauczyciela integracji sensorycznej.

Pieczemy pierniczki świąteczne

Wspólne pieczenie to doskonała zabawa, o tym mieli okazję przekonać się uczniowie oddziału klas IV + VI PSPS oraz kl. I PSSPdP.

Mikołajki na sportowo

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Ich Rodzin „Skarb Nadziei” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku zorganizowało w dniach 08-09.12.2020r. zmagania sportowe pod hasłem ,,Mikołajki na sportowo.”

KARTA ŚWIĄTECZNA DLA ŚDS W PUŁTUSKU

Wychowankowie naszego Ośrodka postanowili sprawić świąteczną przyjemność podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku. Podczas warsztatów plastycznych, przeprowadzonych w dniu 7 grudnia 2020r. w ramach akcji ,,Razem możemy więcej”, własnoręcznie wykonali ozdobne karty bożonarodzeniowe.

Spotkanie Mikołajkowe

W dniu 7 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie mikołajkowe, w którym brali udział uczniowie klasy IIIc oraz Ib PSSPdP.

Mikołajki 2020

Mikołajki to święto wyczekiwane z nadzieją przez wszystkich wychowanków Ośrodka. Zawsze obchodzone jest w sposób szczególny i radosny. W szkole słychać wówczas euforię i radosny gwar. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu uśmiech na twarzy dzieci zagościł również w tym roku.

SZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNY – „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

W dniu 4 grudnia 2020 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu logopedycznego pod hasłem „Łamańce językowe - wierszyki i rymowanki logopedyczne”.

SŁODKA MATEMATYKA

Czy matematyka może być słodka? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym wychowankowie SOSW im Anny Karłowicz w Pułtusku uczestnicząc w kreatywnych warsztatach kulinarno - matematycznych „Słodka matematyka”, które odbyły się 2 grudnia 2020 r

Integracyjne spotkanie andrzejkowe 2020

Andrzejki to magiczny czas wróżb, zabawy oraz przepowiedni i właśnie 30 listopada 2020 roku odbyło się integracyjne międzyklasowe spotkanie andrzejkowe, w którym brali udział uczniowie klasy IIIc oraz Ib PSSPdP.

Spotkanie Andrzejkowe 2020

W dniu 30.11.2020r. odbyło się spotkanie andrzejkowe klas Ia oraz II+III PSSPdP. Podczas spotkania młodzież miała możliwość dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

Spotkanie Andrzejkowe

30 listopada w dniu imienin św. Andrzeja klasy V-VI oraz VII-VIIIc PSPS spotkały się na wspólnym świętowaniu tego dnia. Uczniowie poznali dokładniej postać św. Andrzeja, a także czym właściwie są tzw. przez nas andrzejki.

Ważny komunikat

Informujemy, że od dnia 30 listopada 2020 r. wszystkie klasy i oddziały Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku, wszystkie klasy i oddziały Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku oraz wszystkie grupy wychowawcze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pułtusku pracują w trybie stacjonarnym.

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

„Dzień Pluszowego Misia”

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do tego wesołego wydarzenia.

„Piękna jest nasza Niepodległa Ojczyzna”

Projekt patriotyczny „Piękna jest nasza Niepodległa Ojczyzna” W klasie IIIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz kontynuowany jest projekt pod hasłem „Piękna jest nasza Niepodległa Ojczyzna”, który został zapoczątkowany w ubiegłym roku szkolnym. Celem projektu jest propagowanie wartości patriotycznych i obywatelskich oraz rozwijanie predyspozycji twórczych. W ramach projektu zrealizowane zostały zaplanowane działania.

„Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie”

Uczniowie klasy IIIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz kontynuują realizację Programu działań integrujących uczniów Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy ze środowiskiem lokalnym pod hasłem „Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie”.

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Jest to jedno z licznych świąt, które wiąże się z pozytywnymi emocjami. Wynosi naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. W bieżącym roku szkolnym w naszym Ośrodku obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Działania zaplanowane do realizacji sprzyjały integracji społeczności szkolnej i klasowej.

Pilna informacja

Uwaga! Częściowe zawieszenie stacjonarnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Światowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to dzień szczególny, ponieważ obchodzony jest Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji klasa V i VI szkoły podstawowej spotkała się na warsztatach poświęconych właśnie ich prawom.

ZNAMY SWOJE PRAWA

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę na temat praw dzieci. Z tej okazji odbyło się spotkanie oddziałów klas IV+VI oraz VII+VIII PSPS, które zostało przeprowadzone w formie warsztatów.

Wirtualna wycieczka „Śladami przeszłości”

Uczniowie SOSW im Anny Karłowicz w Pułtusku realizując kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Z kulturą mi do twarzy” udali się na wirtualną wycieczkę.

Przyjaźń niejedno ma imię

W ramach obchodów Światowego dnia Życzliwości i Pozdrowień w SOSW im. Anny Karłowicz we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Ciechanowie Filią w Pułtusku została przeprowadzona akcja pod hasłem "Przyjaźń łączy."

14 listopada- Dzień Biblioterapii

14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem ,,Czytanie łączy”. Odmianą biblioterapii dla dzieci jest bajkoterapia.

Z kulturą „nam” do twarzy

Grupa uczniów z klas Ic, IIa, IIc, IIIa oraz IIIb Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, w bieżącym roku szkolnym włączyła się do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury. Na cyklicznych spotkaniach uczniowie realizują wybrane zadania z III-ech modułów.

V Tydzień Patriotyczny

W dniach 09-13 listopada 2020r. odbył się w naszej placówce V Tydzień Patriotyczny. Tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości musiały być nieco inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego. Każda klasa indywidualnie wykonywała poszczególne zadania.

Pamiętamy o seniorach

W dniach 12-13 listopada uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wykonali zadanie „Sztuka łączy wszystkich” z modułu III Kocham, Lubię, Szanuję. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie przygotowali kolorowe kartki z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, które wraz z życzeniami, zostały przekazane dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tąsewach z okazji Dnia Seniora.

Warsztaty zdobienia świec techniką transferu decoupage

To już kolejne twórcze spotkanie członków zespołu ds. samokształcenia artystycznego nauczycieli.

Akcja „Maseczka dla każdego ucznia”

W czwartek, tj. 5 listopada br. nauczyciele reprezentujący zespół nauczycieli ds. bezpieczeństwa epidemiologicznego w ramach akcji „Maseczka dla każdego ucznia” rozdawali maseczki jednorazowe uczniom naszego Ośrodka.

Warsztaty plastyczne „Kotyliony Narodowe”

5 listopada 2020 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wspólnie z wychowawcami z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Kotyliony Narodowe”.

Savoir vivre, czyli dobre maniery przy stole

Uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wykonali kolejne zadanie – „Savoir vivre przy stole” z III Modułu Kocham, Lubię, Szanuję.

Warzywno-owocowe czwartki

W miesiącu październiku nasi wychowankowie grup wychowawczych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wzięli udział w akcji pt; „Warzywno – owocowe czwartki”, które miały na celu poszerzyć wiedzę dotyczącą wartości odżywczych warzyw i owoców.

Profilaktyka na co dzień

W dniu 28.10.2020r. odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z pielęgniarką szkolną. Podczas spotkania poruszane były ważne zagadnienia dotyczące zdrowia.

Chrońmy klimat

Tegoroczna ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2020 przebiegała pod hasłem "Klimat na czytanie ". Akcja została przeprowadzona w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Ciechanowie Filią w Pułtusku. Celem działań było rozwijanie kompetencji czytelniczych, przyrodniczych z wykorzystaniem komunikatorów Internetowych i interaktywnych stron Internetowych.

"Dajmy im szansę ..." - wycieczka w Góry Stołowe

W ramach realizacji projektu „Dajmy im szansę - wspieranie aktywności osób niepełnosprawnych intelektualnie” finansowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, uczniowie oraz absolwenci SOSW uczestniczyli w sześciodniowej (12-17.10.2020r.) wycieczce w Góry Stołowe.

Bezpieczny pobyt wychowanków w Ośrodku ze szczególnym uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego związanych z zapobieganiem COVID-19

Mając na uwadze bezpieczeństwo wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, 20 października odbyło się spotkanie ze szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa. Celem spotkania było uzmysłowienie wychowankom możliwości wystąpienia różnych zagrożeń w Ośrodku ze szczególnym uwzględnieniem zarażenia się wirusem Sars-Cov2.

Warsztaty świecowe

15 października br., w miniony czwartek uczniowie klas Ic i IIIbPSSPdPwraz z nauczycielami wspólnie zorganizowali warsztaty tworzenia własnych świec żelowych. Działanie te dało wszystkim możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej i wyjątkowej ozdoby.

Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa.

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Dnia 14 października br. społeczność Specjalnego Ośrodku Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodziła Dzień Edukacji Narodowej w sposób inny niż co roku.

XX Dzień Papieski w SOSW

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. W tym roku to święto obchodzone było w niedzielę 11 października. To szczególnie wyjątkowy dzień, gdyż w tym roku przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II. Hasło przewodnie tegorocznego XX Dnia Papieskiego „Totus Tuus – Cały Twój, Maryjo” stanowi zarazem motto życia Św. Jana Pawła II.

Wieczornica upamiętniająca XX Dzień Papieski „TOTUS TUUS”

Społeczność wychowanków Ośrodka 14 października uczestniczyła w wieczornicy upamiętniającej XX Dzień Papieski „TOTUS TUUS” odnosząc się do powyższego hasła.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całej Radzie Pedagogicznej, oraz wszystkim pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku życzenia wszelkiej pomyślności, radości na każdy dzień, zadowolenia i satysfakcji z pracy oraz dużo zdrowia.

EKO-START-JONIEC 2020

Biegi Przełajowe 2020. W czwartek 8 października 2020r. na polanie położonej wśród lasów jonieckich, odbyła się trzydziesta ósma edycja biegów przełajowych „EKO-START-JONIEC 2020”, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu.

Jesienna kompozycja

W dniu 12 października 2020r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku nasi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt; „Wykonanie kompozycji florystycznej” z wykorzystaniem roślin i innych materiałów zdobniczych. Warsztaty miały na celu rozwijanie kompetencji przyrodniczych, zainteresowań i umiejętności florystycznych u wychowanków.

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

9 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. W związku z tym klasa 5 i 6 szkoły podstawowej wraz z nauczycielem języka polskiego nawiązała kontakt z Zespołem Szkół Specjalnych w Mysłowicach w ramach wymiany pocztówkowej.

MAGICZNA MOC BAJEK

W październiku nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna Moc Bajek”. Do projektu zaangażowaliśmy cztery klasy Publicznej Szkoły Podstawowej. W każdym miesiącu zadaniem uczniów jest wykonanie przydzielonych zadań promujących czytelnictwo.

KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ

W dniu dzisiejszym uczniowie klas Ia, Ib, II+III oraz IIIc Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy rozpoczęli przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.

Pomagamy i my

"Pomagamy i my" Uczniowie klasy IIb, IIc i IIIb PSSPdP włączyli się w akcję charytatywną na rzecz chorej Zosi przekazując wykonane prace.♥️

UCZNIOWIE PRZECIW PRZEMOCY

UCZNIOWIE PRZECIW PRZEMOCY Dnia 2 października 2020 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku przeprowadzona została akcja mająca na celu promowanie idei życia bez przemocy oraz upowszechnianie tolerancji. Akcja przeprowadzona została w przypadającym tego dnia Międzynarodowym Dniu bez Przemocy.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

Morze, plaża i … nauka!

W ramach projektu „Morze, plaża i... nauka!- organizacja wyjazdu edukacyjno-wypoczynkowego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z powiatów: pułtuskiego, makowskiego, legionowskiego oraz płońskiego” współfinansowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w dniach od 15 do 28 września 2020r.; grupa 34 uczniów uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-wypoczynkowym.

Narodowe Czytanie 2020 w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

W miniony wtorek, tj. 22 września br. w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odbyło się spotkanie czytelnicze,na które zostali zaproszeni nasi uczniowie i nauczyciele oraz Pani Dyrektor Aldona Iniarska. Spotkanie odbyło sięw ramach realizowanego przez tę szkołę projektu edukacyjnego„ Czytam, więc jestem”.

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 24.09.2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, odbyły się spotkania w oddziałach klasowych, pod hasłem "Bezpiecznie na drodze".

Warsztaty haftu diamentowego

W miniony piątek, tj. 18.09.2020 r. w ramach działań zaplanowanych przez zespół nauczycieli ds. samokształcenia artystycznego odbyły się warsztaty z haftu diamentowego. W spotkaniu brały udział członkinie zespołu w składzie: Barbara Gorczyńska, Ewelina Chrzanowska, Kamila Krzepicka, Monika Kołodziejczyk.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie kartki a następnie wraz z nauczycielami przekazali je młodszym kolegom z Niepublicznego Przedszkola św. Rodziny oraz Miejskiego Przedszkola nr 5 w Pułtusku.

NARODOWE CZYTANIE 2020

"Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku podczas ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania prezentowano dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna”.

Z kulturą mi do twarzy

W tym roku szkolnym nasi uczniowie będą brać udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".

Procedura organizacji pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku od 1 września 2020 r.

Celem procedury jest określenie zasad organizacji pracy placówki w związku z zagrożeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i określenie działań prewencyjnych mających na celu uniknięcie rozprzestrzeniania się wirusa.

Ważna informacja

Miło nam poinformować Państwa, iż dbając o stałą poprawę warunków kształcenia i opieki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku rozpoczęliśmy w okresie wakacji remont modernizacyjny placówki. Jego efekty z pewnością wszystkich nas zachwycą. Przedsięwzięcie wymagało wielu działań i technologii, które mimo włożonego wysiłku wykonawców, nie mogą być ukończone przed 1 września 2020 r.

Ogłoszenie

Ustala się dzień 17 sierpnia 2020r. dniem wolnym od pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku w zamian za święto przypadające w sobotę15 sierpnia 2020r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drodzy rodzice i kochani uczniowie! Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was. Dzień, w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wiele wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań to efekt codziennej pracy.

BEZPIECZNE WAKACJE

Drodzy uczniowie nadchodzi tak długo wyczekiwany przez Was okres wakacyjny. Jest to pora wspaniałych przygód, miłych spotkań i ciepłych dni. Jest to również czas, gdzie czeka na Was wiele niebezpieczeństw. Dlatego też, chcemy przypomnieć Wam, jak planować ten wspaniały odpoczynek i być BEZPIECZNYM.

Nowa rzeczywistość – nowe wyzwania – od niepewności do wiary w sukces - zdalne nauczanie 2020

Nowa rzeczywistość wkroczyła do szkoły znienacka, zaskoczyła nas wszystkich, przestraszyła, przerwała stabilny ciąg zdarzeń, skierowała na drogę niepewności. Musieliśmy nauczyć się być wspólnie, chociaż na odległość. Wszyscy stanęliśmy przed nowym wyzwaniem – jak nie stracić tego, co osiągnęliśmy do tej pory i zyskać jak najwięcej mimo rozłąki.

PROJEKT ,,MOJE ZDROWIE – MOJA SIŁA, WIELKA MOC”

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku brali udział w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”.

Najbardziej aktywny czytelnik

Tradycją biblioteki Ośrodka są konkursy i akcje czytelnicze. Przez cały rok szkolny 2019/2020 trwał również Ogólnoszkolny Konkurs Biblioteczny pod hasłem: „Najbardziej aktywny czytelnik”.

VII OŚRODKOWY MARATON PROFILAKTYKI „WAKACJE 2020”

Wakacje to czas, kiedy w końcu można odpocząć. W tym roku szkolnym rozpoczną się one inaczej niż dotychczas. Nie pożegnamy się osobiście ze swoimi koleżankami, kolegami i nauczycielami. Panująca pandemia koronawirusa spowodowała, że musimy korzystać z innych form komunikacji.

Wakacje

Zbliżają się upragnione przez wszystkich uczniów wakacje! Czas radości, słońca, wypoczynku, wyjazdów, spotkań ze znajomymi, wędrówek po lasach i górach. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wakacje, a później mile je wspominają. Ale żeby tak było i tym razem, chcemy Was przestrzec i przypomnieć, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie należy zachowywać się w czasie wakacji. A gdyby jakieś wakacyjne dni były deszczowe i zimne, mamy na to sposób: łamigłówki i krzyżówki, które Wam przekazujemy!

Podsumowanie akcji „Kolorowe kredki”

Wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 na naszym szkolnym korytarzu przy portierni stanęło duże, kolorowe pudło, przyozdobione rysunkami kredek. Swoim nietuzinkowym wyglądem przyciągało zainteresowane osoby i zachęcało do wrzucania niepotrzebnych, zużytych kredek.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja wymarzona książka”

Biblioteka Ośrodka ogłasza wyniki konkursu plastycznego „Moja wymarzona książka”.

DZIŚ DZIEŃ DZIECKA

Dziś DZIEŃ DZIECKA .Dlatego ślemy Wam oto takie życzenia ➡️➡️ "Bądź dzieckiem jak najdłużej. Jak dziecko baw się, śmiej. I kochaj tak, jak dziecko. I serce dziecka zawsze miej ❤️" A żeby było Wam dziś miło i wesoło mamy dla Was niespodziankę Pani Grażyna Rosiak z Magii Uśmiechu nagrała na Naszą prośbę SPECJALNIE DLA WAS filmik ???????????? Wam życzymy miłego oglądania, a Pani Grażynce bardzo dziękujemy za okazane serduszko ❤️❤️ Przesyłamy pozdrowienia Panie Asie i Grażynka (Wasza Psycholog, Pedagog i Logopeda) ❤️

DZIEŃ DZIECKA

Wszystkim dzieciom z naszego Ośrodka życzymy dużo uśmiechu, radości i wielu pięknych marzeń, od których wszystko się zaczyna Dyrekcja i pracownicy SOSW

„Gdy wirus zagraża… narysuj bibliotekarza”

W minionym tygodniu nastąpiło rozstrzygnięcie zdalnego konkursu plastycznego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie Filię w Pułtusku. Zadaniem plastycznym było narysowanie ulubionego bibliotekarza.

Rozwijanie cech i umiejętności przedsiębiorczego działania. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. „Jak pozytywnie zaprezentować siebie?”

Pewnie każdy z Was niejednokrotnie miał takie dylematy, co zrobić żeby wypaść dobrze przed kolegami, przed rodziną, podczas uroczystych przemówień czy też występów. Postaramy się wam przybliżyć tematykę autoprezentacji.

Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie

Uczniowie klasy IIb i IIIc Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz od września 2019 r. realizują trwający trzy lata Program działań integrujących uczniów Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy ze środowiskiem lokalnym pod hasłem „Gastronomia moją pasją i szansą na zdrowie”.

Wiosenne sałatki – rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 06.05.2020 r. zorganizowany został konkurs kulinarny na smaczną i zdrową sałatkę wiosenną w ramach Sekcji Dań Regionalnych. Wyróżnione prace zostały ocenione w dniu 27.05.2020 r. przez jury.

Foto-laurka z okazji Dania Matki

W nawiązaniu do akcji Foto-laurka 2020 r. załączamy zdjęcia wychowanków z wykonanymi własnoręcznie laurkami, z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich Mam

Msza święta w intencji Patrona

Dnia 27 maja 2020 r. w Bazylice Kolegiackiej w Pułtusku odbyła się msza św. w intencji Patrona Ośrodka oraz całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Patroni roku 2020 ustanowieni przez Sejm

W 2019 r. parlamentarzyści - w myśl art. 33a Regulaminu Sejmu - ustanowili w drodze okolicznościowych uchwał patronaty na rok 2020. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Leopold Tyrmand. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku i Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100. rocznicę.

Dzień Matki - mini akademia

Dziś obchodzimy Dzień Matki Jest to idealny okazja, aby podziękować swojej mamie za całą jej miłość. Tego dnia wyrażamy to nie tylko kupując kwiaty, czy drobne upominki, ale też składając życzenia.

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Mój zawód, moja przyszłość”

W konkursie plastycznym pt.: „Mój zawód, moja przyszłość” wychowankowie SOSW w Pułtusku zgłosili swoje prace, które zostały ocenione w dniu 22.05.2020r. przez Jury.

Dzień Patrona 22.05.2020

Patron to bardzo ważna postać dla naszej placówki, dlatego chcemy nadać uroczysty charakter temu wydarzeniu w dniu 22.05.2020r. Wokół postaci naszego Patrona - Pani Anny Karłowicz budowaliśmy szkolne tradycje, przekazywaliśmy uczniom świat wartości, który prezentowała. Zamknięci w domach, ale nie w swych sercach, pragniemy wyrazić swój szacunek i uznanie dla Niej poprzez nasze emocje przekazane w wierszach, zdjęciach i przesłaniach dodających otuchy i energii.

Foto-laurka z okazji Dnia Matki

Dzień Matki już 26 maja. Z tej okazji, chcąc sprawić niespodziankę swojej mamie, zachęcamy wszystkich uczniów i wychowanków aby przygotować za pomocą dowolnej techniki plastycznej w formacie A4 laurkę.

MIESZKAŃCY ŁĄKI

W tym trudnym dla nas czasie zapewne wszyscy potrzebujemy chwili odprężenia i dotlenienia się na świeżym powietrzu. Dlatego opiekunowie Koła Przyjaciół Zwierząt zachęcają Was do spacerów na pobliską łąkę i obserwowanie jej mieszkańców.

Kuchciki polecają Kremówki Papieskie

Nasz święty Jan Paweł II bardzo lubił słodycze. Jeszcze w Wadowicach, po lekcjach w gimnazjum, chodził z kolegami do cukierni i potrafił zjeść nawet 10 ciastek. Podajemy przepis na ulubione kremówki papieskie.

„Barka” dla Jana Pawła II

W dniu 18 maja 2020r. o godz. 17.00 zaśpiewaliśmy, wyrecytowaliśmy, a nawet zatańczyliśmy w rytm, ulubionej pieśni. Każdy dziękował, jak najpiękniej potrafił.

Święty Jan Paweł II w naszych myślach i sercach

Rok 2020 został ogłoszony rokiem Świętego Jana Pawła II, a dokładnie 18 maja przypada setna rocznica Jego urodzin. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń, uroczystości i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych. Przybliżają one i przypominają papieża Polaka, człowieka niezwykłego, którego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów.

Smaczne i zdrowe musy owocowe - rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 30.04.2020 został zorganizowany konkurs pod hasłem ,,Smaczne i zdrowe musy owocowe”. Z myślą o ważnej roli witamin szczególnie podczas panującej pandemii wychowawcy oraz wychowankowie wykonali koktajle owocowe. Dzięki konkursowi wychowankowie mieli możliwość poznania wartości odżywczych owoców.

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZACHĘCA DO CZYTANIA

Drodzy Rodzice i Uczniowie możecie kontaktować się w sprawie informacji czytelniczych od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 12.00, nr tel. 782-044-953

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dziś DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI. Z tej właśnie okazji mamy dla Was niespodziankę. Chcemy żebyście wiedzieli, że o Was myślimy i pamiętamy, dlatego cała Nasza kadra przesyła Wam uśmiech i takie oto słowa. Dajcie znać czy się Wam podoba

Niezapominajka

Od 2002 roku, zawsze 15 maja, obchodzimy święto, które swoją nazwę zawdzięcza właśnie kwiatom niezapominajki. Obchody Dnia Polskiej Niezapominajki zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji pt. „Ekoradio”.

#DziękujęCiJaniePawleII

W poniedziałek 18 maja br. przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - Papieża św. Jana Pawła II. W związku z tym zapraszamy wychowanków, rodziców i wychowawców do wzięcia udziału w ogólnoświatowej inicjatywie #ThankYouJohnPaul2 - #DziękujęCiJaniePawleII.

Zaśpiewaj „Barkę” dla św. Jana Pawła II

Koło Muzyczne zachęca uczniów/wychowanków, rodziców, nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w uczczeniu 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka przy śpiewie „Barki” organizowanego przez Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

100 rocznica urodzin św. Jana Pawla II

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się wielki człowiek, Polak którego później poznał cały świat- Karol Wojtyła. Jan Paweł II, gdyż takie imię przybrał obejmując stolicę Piotrową był pierwszym papieżem który jeździł na nartach, pływał kajakiem i wspinał się po górach.

Zdrowy ząbek- dobre życie

Jak ważna jest dbałość o stan uzębienia powinniśmy wiedzieć wszyscy. Często zapominamy o odpowiedniej higienie jamy ustnej. Może to doprowadzić do występowania wielu problemów z których, nie zdajemy sobie sprawy. Powodów dla których należy prawidłowo pielęgnować jamę ustną jest wiele.

Szanowni Rodzice

za nami kolejny tydzień funkcjonowania zdalnego nauczania w niezwykle trudnym czasie pandemii koronawirusa. Wszyscy znaleźliśmy się w nietypowych realiach i nowej rzeczywistości, w których to musimy na nowo organizować naukę i pracę.

Konkurs Plastyczny „Moja wymarzona książka”

Biblioteka Ośrodka zaprasza uczniów i rodziców do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moja wymarzona książka”. Wykonajcie okładki wymarzonych lub ulubionych książek (może to być nowatorska okładka do znanej książki lub okładka do wymyślonej przez siebie, której nie ma jeszcze na rynku wydawniczym).

Dzień Bibliotek

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. W Polsce pierwszy raz bibliotekarze świętowali w 1985 roku, przy udziale i inspiracji ze strony Okręgowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (SBP) we Wrocławiu.

Żywienie na wagę zdrowia

Zwyczaje żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat życia, tak więc nawyki regularnego i racjonalnego żywienia oraz prawidłowo zestawiony posiłek zapewnia nie tylko dobrą kondycję, lecz także zdrowie w późniejszych latach życia.Wczesna dbałość o własne zdrowie, rozwój psychofizyczny jest najlepszą profilaktyką i inwestycją w zdrowie dziecka, która zaprocentuje w życiu dorosłym.

Wiosenne sałatki

Zapraszamy wychowanków, rodziców i wychowawców do wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszą wiosenną sałatkę.

Konkurs Plastyczny „Mój zawód, moja przyszłość”

Zapraszamy wychowanków, rodziców i wychowawców do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Mój zawód, moja przyszłość”. W dniu 1 Maja na całym świecie obchodzone jest Międzynarodowe Święto Pracy. A Ty kim chciałbyś zostać w przyszłości? Przedstaw swoje zainteresowania, marzenia i plany na przyszłość. Wyraź je za pomocą dowolnej techniki plastycznej w formacie A4.

Czytanie w plenerze

Czytanie w plenerze to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego oraz przyjemnością pozwalającą na oderwanie się od otaczającej rzeczywistości. Czytanie na zewnątrz nie dotyczy tylko ławki w parku, czytać można również na przystanku, na łące, w kolejce, w urzędzie, czy w pociągu. Tę formę spędzania czasu z literaturą wzięli udział nasi wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku.

#PodJednąFlagą

W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi- 2 maja, zapraszamy wychowanków, rodziców i wychowawców SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku do wzięcia udziału w akcji #PodJednąFlagą.

My i Święta Majowe

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.

Smaczne i zdrowe musy owocowe

Drodzy wychowankowie, rodzice i wychowawcy, zapraszamy was do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym smaczne i zdrowe musy owocowe.

ZAKŁADAMY OGRÓDEK NA PARAPECIE OKNA- SADZENIE FASOLI

Wiosna jest to odpowiednia pora na sadzenie roślin. Niedługo wiele kwiatów zakwitnie w naszych ogrodach i parkach, ale my również już teraz możemy zasadzić swoją roślinkę. Ze względu, iż nie każdy z nas posiada ogródek, możemy więc z powodzeniem wykorzystać parapet okna. Zachęcamy zatem do zasadzenia ziaren fasoli na gazie, która jak urośnie będzie cieszyła nasze oko pięknym wyglądem.

Leśna przygoda – Ścieżka Edukacyjna „Nasz las”

Chcemy zachęcić naszych wychowanków, aby jak minie trudny czas wirusa wybrali się w zakątki leśnych ścieżek edukacyjnych Nadleśnictwa Pułtusk. Ostatni czas pokazuje nam jak ważna dla zdrowia jest przyroda i przebywanie wśród niej. Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "NASZ LAS" zlokalizowana jest na terenie Leśnictwa Popławy, ok. 3km od Pułtuska i stanowi piękno do obserwacji dla dużych i małych.

Święta Majowe

Początek maja, to w naszej Ojczyźnie czas obfitujący w rocznice i święta narodowe związane z bogactwem symboli narodowych i historią Polski. Dzisiaj symbole narodowe można uwidaczniać bez ograniczeń, ale pod jednym warunkiem – należy je otoczyć czcią i szacunkiem. Jest to patriotyczny obowiązek każdego obywatela, każdego Polaka.

NASI PUPILE- ZWIERZĘTA DOMOWE

Zwierzęta domowe mają bardzo korzystny wpływ na samopoczucie i ogólny stan zdrowia, co ma ogromne znaczenia w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Niestety sytuacja związana z pandemią spowodowała, że nie możemy się razem spotkać, zatem członkowie Koła Przyjaciół Zwierząt poszerzają swoją wiedzę dotyczącą naszych pupili w różnorodny sposób zachęcamy do pozostania w domu i zajmowanie się Waszymi pupilami.

Drodzy Rodzice i Wychowankowie V grupy wychowawczej

W sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, od nas niezależnej, zwracamy się z prośbą do Rodziców o wsparcie w realizacji zadań w ramach nauki zdalnej, a Wychowanków prosimy o realizację zadań wychowawczych. Wychowawcy V grupy utworzyli skrzynkę e-mail na Onet.pl

Kuchciki gotują w domu

W imieniu wszystkich opiekunów Koła Kulinarnego „Kuchcik”, działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku witam serdecznie wychowanków naszej Placówki.

PORADNIK NOSZENIA MASECZEK

Od 16 kwietnia mamy obowiązek noszenia maseczek celem zakrywania ust i nosa na ulicy, w urzędach, sklepach, transporcie publicznym, miejscach usługowych.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Zostańcie w domu i czytajcie książki. Poniżej przedstawiam aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

Światowy Dzień Ziemi-22.04.2020

Czy wiecie że jutro obchodzony będzie Światowy Dzień Ziemi, nazywany inaczej także świętem naszej planety? Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. Tego dnia organizowane są specjalne akcje, wykłady, zbiórki tak zwanych elektrośmieci i wiele innych. Zachęcamy do przeczytania wiersza oraz obejrzenia kilku ilustracji.

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Nasza planeta jest naszym najcenniejszym skarbem dlatego powinniśmy promować ekologiczne postawy i zwrócić uwagę na problemy zanieczyszczenia Ziemi. Nasi uczniowie Weronika Chwała i Andrzej Łazarski przygotowali plakaty, które przedstawiają jak dbać o Ziemię.

22 kwietnia 2020roku -Ogólnoświatowy Dzień Ziemi pod hasłem "Działanie na rzecz klimatu”

Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata.Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzującą ekologii.

Konkurs plastyczny

Biblioteka Ośrodka i Biblioteka Pedagogiczna zachęcają uczniów szkół podstawowych z powiatu pułtuskiego i wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz do wzięcia udziału w ZDALNYM MARATONIE PLASTYCZNYM pod hasłem"Gdy wirus zagraża... narysuj bibliotekarza".

Jak tworzyć plan dnia, by konsekwentnie realizować marzenia?

Bez względu na to czy uczysz się zdalnie, czy masz wolne od zajęć lekcyjnych plan dnia jest konieczny. Pewnie pomyślisz "Heej! Po co mi plan dnia? Przecież jesteśmy zamknięci w domu!". Właśnie w domu plan działania jest ważny.

WIESZ JAK BEZPIECZNIE ZAŁOŻYĆ I ZDJĄĆ MASECZKĘ ?

WIESZ JAK BEZPIECZNIE ZAŁOŻYĆ I ZDJĄĆ MASECZKĘ?????

Akcja ZOSTANWDOMU - zespół ds. Profilaktyki i Wychowania

Akcja ZOSTANWDOMU - zespół ds. Profilaktyki i Wychowania

Zostań w domu. Ćwicz z Polskim Towarzystwem Logopedycznym

Zostań w domu. Ćwicz z Polskim Towarzystwem Logopedycznym

Podziękowania dla rodziców

Pragniemy Wam serdecznie pogratulować wspaniałej pracy zdalnej. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe i przyjemne. Nie zawsze są chęci , siły i natchnienie do pracy. Wiemy, że świetnie radzicie sobie z tymi utrudnieniami i terminowo wywiązujecie się z obowiązków i zadań do Was adresowanych. Pamiętajcie proszę, że uczycie się dla siebie. Ten trudny okres, w którym wymaga się od Was samodyscypliny na pewno zaprocentuje w przyszłości

ZDROWE ODŻYWIANIE

Dbamy o prawidłowe odżywianie – organizm potrzebuje na wiosnę dużo witamin. Możemy sami je wyprodukować- a jak ? To bardzo proste, a zatem zaczynamy: 1. Sadzimy gęsto cebulki w doniczkę z ziemią. Na święta do jajek będziemy mieli szczypiorek. 2. Korzeń pietruszki, sadzimy do doniczki z ziemią i mamy cudną natkę pietruszki. 3. Rzeżuchę i inne nasiona siejemy do pojemnika z watą- dzięki czemu mamy pyszny dodatek do kanapki czy białego serka.

Książeczka "Koronawirus"

Zapraszam do obejrzenia książeczki na temat koronawirusa. Jednocześnie bardzo proszę o jej udostępnianie.

MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się! Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Akcja "Niespodzianka Wielkanocna"

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do obserwowania strony Ośrodka na portalu Facebook. Można ją odszukać za pomocą wyszukiwarki internetowej na Facebooku, wpisując pełną nazwę- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Komunikat Mazowieckiej Policji

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami.

KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATY W WARSZAWIE DOTYCZĄCY PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Szanowni Państwo, na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej informujemy, iż Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Konsultacje telefoniczne

Pedagodzy i psycholog w Ośrodku zajmują się wspomaganiem uczniów, rodziców i nauczycieli. Prowadzą indywidualne rozmowy, pomagają w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zwrócić się do pedagoga i psychologa po pomoc i wsparcie w różnych sprawach.

Ogłoszenie

Ze względu na bezpieczeństwo uczniów oraz z uwagi na konieczność zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U z 2003r., Nr 6, poz. 69 ze zm.), w porozumieniu z organem prowadzącym, tj. Starostwem Powiatowym w Pułtusku informuję o zawieszeniu w dniach od 26 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020r. zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Szczególnie w obecnej sytuacji panującej w Polsce spowodowanej brakiem opadów atmosferycznych jesteśmy narażeni na suszę, dlatego w tym okresie szczególnie powinniśmy pamiętać o oszczędzaniu wody!

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W porozumieniu z organem prowadzącym, tj. Starostwem Powiatowym w Pułtusku informuję o zawieszeniu w dniach 16 -25 marca 2020r. zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach funkcjonujących w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, tj. w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej i w Publicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Obchody Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn

Nawiązując do pięknych świąt jakimi są Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn w dniu 09.03.2020r. po raz pierwszy w naszej placówce odbyły się obchodny tych jakże sympatycznych świąt.

Sławne kobiety w Polskim Czerwonym Krzyżu

Marzec jest miesiącem kobiet. Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetki ważne dla historii Polskiego Czerwonego Krzyża.

Żołnierze Wyklęci

01.03. przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Nasz Ośrodek również podjął inicjatywę upamiętniającą tych działających w podziemiu Polaków. Jest to temat trudny, jednak ważny. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach patriotycznych, podczas których dowiedzieli się o motywach kierujących ich poczynaniami.

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

W dniu 05.03.2020r. wychowankowie wraz z nauczycielami wybrali się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku w celu poszerzania swojej wiedzy dotyczącej poznawania różnych zawodów a także zapoznawania się z instytucjami użyteczności publicznej.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2020

W dniu 01.03.2020r. wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w obchodach Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, które odbyty się na I cmentarzu w Pułtusku. Przedstawiciele w osobie wychowawcy oraz dwójki uczniów uroczyście dokonali złożenia kwiatów przy Symbolicznej Mogile Żołnierzy Polski Podziemnej.

Ogólnoszkolna Akcja „Chrońmy Pszczoły”

28.02.2020r. w naszym Ośrodku została przeprowadzona Ogólnoszkolna Akcja „Chrońmy Pszczoły” zainicjowana przez członków i opiekunów szkolnego koła „Życiodajne pszczoły”.

„Zagubieni w sieci”

W dniu 27 lutego uczniowie ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku zaangażowani w projekt „Zagubieni w sieci” - przeciwdziałającego cyberprzemocy, realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady społecznej „Zwolnieni z teorii” przeprowadzili zajęcia w naszej placówce zapoznając uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie z zakresu doradztwa zawodowego

W dniu dzisiejszym, tj. 26.02.2020r. uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu organizowanym w Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Pułtusku, dotyczącym funkcjonowania doradztwa zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku oraz oferty edukacyjnej Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku.

Warsztaty Kreatywnego Tworzenia - Prasowanki z koralików

W dniu 18.02.2020r. grupa wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w okresie ferii zimowych przez Galerię Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

III Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”

Dnia 7 lutego 2020r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wzięli udział w III Paraolimpiadzie „Jesteśmy różni, ale równi”, zorganizowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Ze względu na to, iż wypada to w okresie naszych ferii zimowych, w naszej placówce akcja trwała od 03 do 07 lutego.

Bal karnawałowy 2020

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dlatego też zgodnie z tradycją naszego Ośrodka, w dniu 06.02.2020 roku odbył się uroczysty Bal Karnawałowy.

Kolejny sukces!

Uczennica Weronika Jadacka z klasy IIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz zajęła II miejsce w kategorii szkoły i placówki specjalne w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Anioły- muśnięcie skrzydeł” organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Bezpiecznie ferie

W dniu 05.02.2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Pułtuskiej Powiatowej Komendy Policji, pod hasłem "Bezpiecznie ferie".

Podsumowanie pierwszego etapu konkursu „czystości”

W dniu 04.02.2020r. odbyło się podsumowanie pierwszego etapu konkursu „czystości” realizowanego od grudnia 2019r. Celem konkursu jest wdrażanie dzieci i młodzieży do dbania o czysty i estetyczny wygląd pokoi i pomieszczeń wspólnego użytkowania.

BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe tuż, tuż, w tym celu, w ramach VII Ośrodkowego Maratonu Profilaktyki, 4 lutego 2020r. odbyło się spotkanie edukacyjne o charakterze warsztatowym.

GEOMETRYCZNE CUDAKI

W styczniu 2020r. w naszym Ośrodku odbył się konkurs plastyczno-techniczny, którego uczestnikami byli wychowankowie grup wychowawczych. Głównym celem konkursu było rozwijanie kompetencji matematycznych, a także pomysłowości, kreatywności oraz zdolności manualnych dzieci i młodzieży SOSW.

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Piątek 31 stycznia 2020r. w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku rozpoczął się w sposób nietypowy. Na głównym holu Ośrodka uczniów, rodziców i pracowników witały postacie zwierząt. Każda osoba mogła przytulić się i uzyskać informacje, że dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Kosa 2020

Dnia 30 stycznia 2020 r. nasza młodzież SOSW wraz z opiekunami miała zaszczyt uczestniczyć w Domu Pomocy Społecznej w Obrytem na XVII Kabaretowe Obryckie Spotkanie Artystyczne.

ZBIERAMY NAKRĘTKI

Zbieramy plastikowe nakrętki dla dzielnej Oli Kamińskiej, która w drodze na swoje wymarzone wakacje uległa wypadkowi drogowemu . Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży nakrętek wspierają codzienną rehabilitacje Oli.

Bezpieczny Internet

W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadają 11 lutego, w okresie ferii zimowych. Z tej to okazji nieco wcześniej bo w dniu 28 stycznia 2020 r. odbyły się w SOSW im. Anny Karłowicz warsztaty na temat internetu jako źródła korzyści i zagrożeń, które poprowadzili: Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku i nauczyciel informatyk Tomasz Chrzanowski pracownik Ośrodka.

Matematyka ukryta w bajkach i literaturze

Dnia 27.01.2020 roku w Ośrodku odbyły się Warsztaty Edukacyjne pt. „ Matematyka ukryta w bajkach i literaturze ”, których zadaniem było sprawienie, aby matematyka stała się przygodą i zabawą.

Wizyta w Zakładzie Fryzjerskim

W dniu 24.01.2020 roku grupa wychowanków z Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w zakładzie fryzjerskim damsko-męskim w Pułtusku.

ALPAKOTERAPIA NARSENA

23.01.2020 r. w Naszym Ośrodku odbyło się niezwykłe spotkanie z alpakami Karolem i Perełką.

Dzień Nauki Polskiej w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 23 stycznia 2020 roku uczniowie klasy III d PSSP d P skorzystali z zaproszenia Doroty Karkowskiej nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku. Inspiracją i motywacją do zorganizowania takiego spotkania było ogłoszenie nowego święta: Dnia Nauki Polskiej.

Z wizytą w bibliotece pedagogicznej w Pułtusku

W dniu 21.01.2020r. część wychowanków Ośrodka miała możliwość uczestniczyć w warsztatach z zakresu technologii informacyjno- komunikacyjnych, i rozwijania kompetencji matematycznych uczniów zgodnie z obowiązującymi kierunkami polityki oświatowej na rok 2019/2020. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku i zostały przeprowadzone przez Panią Dorotę Karkowską- nauczycielkę bibliotekarza.

Koncert Noworoczny w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku

Dnia 16 stycznia 2020 roku grupa wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku z opiekunami obejrzała Koncert Noworoczny w wykonaniu uczestników zajęć działających przy MCKiS w Pułtusku. Celem wycieczki było obejrzenie koncertu oraz uczenie się kultury w środowisku lokalnym.

Warsztaty artystyczne zdobienia masek karnawałowych

„Niech żyje bal!”- te słowa znanej piosenki są zapewne na ustach wszystkich, którzy oddają się szaleństwom na parkiecie. Rozpoczął się czas karnawału i czas bali maskowych, dlatego 16 stycznia br. uczniowie klas I, IIa, IIb i IIIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy spotkali się na warsztatach artystycznych, których tematem przewodnim były maski karnawałowe.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Czyste powietrze to życie lepsze”

Dnia 14.01.2020 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez grupę wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku pt. ,,Czyste powietrze to życie lepsze”.

XXVIII FINAŁ WOŚP

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: ,,Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”, który odbył się 12 stycznia 2020r. W tym roku pieniądze zbierane były na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, zakładów diagnostyki obrazowej.

,,Tylko jedna jest taka noc”

Dnia 18 grudnia 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem ,,Tylko jedna jest taka noc”.

Koncert Kolęd w Teatrze Rampa

Teatr Rampa cieszy się wśród uczniów naszego Ośrodka ogromnym powodzeniem. To tu, 17 grudnia 2019 r. kolejna grupa uczniów, tym razem z klasy I PSSPdP i VIII PSPS, oddała się świątecznemu nastrojowi uczestnicząc w Koncercie Kolęd w niezwykłych interpretacjach aktorów Teatru Rampa.

Jarmark bożonarodzeniowy w Pułtusku

W dniach 14-15 grudnia 2019r. wystawialiśmy stoisko z asortymentami świątecznymi w ramach organizowanego przez miasto Pułtusk ,,Jarmarku Bożonarodzeniowego”.

Misie Ratownisie

W dniu 15 grudnia 2019 r. grupa wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami włączyła się w akcję „Misie Ratownisie”.

Nagroda z Ministerstwa Cyfryzacji

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy Nagrodę z Ministerstwa Cyfryzacji w konkursie 1000 inicjatw w ramach Code Week 2019.

WIGILIA W ,,KUCHCIKU”

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, członkowie Koła Kulinarnego ,,Kuchcik” oraz Sekcji Dań Regionalnych uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym

„Challenge dla szkół- podejmij wyzwanie Marka Żarówki”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Ten cudowny, radosny nastrój udzielił się również uczniom dwóch szkół, które od lat funkcjonują obok siebie, a mianowicie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Warsztaty kulinarne z rodzicami

11 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy II b Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz na zajęcia z przysposobienia do pracy gościli zaproszone mamy uczennic: Panią Teresę Koc i Panią Hannę Tak. Tematem zajęć były warsztaty kulinarne pod hasłem „Świąteczne dania”.

Warsztaty plastyczne „Krasnoludki robią Mikołaje” w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Pułtusku

Dnia 10 grudnia nauczyciele wraz z uczniami SOSW przeprowadzili warsztaty plastyczne w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Pułtusku, w grupie "Krasnoludki".

Wycieczka do Teatru Rampa na „Opowieść Wigilijną”

Teatr to magia, miejsce, gdzie dzieją się czary, wszystko jest tu możliwe, można cofnąć się w czasie o kilkaset lat i zagłębić w nieznane, doznać niezapomnianych przeżyć. Takim miejscem jest teatr „Rampa”, do którego pojechaliśmy 10.12.2019 r., aby obejrzeć kolejny wspaniały spektakl muzyczny.

Z mikołajkową wizytą u kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej

Szósty grudnia – to tradycyjne Mikołajki. Jak co roku uczniowie klasy I Publicznej Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wraz z wychowawczynią i zaprzyjaźnionym Biurem Rachunkowym przygotowali drobne niespodzianki dla kolegów i koleżanek z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej.

SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia klasa I PSSPdP i uczniowie oddziału klas VI+ VII PSPS, wzięli udział w integracyjnym spotkaniu mikołajkowym.

Mikołajkowe spotkanie integracyjne z alpakami

06.12.2019 r. uczniowie klas V, VI-VII i VII-VIII otrzymali zaproszenie na Mikołajkowe spotkanie integracyjne do Przedszkola nr 5 w Pułtusku.

Nasze laureatki

Uczennice Agnieszka Dobrzyńska i Weronika Jadacka z klasy IIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz otrzymały nagrody w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SŁOWEM MALOWANE – Julian Tuwim 2019”.

„Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”

Nasza placówka po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”.

"Prezencik dla przedszkolaka"

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż warto więc pomyśleć o ozdobach świątecznych. Stąd też w dniu 05 grudnia 2019 roku w SOSW w Pułtusku odbyły się kreatywne warsztaty "Prezencik dla Przedszkolaka". Podczas warsztatów wychowankowie wykonali ozdoby świąteczne.

,,Wylosuj Anioła”

W grudniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku przeprowadzona została akcja ,,Wylosuj Anioła”. Polegała ona na stworzeniu kartek, w tym przypadku także świątecznych przez uczniów naszej placówki.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Przedszkolu Św. Rodziny w Pułtusku

Dnia 3 grudnia br. uczniowie SOSW uczestniczyli w spotkaniu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez Przedszkole Św. Rodziny w Pułtusku.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA Świąteczna ” SERCE ZA ODWAGĘ”

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, nasi uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Serce za odwagę”. Celem akcji było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

Twórcze spotkania

W listopadzie odbyły się dwa cykliczne spotkania warsztatowe zainicjowane przez uczniów klas IIa i IIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku w SOSW im. Anny Karłowicz.

BAL ANDRZEJKOWY

29 listopada, jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Zabawie Andrzejkowej w Zespole Szkół Specjalnych w Legionowie.

Andrzejki 2019

29.11.2019 r. uczniowie klasy V oraz oddziałów klas VI –VII i VII – VIII postanowili wspólnie spędzić czas i zorganizować spotkanie andrzejkowe pełne wróżb i przepowiedni. Była to doskonała okazja do poznania dawnych tradycji i zwyczajów, a jednocześnie świetnej zabawy.

„Paweł i Gaweł, dlaczego warto być miłym?”

Dnia 28.11.2019 roku w SOSW odbyły się warsztaty pod hasłem: Paweł i Gaweł, dlaczego warto być miłym? Wychowankowie z zainteresowaniem odsłuchali piosenek o tematyce bycia dobrym oraz audiobooka wiersza "Paweł i Gaweł" autorstwa Aleksandra Fredro.

Warsztatowe spotkanie integracyjne pod hasłem: „Pieczemy, dekorujemy, wróżymy”

28 listopada 2019 roku odbyło warsztatowe spotkanie integracyjne uczniów oddziału klas II b i III d szkoły przysposabiającej do pracy pod hasłem: „Pieczemy, dekorujemy, wróżymy”.

Anielskie warsztaty Powertex

28 listopada 2019r. w ramach WDN odbyło się szkolenie w formie warsztatowej umożliwiające praktyczne nabycie wiadomości przez nauczycieli na temat techniki Powertex.

Spotkanie Andrzejkowe w DPS Pułtusk

Dnia 27 listopada uczniowie klasy I + IIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu Andrzejkowym. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku.

Andrzejki

W dniu 27 listopada 2019 roku wychowankowie wraz z wychowawcami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w zabawie andrzejkowej.

Integracyjne spotkanie andrzejkowe

Andrzejki to magiczny czas wróżb, czarów oraz przepowiedni i właśnie 26 listopada 2019 roku odbyło się integracyjne spotkanie andrzejkowe, w którym brali udział uczniowie klasy III a oraz I+II PSSPdP oraz absolwenci SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt udaje się na polowanie, na którym zostaje postrzelony mały niedźwiadek. Decyzją prezydenta niedźwiadek zostaje uwolniony i wraca do lasu. Świadek tego wydarzenia wykonuje ilustrację, która jest inspiracją jednego z producentów zabawek, do stworzenia pluszowej zabawki ,,Teddy Bear”.

1226 metrów dobra w łańcuchu – pomagamy innym

Uczniowie i wychowankowie przy wsparciu nauczycieli i pracowników Ośrodka wykonali papierowy łańcuch choinkowy o długości 1226 metrów. Ogólnopolską akcje „Łańcuch Dobra” organizuje Stowarzyszenie Pro Salute. To zarazem próba bicia rekordu długości łańcucha papierowego na rzecz pomocy dzieciom chorym na dystrofię mięśniową.

"ZACZYTANI W BAJKACH"

W ramach integracji międzyszkolnej dnia 21.11 2019 r. uczniowie klasy VI + VII PSP spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Zaczytani w bajkach".

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzień 20 listopada jest Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicza w Pułtusku również włączył się w obchody 30-lecia uchwalenia Konwencji Praw Dziecka.

„Potyczki matematyczne z ekologią”

20 listopada 2019r. czterech uczniów naszej szkoły po raz pierwszy wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Potyczki matematyczne z ekologią”, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie.

Marzena Rogalska w pułtuskim Lelewelu

Dnia 19 listopada grupa wychowanków Ośrodka oraz członkowie Szkolnego Koła Czytelniczego wzięli udział w spotkaniu z dziennikarką Marzeną Rogalską, które odbyło się W Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela w Pułtusku.

Niespodzianka z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiaj otrzymaliśmy przesyłkę z listem od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i ładnie zapakowaną flagę Polski jako podziękowanie za aktywny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała".

Podsumowanie II Szkolnego Konkursu Logopedycznego

W Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku dnia 15 listopada 2019r. miało miejsce podsumowanie konkursu logopedycznego pod hasłem: Moje ulubione zwierzątko z ,,Gangu Słodziaków”.

Razem dla Niepodległej

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku chętnie i z ogromną radością biorą udział w działaniach podejmowanych przez lokalne instytucje. Miesiąc listopad to czas wielu spotkań i uroczystości o charakterze patriotycznym, uświadamiający nam wszystkim, ważne dla Narodu Polskiego dzieje i zdarzenia związane z odzyskaniem niepodległości.

Wycieczka do Teatru Rampa w Warszawie

Dnia 13.11.2019 r. uczniowie klasy V i oddziału klas VI + VII PSPS uczestniczyli w wyciecze do Teatru Rampa w Warszawie. Celem wycieczki było obejrzenie musicalu „Zaczarowany ogród” wg powieści F.H. Burnett, rozbudzanie zainteresowań teatralnych oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

,,Misterium Narodowe’’

W dniu 12 listopada 2019r. grupa wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku z opiekunami obejrzała współczesną adaptację ,,Misterium Narodowego z 1933r.”pod tytułem ,,Nieśmiertelny Duch Narodu” w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Godność, Wolność, Niepodległość- listopadowe spotkania dla Niepodległej

Święto Odzyskania Niepodległości to ważny i szczególny dzień, a przede wszystkim okazja aby stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakiem. Podczas obchodów 11 listopada czcimy męstwo, bohaterstwo i waleczność tych, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

IV Tydzień Patriotyczny

W dniach 04-08 listopada 2019r. odbył się w naszej placówce IV Tydzień Patriotyczny. Wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia związane były z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Świętujmy razem z absolwentami

W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania Niepodległości 8 listopada 2019r. spotkaliśmy się z Naszymi absolwentami, aby zachęcić ich do wzięcia udziału w akcji Mamy Niepodległą !.

Projekt patriotyczny

W klasach II b i III c PSSPdP w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku realizowany jest projekt „Piękna jest nasza Niepodległa Ojczyzna”.

„Bezpieczna droga do szkoły” - spotkanie z policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku

Dnia 6 listopada 2019r. dbając o bezpieczeństwo wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wychowankowie SOSW w Pułtusku uczestniczyli w spotkaniu z policjantem w Pułtuskiej Komendzie Powiatowej Policji. Tematem pogadanki było „Bezpieczna droga do szkoły”.

16 października – Światowy Dzień Żywności

31 października br. odbył się w naszym Ośrodku apel poświęcony Światowemu Dniu Żywności. Spotkanie poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku pod kierunkiem Pań M. Kuleszy i A. Wójcik, przedstawiając społeczności Ośrodka prezentację na temat problemu głodu na świecie, jego skali, przyczyn i skutków.

4 LISTOPADA ODDAJ KREW DLA 12-LETNIEGO KRYSTIANA

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Kropla życia” w Pułtusku apeluje o oddanie krwi dla 12-letniego Krystiana mieszkańca powiatu pułtuskiego chorego na białaczkę. Pobór krwi odbędzie się w poniedziałek, 4 listopada w godz. 9:00-13:00 w ambulansie ustawionym na pułtuskim rynku – okolice dzwonnicy.

Spotkanie z dietetykiem

29 października 2019r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z dietetykiem - Natur House, panią Małgorzatą Ardecką na temat „Zasady zdrowego odżywiania - zwrócenie uwagi na zawartość cukru w spożywanych napojach”. W zajęciach wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Szkolne Koło Wolontariatu Pamiętało

Dnia 28 X 2019r. Szkolne koło wolontariatu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”.

Szkoła Pamięta

Nasza placówka włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła Pamięta” mającej na celu podtrzymanie pamięci o osobach i wydarzeniach ważnych dla historii lokalnej i ogólnopolskiej.

Wszystkie Anioły Małej Ani w Zielonce

27 października 2019 r. uczniowie SOSW w Pułtusku uczestniczyli w XVII Spotkaniu Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani” w Zielonce zorganizowanym przez Fundację Polską Raoula Follereau.

KONKURS ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W trosce o bezpieczeństwo uczniów SOSW im A. Karłowicz w Pułtusku nauczyciele Ośrodka podejmują szereg działań profilaktyczno-wychowawczych w tym zakresie. Jednym z nich było zorganizowanie, przeprowadzenie i podsumowanie konkursu plastycznego ,,Bezpieczna droga do szkoły”, nad którym patronat objął Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej

W dniu 25 października uczniowie klasy VIII i IIa uczestniczyli w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej. Tematem lekcji było: Poznajemy obrazy: pejzaż, portret, scena rodzajowa, martwa natura, batalistyka.

Wycieczka kl. V PSPS do Ochotniczej Straży Pożarnej i przedsiębiorstwa „Rolmech” w Winnicy

Pomysł chłopców z klasy V PSPS, Gabrysia i Karola, żeby spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej i obejrzeć sprzęt rolniczy w przedsiębiorstwie Rolmech w Winnicy, wcieliliśmy w życie 24.10.2019 r.

Owocowo-warzywne witraże

Dnia 23.10. 2019r. odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Owocowo-warzywne witraże”. Grupy wychowawcze wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością podczas wykonywania owocowo-warzywnych dekoracji.

Wycieczka do Adampolu

W piękny jesienny dzień, 22 października 2019r., wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Liwca” znajdującego się w Adampolu.

Europejski Tydzień Kodowania

Nasza placówka w dniach 5-20 października po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Pokazy naukowe

Dnia 15 i 18 października 2019r. grupa uczniów i wychowanków uczestniczyła w pokazach naukowych „Umysł przyłapany” i „Muzyka”. Pokazy przeprowadzili pracownicy Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

Poznajemy potrzeby na rynku pracy

Młodzież klasy IIb oraz klasy I+IIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w dniu 17.10.2019r. odbyła wycieczkę do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku.

Laserowe Centrum Rozrywki – LASER-WAR

Dnia 17.09.2019r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku odwiedzili Laserowe Centrum Rozrywki w Legionowie.

Z wizytą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

W dniu 17 października 2019 roku uczniowie klasy III d PSSP d P zwiedzali Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Główne cele wycieczki to: rozbudzanie indywidualnych zainteresowań uczniów historią, kulturą i tradycją własnego kraju, rozwijanie wiedzy o Ojczyźnie.

Głośne czytanie w bibliotece Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

Od października 2019 roku uczniowie klasy IIb i klasy IIIc Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Pułtusku biorą udział w spotkaniach głośnego czytania przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Akcja #BohaterOn w naszej szkole

Po raz drugi uczniowie naszej placówki wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię”. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Dnia 15 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się warsztaty z panem Ryszardem Rutkowskim dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem ,,Ratujemy zdrowie i życie innych osób’’.

,, Tworzenie wielkich rzeczy to kochanie tego co się robi…”

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy – Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej.

CYRK ZALEWSKI

09 października 2019r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku mieli okazję obejrzeć nowoczesne cyrkowe show w Cyrku Zalewski z udziałem artystów m.in. z Czech, Bułgarii, Hiszpanii oraz Polski.

BIEGI PRZEŁAJOWE 2019

W jesiennych promieniach słońca przez las,  w dniu 09 października 2019r. wychowankowie Ośrodka startowali w trzydziestej ósmej edycji biegów przełajowych -EKO- START-JONIEC 2019.

NOC BIBLIOTEK 2019

Po raz kolejny grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku dołączyła do obchodów ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Historia kontra współczesność - zwiedzanie Galerii Figur Stalowych i Muzeum Kolejnictwa

Całkiem niedawno odwiedziliśmy Warszawę. Czekało tam na nas dużo atrakcji, były to Galeria Figur Stalowych w Pałacu Kultury i Nauki oraz „Stacja Muzeum”, która zlokalizowana jest w centrum Warszawy przy Placu Zawiszy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W poniedziałek, dnia 30.09.2019r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie z okazji „ Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Prezentowanie utworów przebiegało w dwóch kategoriach: I kategoria dla uczniów klas Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, II kategoria dla uczniów klas Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Próbna ewakuacja w SOSW

Dnia 27.09.2019r. o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się próbna ewakuacja.

W drodze ku dorosłości

Klasa II b PSSPdP w dniu 26.09.2019 r. odbyła dwuetapową wycieczkę do Przedsiębiorstwa P.H.U. Meble Robert Lasocki w Koziegłowach oraz na świetlicę przy OSP w Łubienicy.

Spotkanie wychowanków SOSW w Pułtusku ze szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa.

Dnia 25.09.2019r. Dbając o bezpieczeństwo wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku w ramach działań wynikających z planu wychowawczego Ośrodka, odbyło się spotkanie profilaktyczne ze szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa.

Dyskoteka integracyjna

Dnia 24.09.19 r., w naszej szkole odbyła się "Dyskoteka integracyjna", której celem była integracja wychowanków poprzez wspólną zabawę oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Impreza dedykowana była nowoprzybyłym uczniom.

„BLIŻEJ NATURY” – Wycieczka do stajni w Karniewie

W poniedziałek 23.09.2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Pułtusku wyruszyli na wycieczkę do stadniny koni, znajdującej się w Karniewie.

Prezentacje Pułtuskich Zakładów Pracy

Prezentacje Pułtuskich Zakładów Pracy, Miast Partnerskich i Kiermasz Produktów Regionalnych podczas obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza wpisały się w kalendarz promowania w środowisku lokalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Akcja „Sprzątanie Świata” w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku

Dnia 19 września 2019r. w ramach międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata” wychowankowie SOSW wyposażeni w rękawiczki i worki, pozbierali porozrzucane śmieci na pobliskich ulicach Pułtuska i skwerze miejskim.

Biesiada Country 2019

Dnia 19 września 2019 roku grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wraz z wychowawcami uczestniczyła w Biesiadzie Country.

Ku pamięci Powstańcom Warszawskim

Dnia 18 września Nasi wychowankowie uczestniczyli w odsłonięciu pomnika honorującego dwóch lotników amerykańskich poległych w okolicach Nasielska, w czasie akcji zrzutów dla Powstania Warszawskiego.

„Seniorzy w sieci”

Dnia 12 września 2019r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zaprosili seniorów na spotkanie edukacyjno-warsztatowe do naszego Ośrodka. W ramach spotkania wolontariusze uczyli naszych gości podstawowej obsługi komputera pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w sieci.

BIESIADA POD CHMURKĄ

W dniu 12.09.2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku odbył się piknik integracyjny osób niepełnosprawnych pod nazwą „BIESIDA POD CHMURKĄ”, w którym udział wzięły wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami.

Narodowe Czytanie 2019

We wrześniowe popołudnie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku, w ramach akcji Narodowe Czytanie 2019.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Serdecznie zapraszamy Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się dnia 02 września 2019 roku o godz. 9.00 w sali rekreacyjnej Ośrodka.

HURRA! WAKACJE, SŁODKIE LENISTWO…

Dnia 19 czerwca 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Zakończenie Roku Szkolnego

Serdecznie zapraszamy Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku na uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019, które odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 w sali rekreacyjnej Ośrodka.

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”

W czerwcowe popołudnie wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku włączyli się w Ogólnopolską Akcję masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam”. Przedsięwzięcie zainicjowane zostało w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Kampania ma na celu promowanie czytelnictwa, a także zamanifestowanie, że dzieci i młodzież naprawdę lubi czytać dla przyjemności.

Dzień Dziecka w Strefie na Relaksie

Dnia 01.06.2019 r. grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wzięła udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Strefę na Relaksie oraz ASG FUN w Pułtusku.

Obchody Dnia Dziecka z Pułtuskim Klubem Terenowym 4x4 i ATV

Dzień Dziecka to okazja do zabawy i uczczenia międzynarodowego święta najmłodszych. Z tej okazji 31 maja razem z uczniami obchodziliśmy Dzień Dziecka. Głównym organizatorem uroczystości był Pułtuski Klub Terenowy 4x4 i ATV, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Komenda Powiatowej Policji w Pułtusku.

Próbna ewakuacja w SOSW

Dnia 30 maja 2019r. o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się próbna ewakuacja.

KONKURS PLASTYCZNY „PRZENIEŚMY SIĘ W ZACZAROWANY BAŚNI I LEGEND ŚWIAT”

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Przenieśmy się w zaczarowany baśni i legend świat”.

Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu 28 maja 2019 r. uczniowie PSSPdP uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?”. Na poprzednim spotkaniu mówiliśmy o otwartym rynku pracy, natomiast tym razem chcieliśmy przybliżyć naszym uczniom inną formę aktywności zawodowej, w mianowicie uczestnictwo w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Jestem EKO- dbamy o nasze otoczenie

W dniu 28 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się III edycja międzypowiatowego konkursu ekologicznego pt. „Jestem Eko- dbamy o nasze otoczenie”.

VI OŚRODKOWY MARATON PROFILAKTYKI

Placówce zorganizowany został VI Ośrodkowy Maraton Profilaktyki. W ramach Maratonu odbyły się spotkania informacyjno- edukacyjne „Dobra impreza= bezpieczna impreza” oraz „Znajomości wirtualne = zagrożenia realne”.

Dzień Patrona 2019

Obchody Dnia Patrona w dniu 24.05.2019 rozpoczęły się odśpiewaniem przez chór dziewcząt hymnu „Szkoło nasza kochana”. Dla podkreślenia uroczystego charakteru corocznego wydarzenia zespół „Łowcy rytmów” zatańczył barwnego i żywiołowego krakowiaka.

ŻAGLE -WODA - PRZYRODA

W majowe popołudnie grupa wychowanków SOSW wraz z wychowawcami miała możliwość obejrzeć i wysłuchać występy artystów ze szkół powiatu pułtuskiego na XXVII Eliminacjach Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w MCKiS w Pułtusku.

ŚLADAMI HISTORII PUŁTUSKA

Dnia 23.05.2019r. grupa wychowanków SOSW im A. Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami zwiedziła wystawę planszową fotografii „Wielka woda...wspomnienia po 40 latach” zorganizowaną w MCKiS w Pułtusku.

Wycieczka do ZOO

23.05.2019r. młodzież z koła Turystyczno - Krajoznawczego „Kompas” odwiedziła Ogród Zoologiczny w Warszawie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki.

Warsztaty „Bądź kumplem. Nie dokuczaj!”

W środę 22.05.2019r. uczniowie wybranych klas wzięli udział w integracyjnych warsztatach profilaktycznych. Warsztaty miały wskazać uczniom, jak należy budować prawidłowe relacje między sobą, a ich temat brzmiał: „Bądź kumplem. Nie dokuczaj!”. Jest to hasło ogólnopolskiej kampanii dotyczącej przeciwdziałaniu agresji i przemocy.

Warsztaty profilaktyczne "Stop Cyberprzemocy"

W dniu 23.05.2019r. zostały przeprowadzane warsztaty pn. „Stop Cyberprzemocy” w ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych z zakresu przemocy z użyciem mediów elektronicznych. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas VII-VIII PSPS Ic i IIIc PSSPdP.

Wycieczka do Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach

22 maja 2019 r. uczniowie klas VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, pod opieką p. Iwony Nowosielskiej i Macieja Jóźwika, uczestniczyli w wycieczce do prywatnego Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach koło Warszawy.

Wycieczka do Dzierżenina

W dniu 18 maja 2019 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Dzierżenina. Głównym punktem programu wyjazdu edukacyjnego był udział uczniów w warsztatach rzeźbiarskich.

VIII Legionowska Paraolimpiada

W piątek 17 maja uczniowie naszej placówki wzięli udział w VIII Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży w Arenie Legionowo.

Apel

W dniu 16.05.2019 r. odbył się apel szkolny w ramach obchodów Dnia Patrona Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Podczas spotkania wręczono dyplomy i słodkie upominki za udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój wymarzony dom”.

Festiwal talentów

W dniu 16.05.2019r. obył się „Festiwal talentów” - karaoke. Celem zabawy była integracja wychowanków oraz poznanie polskiej kultury muzyki różnych gatunków.

Wycieczka do WTZ w Świeszewie

W dniu 15 maja 2019 roku grupa uczniów ze szkoły przysposabiającej do pracy uczestniczyła w wycieczce do WTZ w Świeszewie. Głównym celem wizyty było zapoznanie się uczniów z funkcjonowaniem Warsztatów oraz poznanie, w jaki sposób Warsztaty Terapii Zajęciowej stwarzają osobom niepełnosprawnym.

Niezapominajka 2019

Dnia 15 maja 2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Polskiej Niezapominajki. Wszyscy uczniowie i pracownicy zostali udekorowani symbolem tego pięknego święta w postaci niezapominajkowego kwiatka.

MAMY PUCHAR

W dniu 14 maja 2019r. miłośnicy gier planszowych w kategorii warcaby, spotkali się na XV Turnieju Warcabowym o Puchar Starosty Makowskiego, który odbył się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim.

Spotkanie z przyrodą

Dnia 10.05.2019 r. uczniowie SOSW w Pułtusku, a wśród nich członkowie Klubu Obserwatorów Przyrody brali udział w spotkaniu nt. "Osobliwości przyrodnicze regionu oraz bezpieczeństwo i kultura zachowania się w lesie" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pułtusku

W 10.05.2019r. uczniowie klas I i III Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku.

Akcja „ŻONKILE” 2019

17 kwietnia od samego rana uczniowie rozdawali uczniom, rodzicom oraz pracownikom placówki papierowe żonkile na znak wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim w 1943 roku.

Wielkanocne Śniadanie

Dnia 15.04. 2019 r. członkowie Koła Kulinarnego „Kuchcik” i Sekcji Dań Regionalnych, jak co roku spotkali się przy świątecznym stole, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy wielkanocne wśród nich: żurek, faszerowane jaja, sałatki warzywne, mazurki, sernik i babki.

Praktyki wspomagane w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku

W dniu 15 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy I i III d ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w praktykach wspomaganych w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku. Praktykanci tym razem obejrzeli kolejne filmy prezentujące zawody ( rolnik, sprzedawca) w tym także osoby wykonujące dane zawody oraz narzędzia i materiały wykorzystywane w procesie pracy.

Mała warsztaciarnia w SOSW

W dniu 12.04.2019r. w Ośrodku przeprowadzone zostały ogólnoszkolne warsztaty „świecowe”. Twórcze spotkanie odbyło się dzięki paniom z Pracowni - Warsztaciarni JustEwalia z Wieliszewa.

Misterium Męki Pańskiej „Mój Mistrzu, ja z Tobą chcę iść...”

Jedną z wielkopostnych tradycji jest wspólne rozpamiętywanie męki Pana Jezusa. Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku oraz zaproszeni goście mieli taką możliwość 11 kwietnia 2019 roku, kiedy to uczniowie i pracownicy wystawili Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „Mój Mistrzu, ja z Tobą chcę iść”.

Warsztaty Wielkanocne

W dniu 10 kwietnia 2019r. uczniowie klas przysposabiających do pracy wraz z opiekunami udali się do Niepublicznego Przedszkola Miniland na warsztaty wielkanocne.

Tradycje Wielkanocne

10 kwietnia grupa uczniów z wychowawcami wybrała się do Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela. Pani bibliotekarka przygotowała dla naszych wychowanków prezentację multimedialną, dzięki której przypomnieliśmy sobie czym są dla nas Święta Wielkanocne.

Misjonarz z Kolumbii w SOSW

Dnia 03 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku z ks. Mariuszem Mąką - Misjonarzem Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Kolumbii.

Z wizytą w Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela

3 kwietnia grupa uczniów z nauczycielami i opiekunami wybrała się do Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela na spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek, pisarką literatury dziecięcej. Spotkanie zorganizowano w ramach XVI Pułtuskich Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Konkurs matematyczno – przyrodniczy

W dniu 03.04.2019r czterech uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku reprezentowało nasz Ośrodek w XII międzyszkolnym konkursie matematyczno – przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, który odbył się w Ostrołęce.

,,PRACA MOICH MARZEŃ”

Ze względu na tak ważną rolę pracy w życiu każdego człowieka, narodził się pomysł promowania idei pracy oraz ważności dokonania trafnego jej wyboru. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów został przeprowadzony w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku konkurs plastyczny pt. "Praca Moich Marzeń”. Współorganizatorami konkursy był Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku

Spotkanie z zawodem

Od marca nasi uczniowie realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W dniu 28 marca z realizacją zadania: spotkanie z przedstawicielem rzadko spotykanych zawodów, uczniowie udali się do rękodzielniczego kramiku „Cepelia Komsta”.

WYCIECZKA DO ZAKŁADU FRYZJERSKIEGO „METAMORFOZA”

Dnia 25.03.2019 r. wychowankowie grupy XI udali się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego. Celem tej wizyty było utrwalenie poznanych wiadomości na temat zawodu fryzjera.

Wycieczka do Centrum Artystycznego SZTUKARNIA

W dniu 23 marca 2019 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu wycieczki był udział uczniów w warsztatach zdobienia różnych materiałów zorganizowanych przez Centrum Artystyczne SZTUKARNIA. Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach Projektu Unijnego „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE...”

Światowy Dzień Wody 2019

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez ONZ ma przypominać o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone. Z tej okazji dnia 21 marca 2019 r., wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku wybrali się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku, gdzie znajduje się Stacja Uzdatniania Wody.

Wiosna w wierszu i bajce

W ramach odchodów Pierwszego Dnia Wiosny 21 marca w SOSW w Pułtusku zostały zorganizowane warsztaty z pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku, p. Dorotą Karkowską.

Zbiórka Makulatury 2019r.

W dniach 20-21 marca 2019r. odbyła się zbiórki makulatury, którą wsparli wolontariusz ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

WITAJ WIOSNO!

Jak co roku 21 marca obchodzony jest Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie klas V+VI i VII+VIII, uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym ,,Witaj wiosno”.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie SOSW oraz uczniowie z PSP nr 3 włączyli w obchody Dnia Kolorowej Skarpety.

TURNIEJ GIER STOLIKOWYCH

W dniu 14 marca 2019 roku w Ośrodku odbył się dwunasty już Turniej Gier Stolikowych. Celem turnieju było rozbudzanie u dzieci i młodzieży zainteresowania grami planszowymi, zwłaszcza warcabami, rozwijanie i doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz zasady logicznego myślenia, przewidywania, a także strategicznego działania.

II Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”

Dnia 11 marca 2019r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wzięli udział w II Paraolimpiadzie „Jesteśmy różni, ale równi”, zorganizowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

„Muzyczna Przerwa” 2019

Aby uatrakcyjnić uczniom odpoczynek w czasie długiej przerwy, umożliwić im aktywne spędzanie czasu wolnego, zaspokoić potrzebę ruchu, rozładować ogromne pokłady energii i rozbudzić apetyt na muzykę zaprosiłyśmy całą społeczność szkolną do brania udziału w „Muzycznej Przerwie”, która trwała od stycznia do marca 2019 r.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.Honorowy patronat nad Projektem objęli m. in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydawnictwo Edukacyjne MAC.

VIV Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku

28 lutego 2019r. w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbył się VIV Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego.

Wycieczka do Warszawy

W dniu 27 lutego 2019 roku uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Karnawał 2019

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest zawsze długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów, dostarcza im dużo przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 26 lutego 2019 roku. Za sprawą balonów, serpentyn i kolorowych świateł sala rekreacyjna Ośrodka zamieniła się w krainę magii.

Praktyki wspomagane realizowane w ramach przysposobienia do pracy w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 25 lutego uczniowie oddziału klas: klasy I i III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w zajęciach praktyk wspomaganych w Bibliotece i Pedagogicznej w Pułtusku, których celem jest przygotowanie uczniów do wchodzenia w dorosłe życie, w tym zatrudniania wspomaganego.

KOSA 2019

Grupa młodzieży SOSW wraz z opiekunami 21 lutego 2019r. uczestniczyła w XVI KABARETOWYCH OBRYCKICH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH Domów Pomocy Społecznej KOSA 2019. Karnawałowej imprezie towarzyszył podwórkowy klimat – scenografia bogata w przyciągające wzrok uliczki z dawnych lat,

Gramy w ping - ponga

Dnia 20 lutego 2019r. w sali rekreacyjnej SOSW im. Anny Karłowicz odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Jego głównymi celami była: popularyzacja tenisa stołowego i propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Luty to szczególny miesiąc, ponieważ w tym czasie, w placówkach oświatowych realizowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem: „Działajmy Razem”. Jak co roku nasza placówka aktywnie uczestniczy w akcji, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Bezpieczny Internet

Korzystając z Internetu możemy m.in. komunikować się z innymi użytkownikami oraz wymieniać informacjami. Na co trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w Internecie? By odpowiedzieć na te pytania 20.02.2019 roku odbyło się spotkanie warsztatowe z p. Olgą Sepełowską - nauczycielem informatyki.

Poznaj zawody i wybierz swój wymarzony…

W dniu 18.02.2019 r. uczniowie oddziału klas: klasy I i III d Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z nauczycielką p. Mariolą Żebrowską brali udział w zajęciach pt. „ Poznaj zawody i wybierz swój wymarzony”

Wycieczka do Domu Ciekawego Szycia w Warszawie

16 lutego 2019r. grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, gdzie udała się do Domu Ciekawego Szycia. Dzieciaki uczestniczyły w warsztatach krawieckich, które polegały na zaprojektowaniu własnej podręcznej torby.

Spotkanie walentynkowo - karnawałowe

W dniu 14 lutego 2019 roku grupa uczniów SOSW wzięła udział w zabawie karnawałowo – walentynkowej zorganizowanej przez się Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach.

Walentynki 2019

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Z tej okazji 14 lutego 2019 r. odbyło się Walentynkowe Spotkanie Integracyjne pod hasłem „Przyjaźń i koleżeństwo zamiast agresji, przemocy i mowy nienawiści” połączone ze słodkim poczęstunkiem i dyskoteką.

KARNAWAŁOWY BAL WALENTYNKOWY 2019

W dniu 14.02.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie odbył się „Karnawałowy Bal Walentynkowy, 2019” w którym udział wzięły wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami.

BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE 2019

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży zasłużony czas odpoczynku od nauki. Jest to również wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Uczniowie naszego Ośrodka rozpoczynają zimowy odpoczynek 28 stycznia 2019 r. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, nauczyciele i wychowawcy podejmowali szereg działań mających na celu uświadomienie swoim podopiecznym zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Spotkanie „ Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?”

W dniu 24 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów PSSP d P z cyklu „ Szkoła Przysposabiająca do Pracy i co dalej?” z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Pułtusku w osobach: Pan Janusz Borzyński Dyrektor Cechu oraz Pani Joanna Ciszewska – doradca zawodowy.

„Bezpieczne ferie”

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków dnia 21.01.2019 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Cyberbullying. Spojrzenie na zjawisko wirtualnej agresji wśród młodzieży.

W dniu 18 stycznia 2019 roku uczniowie klas Ia, Ic, IIIa, IIIb, IIIc PSSPdP oraz klasy VIII PSPS uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Cyberbullying. Spojrzenie na zjawisko wirtualnej agresji wśród młodzieży”.

Zwiedzanie Warszawy

W dniu 17 stycznia 2019 r. grupa wychowanków z Ośrodka wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wychowankowie zwiedzali przystrojoną jeszcze świątecznie Warszawę po zmroku. Podziwiając pięknie Stare Miasto, plac przed Zamkiem Królewskim oraz Krakowskie Przedmieście. Wyjazd bardzo się spodobał wychowankom.

Spotkanie z ratownikiem WOPR – Bezpieczne ferie zimowe

Dnia 17.01.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie z panem Cezarym Rzepnickim i Pawłem Mieszkowskim - zawodowym ratownikiem medycznym oraz Pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdobywamy umiejętności poruszania się po pułtuskim rynku pracy

Dnia 14.01.2019 r. klasa Ib Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku udała się z wizytą do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku.

XXVII FINAŁ WOŚP

W niedzielę 13 stycznia 2019r. społeczność SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku już po raz kolejny ,,zagrała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Konkurs Plastyczny „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

W nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu (5 lutego br.) zachęcamy naszych uczniów i wychowanków do udziału w konkursie plastycznym, a zarazem uczestniczenia w współtworzeniu bezpiecznego środowiska online.

Spotkanie wigilijne Koła Kulinarnego „Kuchcik”

To już kolejna wigilia w naszym Ośrodku zorganizowana przez Koło Kulinarne. Do grona „Kuchcików” dołączyła Sekcja Dań Regionalnych oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Na stole zagościły tradycyjne potrawy wigilijne: kapusta z grzybami, barszcz z uszkami, sałatka jarzynowa i śledziowa.

Wieczór Kolęd i Pastorałek

W dniu 19 grudnia zostało zorganizowane wspólne spotkanie Bożonarodzeniowe, które rozpoczęło się poprzez przeczytanie przez nauczyciela wierszy i opoiwieści wigilijnych.

Karolkowa 2018 - Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

18 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Warszawie odbywał się IX Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Karolkowa 2018". Naszą placówkę reprezentowały: Patrycja Miętkiewicz z kolędą „Lulajże Jezuniu” oraz Natalia Bąk z pastorałką „Pastuszek Bosy.”

Wspólne kolędowanie w Zatorach

Dnia 18 grudnia 2018 r. wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku: Lena Guławska i Patrycja Napiórkowska wystąpiły w konkursie muzycznym „Radosny czas z kolędą i świąteczną piosenką” w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach.

Spotkanie opłatkowe na pułtuskim rynku

Dnia 16 grudnia 2018 r. grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wraz z wychowawcami wzięła udział w spotkaniu wigilijnym dla mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego, które odbyło się przed pułtuskim ratuszem.

Świąteczna sesja fotograficzna 2018

Przed Świętami Bożego Narodzenia zaprosiliśmy do naszej szkoły studentkę Wydziału Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej Wiktorię Stasiak, która wykonała profesjonalną świąteczną sesję zdjęciową uczniom klasy VII –VIII PSPS i klasy III PGS.

Jasełka bożonarodzeniowe 2018

Dnia 12 grudnia 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem „Gore gwiazda Jezusowi”.

Patriotycznie i przedświątecznie

W oczekiwaniu na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno – warsztatowym z seniorami pod hasłem „W świątecznym nastroju…”, które odbyło się w dniu 12.12.2018r.

Idą Święta, nie o SMS‐ie lecz o kartce pamiętaj

Uczniowie naszej placówki dołączyli do ogólnopolskiego projektu społecznego organizowanego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg „Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” który rozpoczął się 13 listopada 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku a której kibicuje Rzecznik Praw Dziecka.

Mikołajki w Legionowie

Dnia 9 grudnia 2018 roku grupa wychowanków SOSW w Pułtusku uczestniczyła w wycieczce do Legionowa. Dzieci wzięły udział w Mikołajkach Miejskich zorganizowanych w legionowskim ratuszu, w ramach których zaprezentowano przedstawienie dla dzieci "Zimowy koncert Stwora Głodomora", któremu towarzyszyły mikołajkowe warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem oraz Strefa Wymiany Maskotek prowadzona przez Wolontariat Legionowo.

Szlachetna Paczka 2018r.

Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wiele wspaniałych ludzi to dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i wspaniały. Już po raz trzeci wolontariusze działający w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku mieli okazję włączyć się w tą wspaniałe przedsięwzięcie.

Godzina Kodowania 2018

Grudzień to kolejna okazja do promocji kodowania. Godzina Kodowania jest największą inicjatywą edukacyjną, która adresowana jest do uczniów oraz nauczycieli z całego świata. W ramach programu Uczymy Dzieci Programować nasi uczniowie w dniach 3-9 grudnia 2018 uczestniczyli w tym wielkim wydarzeniu - Tygodniu Edukacji Informatycznej.

W CUDOWNEJ KRAINIE BOMBEK

Uczniowie wraz z opiekunami SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku w dniu 8 grudnia 2018 r. mieli okazję odwiedzenia fabryki bombek, która znajduje się w Warszawie na ul. Kordeckiego. Ta fantastyczna przygoda z poznaniem całego procesu powstania bombek oraz możliwością stworzenia własnej bombki była możliwa dzięki realizowanemu w Ośrodku projektowi „MYŚL KREATYWNIE, DZIAŁAJ AKTYWNIE..."

Mikołajkowe spotkanie integracyjne

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, 6 grudnia 2018r. uczniowie kl. III Gimnazjum oraz kl. V + VI, kl. VII + VIIIa i kl. VII + VIIIb Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Mikołajkowym spotkaniu integracyjnym tym razem na temat: „Poznajemy tradycje i symbolikę Świąt Bożego Narodzenia.”

Mikołajkowe spotkanie z absolwentami w ŚDS

Członkowie Klubu Absolwenta lubią się spotykać; chcą utrzymywać kontakt i robić coś razem. Z tej okazji w dniu 06 grudnia br. opiekunowie Klubu wybrali się do absolwentów i wspólnie wykonali karty bożonarodzeniowe.

Piszemy list do św. Mikołaja

Dnia 06 grudnia w SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku, odbyły się warsztaty mające na celu zredagowania listu do św. Mikołaja.

Warsztaty bożonarodzeniowe z klasą 0A PSP nr 3

W dniu 05.12.2018 roku nauczycielki naszego Ośrodka przeprowadziły warsztaty plastyczne z klasą 0A Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

Wizyta św. Mikołaja w SOSW

Tradycją już się stało, że na początku grudnia Ośrodek odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 5 grudnia i sprawił, że ten dzień był wspaniały, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

Projekt edukacyjno - wychowawczy „Podaj łapę”

5 grudnia 2018 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia odbyło się spotkanie integracyjne uczniów, nauczycieli i dyrekcji SOSW im. A. Karłowicz oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, które rozpoczęło realizację wspólnego projektu dydaktyczno - wychowawczego „Podaj łapę”.

PATRIOTYCZNA CHOINKA

Dnia 4 grudnia 2018r. w naszym Ośrodku odbyły się kreatywne warsztaty artystyczne inspirowane historią Polski niepodległej. Była to kolejna okazja do uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości w połączeniu z kultywowaniem tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Wycieczka do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie

1 grudnia 2018r. grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie.Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach Projektu Unijnego „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE...”

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

30.11.2018 r. uczniowie klas VII i VIII PSPS, klasy III PGS oraz klasy IIIe PSSPdP wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Naszym celem było poznanie historii 63 dni heroicznej walki naznaczonej cierpieniem i śmiercią, a jednocześnie pełnej nadziei i wiary w zwycięstwo.

Spotkanie andrzejkowe w Legionowie

Tegoroczny listopad kończymy tradycyjnymi andrzejkowymi zabawami. Dnia 29 listopada 2018 r. uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Andrzejki

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszym ośrodku, co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. To magiczne spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia tradycji andrzejkowych

Integracyjne spotkanie andrzejkowe

W świat pełen magii, fantazji i wróżb udali się uczniowie klasy IIIa i IIIe PSSPdP oraz absolwenci SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku podczas spotkania andrzejkowego, które odbyło się w dniu 29 listopada 2018 roku.

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE

29 listopada uczniowie klas V+VI oraz VII+VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej wraz z nauczycielami, uczestniczyli w spotkaniu Andrzejkowym w Publicznej szkole Podstawowej im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

Zabawa andrzejkowa w ŚDS Pułtusk

Dnia 28 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy, odbyła się zabawa andrzejkowa, na której zaproszone były nasze wychowanki.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA Świąteczna "SERCE ZA ODWAGĘ"

Po raz trzeci nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Przedświątecznej pt. „Serce za odwagę”, której celem jest przygotowanie kartek bożonarodzeniowych dla Kombatantów, Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

Wizyta w Kuźni Kurpiowskiej

Tradycje, zwyczaje i sztuka ludowa są częścią historii i kultury narodowej. Aby przybliżyć wychowankom tradycje ludowe związane z Kurpiami, w dniu 27 listopada 2018 roku udaliśmy się na wycieczkę do „Kuźni Kurpiowskiej” w miejscowości Pniewo, znajdującej się na terenie Puszczy Białej.

Spotkanie Andrzejkowe w DPS Pułtusk

Dnia 27 listopada uczniowie I klasy Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wraz z nauczycielami, uczestniczyli w spotkaniu Andrzejkowym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jestem, By Pomagać”.

SPOTKANIE Z CZŁONKIEM ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

Dnia 26 listopada 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z panem Piotrem Dublewskim – wielkim patriotą, członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ponadto człowiekiem o wielu pasjach, angażującym się w działalność społeczno-kulturalną naszej lokalnej społeczności.

Dzień Pluszowego Misia

Piątkowy poranek dnia 23.11.2018r. społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku przywitała w nieco odmienny sposób. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

JESIENNY BUKIET

Mając na uwadze ogromny potencjał możliwości tkwiący w naszych wychowankach w listopadzie został zorganizowany w SOSW konkurs przyrodniczy pt. „Jesienny bukiet”.

Tydzień Życzliwości

W związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada) na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku zorganizowany został Tydzień Życzliwości, przypadający na okres od 19 do 22 listopada.

Konkurs pięknego czytania z „Gangiem Słodziaków”

Dnia 21 listopada 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się konkurs pięknego czytania z „Gangiem Słodziaków”.

OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA

Nasza placówka włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który wypada 20 listopada. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim, że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać.

Warsztaty malarskie

Klasy Ia i Ib Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyły w warsztatach malarskich prowadzonych pod czujny okiem Pani Ewy Witkowskiej – artysty malarza.

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 19 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej placówce przedstawiciela Centrum Dietetycznego Naturhouse w Pułtusku - dietetyka panią Małgorzatę Ardecką. Pani dietetyk przeprowadziła prelekcje na temat „Zasady zdrowego odżywiania”.

X Mazowiecki Dzień Treningowy Wyszków 2018

Dnia 17 listopada 2018 roku uczniowie SOSW uczestniczyli w X Mazowieckim Dniu Treningowym w ramach Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Wyszkowie.

WYCIECZKA DO „KOLORADO”- CENTRUM ZABAW DLA DZIECI

17 listopada 2018r. w piękny, choć mroźny sobotni poranek, grupa uczniów głodnych wrażeń, przygód i pozytywnych emocji wyruszyła na podbój Warszawskiego Kolorado. Wyjazd edukacyjny umożliwiły środki pozyskane w ramach realizacji Projektu Unijnego: „MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE…” .

I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA

Dnia 14.11.2018r w naszym Ośrodku odbył się I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA . Celem turnieju była: promocja aktywności ruchowej i sportu przez niepełnosprawnych zawodników, stwarzanie możliwości wspólnego przeżywania radości, sportowych emocji i poczucia dumy ze swoich osiągnięć.

Norek? Czerepach? Po prostu Artur Barciś

W dniu 14 listopada 2018r. grupa wychowanków Ośrodka wzięła udział w spotkaniu ze znakomitym aktorem Arturem Barcisiem, które odbyło się w Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela w Pułtusku.

IX Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”

W dniu 14.11.2018r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt.: „Pieśń ujdzie cało”, zorganizowanego przez Związek Piłsudczyków RP i Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Tydzień dla Niepodległej

W dniach 05.11-09.11.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodzono III Tydzień Patriotyczny, związany z celebrowaniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego i Parku Miniatur w Warszawie

8 listopada 2018r. uczniowie klas VI - VIII wybrali się do Warszawy na wycieczkę śladami historii.

Wycieczka do Warszawy w rocznicę obchodów „100 lat Niepodległości Polski”

8 listopada 2018 roku uczniowie oddziału klasowego III d Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy z myślą przewodnią: Zwiedzamy Warszawę i wybrane obiekty na okoliczność obchodów „100 lat Niepodległości Polski”.

100 flag i 100 kolorowanek na 100-lecie

W dniu 11.XI.2018r. przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wychowankowie Ośrodka postanowili uczcić ją w sposób niezwykły i aktywny. Podczas warsztatów edukacyjno-plastycznych, które odbyły się w dniu 6 i 8 listopada 2018r. wychowankowie własnoręczne wykonali 100 flag i pomalowali 100 kolorowanek na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z wizytą w kwiaciarni ,,Las & Kwiaty”

Uczniowie naszej szkoły w ramach warsztatów florystycznych ,,Rok w ogrodzie” 8 listopada wspólnie z Panią Kamilą Krzepicką, dzięki uprzejmości Pani Marty Waszkiewicz, odwiedziły kwiaciarnię ,,Las &Kwiaty”.

100 lat temu!

W środę 7 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w wieczorze dla Niepodległej zorganizowanym przez uczniów SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Okazja była wyjątkowa, ponieważ w tym roku świętujemy stulecie odzyskania niepodległości.

Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie: 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy, w ramach akcji #RekordDlaNiepodległej.

BohaterON czyli kartka do powstańca jako forma nowoczesnego patriotyzmu

W dniach 25-29 października „włączyliśmy historię” - uczniowie wszystkich klas wypisali życzenia dla uczestników Powstania Warszawskiego bohaterów, którzy przez 63 dni walczyli o wolną Polskę.

Profilaktyka uzależnień w naszej szkole, czyli dopalacze i narkotyki – NIE!

W dniu 25 października 2018r. w naszej placówce odbyło się spotkanie związane z profilaktyką uzależnień pt. „Narkotyki i dopalacze”. Na spotkanie przybyli przedstawicie Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Konkurs Kulinarny "Witaminka z sadów i ogrodów"

Dnia 25.X.2018 odbył się Konkurs Kulinarny pt. ,, Witaminki z sadów i ogrodów'', który miał na celu rozwijać zdolności i zainteresowania kulinarne, a także promować zdrowy sposób odżywiania się.

NARODOWE CZYTANIE 2018

W ramach Narodowego Czytania 2018 uczniowie klas IV, VI, VII i VIII mieli przyjemność wysłuchania trzech fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziorna

Dnia 24 października nasi wychowankowie uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie –Jeziorna. W 1760 roku powstał w Jeziornie młyn papierniczy, któremu w XIX wieku został nadany tytuł Królewskiej Fabryki Papieru.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 23 października 2018 r. grupa uczniów ze SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Niestępowie. Zostaliśmy zaproszeni przez uczniów i nauczycieli tejże szkoły na doroczne Święto Pieczonego Ziemniaka.

W hołdzie Św. Janowi Pawłowi II

W dniu 22 października 2018r. w naszej placówce odbył się apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II z okazji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

XII MAZOWIECKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dnia 18 października 2018r. w Kozienicach odbył się XII Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w którym wzięła udział grupa 6 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku. Zawodnicy to: Wiesława Chuma, Lena Guławska, Jan Chuma, Gabriel Kanigowski, Daniel Górecki i Bartosz Herubiński.

5 dni...5 zadań...5 wydarzeń... czyli CODE WEEK 2018

W dniach 15- 19 października 2018r. uczniowie naszej placówki na lekcjach informatyki oraz zajęciach informatycznych brali udział w dniach nauki programowania w ramach EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz bierze udział w projekcie "BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE". Celem projektu jest uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.

Śladami Józefa Piłsudskiego po Warszawie

Dnia 17 października 2018r. wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce "Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego po Warszawie".

Wycieczka do Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka, Muzeum Karykatury oraz Manufaktury Cukierków w Warszawie

Dnia 16 października 2018r. uczniowie klasy IIIe wraz z nauczycielkami p. Anną Kuczyńską i p. Ewą Kieszek wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

WARSZTATY EDUKACYJNE ,,WYBORY SAMORZĄDOWE 2018”

Dnia 16 października 2018r. w Ośrodku odbyły się warsztaty edukacyjne dla wychowanków SOSW poświęcone wyborom samorządowym, nawiązujące do ogólnopolskiej akcji społecznej ,,Młodzi głosują” wspieranej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wdzięczność bez granic

12 października 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Bezmierny mój dług wdzięczności

„Bezmierny mój dług wdzięczności” pod takim hasłem dnia 11 października 2018 roku w SOSW w Pułtusku odbył się wieczorek poetycko-muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wycieczka do Domu Polonii

W dniu 11.10.2018r uczniowie klasy VI i oddziału klas IV+ VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Domu Polonii w Pułtusku.

Niepodległościowe Biegi Przełajowe

W dniu 4 października 2018 r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Niepodległościowych Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2018. Biegi przełajowe w Jońcu odbyły się po raz 36, a że odbywały się roku 2018 w którym obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości były szczególne i wyjątkowe.

Wycieczka do Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka i Muzeum Ewolucji w Warszawie – 02.10.2018

Naukę o finansach można zacząć całkiem fajnie, wystarczy odwiedzić Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka w Warszawie. Grupa zainteresowanych uczniów z PSPS i PSSPdP wybrała się autobusem za niewielkie pieniążki do Warszawy, aby poznać różne tajniki związane z polskimi banknotami.

Patriotyzm w nowoczesnym wydaniu - BohaterON

Z formą ,,nowoczesnego” patriotyzmu mieli okazję zapoznać się wychowankowie grup wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Anny Karłowicz. Wychowankowie podczas spotkań organizowanych przez wychowawców mieli okazję usłyszeć historię związane z Powstaniem Warszawskim. Obejrzeć zachowane zdjęcia i filmy związane z tym wydarzeniem.

Wspólne Głośne Czytanie w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku

W dniu 28 września uczniowie klasy IIId i IIIe Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy VII-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mleko pijesz – zdrowo żyjesz”

Dnia 28.09.2018 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mleko pijesz – zdrowo żyjesz”, zrealizowanego w ramach akcji KOWR „Mleko z Klasą” prowadzonej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek, dnia 28.09.2018r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.

Bezpieczeństwo wychowanków w Ośrodku i poza nim

Mając na uwadze bezpieczeństwo wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, w dniu 25.09.2018r. odbyło się spotkanie ze szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa. Celem spotkania było uzmysłowienie wychowankom możliwości wystąpienia zagrożeń w Ośrodku i poza nim.

Wycieczka Krzyczki Szumne

Uczniowie klasy Ib Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w dniu 24.09.2018 r. odbyli wycieczkę zawodoznawczą do ośrodka szkoleniowo- wypoczynkowego Nosselia w Krzyczkach Szmunych.

Przerwa z witaminką

Dnia 24 września 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, przeprowadzona została cykliczna akcja profilaktyczna pod hasłem: „Przerwa z witaminką”.

Prezentacja Ośrodka podczas Obchodów XXI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

Prezentacje Zakładów Pułtuska podczas obchodów XXI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza w 100-lecie Odzyskania Niepodległości odbyły się dnia 22 .09.2018r.

Bezpieczna droga

W dniu 19.09.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym im. Anny Karowicz w Pułtusku, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Pułtuskiej Powiatowej Komendy Policji

Mleko - ważny element codziennej diety

18 września 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie z przedstawicielem SANEPIDU-u.

BIESIADA POD CHMURKĄ

W dniu 13.09.2018r. w Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku odbył się piknik integracyjny osób niepełnosprawnych pod nazwą „BIESIDA POD CHMURKĄ”, w którym udział wzięły wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z opiekunami.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września 2018 r. o godzinie 9.00 w Sali rekreacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Serdecznie zapraszamy

Spotkanie z absolwentami

Dnia 02 lipca 2018r. w kameralnym gronie, z udziałem dyrekcji placówki rozpoczęło się spotkanie z absolwentami.

Smak wakacji, zapach lata

Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018 zabrzmiał 22 czerwca. W Sali rekreacyjnej Ośrodka odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów ze szkołą.

„B jak bezpieczny n jak niechroniony”

W ramach udziału w programie profilaktycznego „B jak bezpieczny n jak niechroniony” w dniu 19 czerwca 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku został zorganizowany "Bank odblasków", od kilku dni uczniowie zbierali w klasach zbędne odblaski, które we wrześniu będą rozdane nowym uczniom.

Wycieczka do Manufaktury Cukierków

Dnia 15 czerwca 2018r. uczniowie oddziału klas IV+V PSPS pojechali do Manufaktury Cukierków przy ul. Tamka 49 w Warszawie.

Spotkanie integracyjne „Bezpieczny wypoczynek wakacyjny”

W dniu 13 czerwca 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się integracyjne spotkanie oddziału klas IV+V, oddziału klas VI+VII, klasy VII oraz klasy II PGS pod hasłem „ Bezpieczny wypoczynek wakacyjny”.

Nauka i zabawa w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

08.06.2018 r. grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wybrała się na wycieczkę do CNK w Warszawie. Tym razem naszym drogowskazem były słowa Benjamina Franklina, motywujące nas do utrwalania wiedzy, poszerzania horyzontów i rozwijania zainteresowań.

Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury, z których zasobów warto korzystać. W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę -hasło tegorocznej edycji brzmi „RzeczpospoCzyta”.

Owocowe koktajle

W dniu 06.06.2018r. odbył się ostatni etap akcji „Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku”. Z myślą o witaminach wykonaliśmy koktajle owocowe.

Podsumowań nadszedł czas

Dnia 06.06.2018r. uczniowie klasy III b gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej z dotychczasowymi klasami Publicznego Gimnazjum Specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku świętowali zakończenie gimnazjum, które miało miejsce w grill chacie przy OSP w Łubienicy.

Wycieczka do stolicy

Naszą wycieczkę 05.06.2018 r. rozpoczęliśmy, zatem od zwiedzania lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Przygotowując się do roli podróżnika poznaliśmy miejsca, skąd może się kiedyś rozpocząć wspaniała przygoda – halę przylotów i odlotów, stanowiska odprawy biletowo – bagażowej i kontroli bezpieczeństwa, widzieliśmy służby pracujące w porcie lotniczym.

Piknik rodzinny uczniów klasy II gimnazjum na działce rekreacyjnej poza miastem

Plenerowa impreza uczniów wraz z ich rodzinami, która odbyła się 4 czerwca 2018 r., już na stałe wpisała się w kalendarz tradycji klasowych. Uczniowie z członkami swoich rodzin wspólnie z wychowawcą klasy na kilka dni przed piknikiem starannie go planują przydzielając czynności organizacyjne i zaklinając pogodę.

Próbna ewakuacja w SOSW

W dniu 30 maja o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się symulacja akcji ewakuacyjnej. Celem treningu było przypomnienie uczniom i pracownikom Ośrodka praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca na całym świecie wszystkie dzieci mają swoje święto - Dzień Dziecka. W naszym Ośrodku ten wyjątkowy dzień uroczyście obchodziliśmy 30 maja.

Dzień Patrona 2018

Marzenia nadają życiu sens, mobilizują do działania, spełniają się, gdy mamy odwagę po nie sięgnąć. Przypomnieli nam o tym uczniowie podczas Dnia Patrona.

1 miejsce w konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!"

W ramach rządowego programu Bezpieczna +, od 18 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Publiczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku brała udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego konkursu ,,Jesteśmy Cyfrowobezpieczni !”.

Festiwal talentów

Wtorek 22 maja 2018 r. to kolejny dzień ciekawych wydarzeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku. Każdy z nas wie, że dzieci i młodzież to ogromny potencjał pasji, marzeń i talentów. Wychowawcy Ośrodka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich podopiecznych zorganizowali w tym dniu „Festiwal talentów”.

Biblioteczna podróż w kosmos

Przedstawiciele trzech klas PSPS i PGS uczestniczyli 18.05.2018 r. w zajęciach pt. „Planety Układu Słonecznego”, zorganizowanych w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", przeprowadzona przez panią bibliotekarkę Sylwię Groszkowską w filii nr 2 Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela.

Jestem bezpieczny na wsi

W dniu 16 maja 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku rozpoczął się cykl spotkań w ramach V Ośrodkowego Maratonu Profilaktyki- Bezpieczne wakacje – 2018. Na spotkanie edukacyjno-informacyjne zaproszenie przyjęli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Pułtusku.

W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

Dnia 15 maja 2018 roku, grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wzięła udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku.

Magiczna książka

W dniu 16 maja 2018r, odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie wychowanków z bibliotekarzem szkolnym. Głównym celem tego spotkania było upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów pod hasłem: "Magiczna książka, czytam, oglądam, słucham".

15 maja -Dzień Polskiej Niezapominajki

Kolejny raz uczniowie SOSW obchodzili w naszej placówce Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to akcja dotycząca piękna przyrody, przypomina o potrzebie jej ochrony, promowania rodzimej roślinności i życia w zgodzie z naturą.

IV Międzyszkolny Konkurs dla Szkół Przysposabiających do Pracy

W dniu 11 maja 2018 roku uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w IV Międzyszkolnym Konkursie dla Szkół Przysposabiających do Pracy, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Legionowie.

Turniej warcabowy w Makowie Mazowieckim

Czwartek 10 maja 2018 r. to kolejny dzień zmagań naszych wychowanków na polu gier planszowych. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim, gdzie odbył się XIV Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Makowskiego.

Dni Książki i Bibliotekarza

Dnia 10.05.2018r. z okazji Dni Książki i Bibliotekarza, odbył się apel czytelniczy pod hasłem: „Mądrość w książkach płynie jak rzeka”.

Gry planszowe to nasza pasja

W środę 9 maja 2018 roku uczniowie naszej Placówki wzięli udział w XVI Międzyośrodkowym Turnieju Gier Stolikowych zorganizowanym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu.

Wycieczka uczniów klasy VI – VII PSPS do Warszawy

Wycieczka uczniów klasy VI – VII PSPS do Warszawy w dniu 08.05.2018r. obfitowała w wiele nowych doświadczeń i atrakcji.

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI

Od 6 kwietnia do 25 kwietnia 2018 roku, w naszym Ośrodku został ogłoszony konkurs ekologiczny pod hasłem " Co dzieci zrobiły ze śmieci" z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypadł w tym roku na 22 kwietnia.

Gra Miejska „Cyfrowo - kosmiczna przygoda... czyli bieganie z historią po Pułtusku”

W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbyła się pierwsza edycja gry miejskiej „ Cyfrowo - kosmiczna przygoda... czyli bieganie z historią po Pułtusku”.

Autyzm – unikalne spojrzenie na świat

W ramach obchodów Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu 26 kwietnia w naszej placówce odbyło się integracyjne spotkanie dzieci autystycznych w oparciu o Programy aktywności – „Świadomość Ciała, Kontakt i Komunikacja” M. i Ch. Knill oraz trening logicznego myślenia i formułowania wypowiedzi.

Wiosenne kanapki

W naszym Ośrodku wiosna zagościła na dobre. W ramach akcji „Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku” postanowiliśmy wykonać zdrowe, wiosenne kanapki.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 26 kwietnia 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne pt. ,,Informuję, ostrzegam – właściwe zachowania w sytuacji zagrożeń” z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, w którym uczestniczyli wychowankowie SOSW.

Pielgrzymka uczniów SOSW do Rostkowa

Dnia 25 kwietnia 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Rostkowa, w którym znajduje się Sanktuarium pod wezwaniem św. Stanisława Kostki.

XV Międzynarodowe Biegi Przełajowe Ireny Szewińskiej – „DLA NIEPODLEGŁEJ”

25 kwietnia 2018r. grupa 11 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XV Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej – „DLA NIEPODLEGŁEJ”.

Powiedzmy stop szkolnej agresji

Zjawisko przemocy rówieśniczej jest poważnym problemem społecznym. Dostrzegając wagę zagadnienia nasi wychowankowie przyłączyli się do kampanii społecznej „Powiedzmy STOP szkolnej agresji” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. W dniu 24.040.2018r. odbyło się spotkanie z pedagogiem szkolnym.

O książkach, prawie autorskim ze szkolną bibliotekarką

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, czyli promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich w szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne na temat Praw Autorskich nie tylko w Internecie.

Konkurs wiedzy o bezpiecznym Internecie

24 kwietnia 2018 roku odbył się przygotowany przez zespół ds. cyfrowego bezpieczeństwa konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Podziękowanie dla Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „Skarb Nadziei”, działającego przy Specjalnym Ośrodku szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, składamy serdeczne podziękowanie za przekazane środki finansowe w ramach Programu Grantów Lokalnych z Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Dbamy o zdrowie i kondycję fizyczną

W dniu 23 kwietnia 2018roku po raz kolejny w Ośrodku na przerwie śródlekcyjnej została przeprowadzona gimnastyka . Ta forma aktywności fizycznej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży.

Bezpieczeństwo konsumentów w sieci

W piątek 20 kwietnia uczniowie gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy uczestniczyli w spotkaniu nt. „Bezpieczeństwo konsumentów w sieci” z Panią Longiną Liszewską - Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta.

Łączy nas pamięć- AKCJA „ŻONKILE”

19 kwietnia, w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, uczniowie naszej szkoły przekazali swoim koleżankom i kolegom oraz całej społeczności szkolnej papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim, włączając się tym samym w ogólnopolską społeczno-edukacyjną akcję „Żonkile”.

Uzależnieniu od gier komputerowych mówimy nie

Dnia 19.04 2018 pedagog szkolny spotkała się z uczniami biorącymi udział w projekcie „Jesteśmy cyfrowobezpieczni.” Spotkanie miało charakter edukacyjny i dotyczyło groźnego i bardzo powszechnego obecnie zjawiska uzależnienia od gier komputerowych.

Gramy w piłkarzyki

Dnia 17 kwietnia 2018r. w sali rekreacyjnej SOSW im. Anny Karłowicz odbył się II Deblowy Turniej Piłkarzyków Stołowych.

Uczniowie SOSW w podróży do przeszłości

Sobota, dnia 14 kwietnia 2018r. okazała się dla uczniów i nauczycieli SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku super okazją do prawdziwej podróży do przeszłości, a przede wszystkim inspirującym spotkaniem z historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku. Podróż ta odbyła się dzięki realizacji projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE..."

W sieci serfuj z głową

Pod hasłem „W sieci serfuj z głową” w piątkowe przedpołudnie 13 kwietnia ulicami Pułtuska przeszedł happening informacyjno - profilaktyczny promujący bezpieczne zasady korzystania z Internetu.

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku 12 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci. W zajęciach prowadzonych przez Panią Dorotę Karkowską oraz uczniów z zespołu cyfrowobezpieczni z SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku brały udział dzieci z grupy „Skrzaty” z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.

Konkurs matematyczno – przyrodniczy

W dniu 11.04.2018r czterech uczniów SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku reprezentowało nasz Ośrodek w XI międzyszkolnym konkursie matematyczno – przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, który odbył się w Ostrołęce.

Siecioholizm i fonoholizm zagrożeniem współczesnej młodzieży

11 kwietnia 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – warsztatowym nt. „Uzależnienie od Internetu, gier internetowych, telefonu oraz bezpiecznego korzystania z Internetu” przeprowadzonym przez panie: Ewę Ładę oraz Agatę Drzazgowską - Raheb z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pułtusku.

Uwolnij się od smartfona, czyli Dzień gier planszowych

Mając na uwadze walory gier planszowych w środę 11 kwietnia 2018r. zespół ds. bezpieczeństwa cyfrowego zorganizował w naszej placówce Szkolny Dzień Gier Planszowych pod hasłem „Uwolnij się od smartfona.”

Bezpieczny senior w sieci

W dniu 09.04.2018 roku odbyło się spotkanie informacyjno - warsztatowe z seniorami z Klubu Srebrnego Wieku, które poprowadziły uczennice naszego Ośrodka. Dziewczęta przedstawiły zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warsztaty edukacyjne w ŚDS

Dnia 10. 04. 2018 r. grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku w celu przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych „Bezpieczeństwo w sieci” w ramach realizacji zadań z projektu Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

7 kwietnia 2018r.- Zdrowie dla wszystkich

Od 2009r. na całym świecie dzień 7 kwietnia ustalony został przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako Świat Dzień Zdrowia. W bieżącym roku obchodzony jest pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.

WIELKI JUBILEUSZ CYRKU KORONA

W sobotę 7 kwietnia, Cyrk Korona zaprezentował w Pułtusku nowy spektakl pt.: „WIELKI JUBILEUSZ”, jubileuszowy program przygotowany z okazji 25-lecia jego istnienia.

WARSZTATY WIELKANOCNE

Wielki Tydzień to okres oczekiwania na Święta Wielkanocne. W tym czasie grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku

Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku

Dnia 27.03.2018 roku grupa wychowanków wybrała się na wycieczkę do Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku. Naszym przewodnikiem po urzędzie była p. Agnieszka Wrzeszcz- doradca zawodowy.

Wystawa pokonkursowa

W dniach 09.03-26.03.2018 r. została zorganizowana wystawa pokonkursowa prac uczniów i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku biorących udział w szkolnym konkursie plastycznym na „Fantastyczną postać wirusa komputerowego” w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela Filia nr 2 w Pułtusku.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty wykonania usługi zleconej. Informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.

Śniadanie Wielkanocne

Kultywując tradycję Świąt Wielkanocnych członkowie Koła Kulinarnego „Kuchcik” w dniu 23 marca 2018r. zasiedli do zastawionego potrawami stołu wielkanocnego.

WYCHOWANKOWIE SOSW im. A. KARŁOWICZ DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

W Placówce został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem: „Zawsze bezpiecznie”, który patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku oraz akcja funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, uczniów i nauczycieli pod hasłem „Bezpieczne przejście.”

Idźmy za Jego krzyżem

22 marca w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszym Ośrodku odbyły się rozważania wielkopostne pod hasłem „Idźmy za Jego krzyżem”.

Warsztaty wykonywania palm wielkanocnych

Dnia 22.03.2018 r. w SOSW w Pułtusku odbyły się warsztaty artystyczne wykonywania palm wielkanocnych, które przeprowadziła p. Agnieszka Komsta, twórczyni rękodzieła z Puszczy Białej, wraz z córką Marysią.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca 2018 r. z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Tego dnia młodzież z SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyła w szeregu spotkań poświęconych nowym technologiom.

„JESTEM EKO – PRZYJACIELE LASU”.

Dnia 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny konkurs pod hasłem „JESTEM EKO – PRZYJACIELE LASU”. Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Pułtusk.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

„Polska mówi aaa” – pod takim hasłem 21.03.2018r. odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Celem akcji było upowszechnienie wiedzy w zakresie podstawowej profilaktyki stomatologicznej i zachowań prozdrowotnych.

Zagrożenia cyfrowego świata

Wszystkie grupy wychowawcze w dniu 15.03.2018r. spotkały się na wspólnych zajęciach dotyczących zagrożeń cyfrowego świata.

Powiatowe Forum Edukacyjne 2018

Dnia 15 marca 2018 roku w auli Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, po raz kolejny odbyło się powiatowe forum edukacyjne.

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację usługi polegającej na zorganizowaniu wyjazdów edukacyjnych dla uczniów w ramach Projektu współfinansowanego ze środków EFS

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację usługi polegającej na zorganizowaniu wyjazdów edukacyjnych dla uczniów w ramach Projektu współfinansowanego ze środków EFS W związku z realizacją przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE..."

Moja Biblioteka

Dnia 13 marca 2018r. został rozstrzygnięty konkurs literacko – plastyczny promujący czytelnictwo pod hasłem: „Moja Biblioteka”.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

„Woda źródłem życia”- pod takim hasłem dnia 13.03.2018 r. odbyło się spotkanie edukacyjne z technologiem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku.

Z psychologiem o bezpieczeństwie młodzieży w sieci

Dnia 06.03.2018 r. w klasach Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy odbyły się warsztaty psychoedukacyjne poświęcone „Bezpieczeństwu młodzieży w sieci” przeprowadzone przez psychologa szkolnego.

SUPER „Dzika Wyspa”

Wieczór 28 lutego był zapewne niesamowity nie tylko dla wychowanków naszego Ośrodka, ale również dla wszystkich zgromadzonych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Stało się to dzięki przepięknemu spektaklowi „Dzika Wyspa”.

Bezpieczeństwo w sieci

„Bezpieczne hasła i loginy = bezpieczny uczeń w sieci” – pod takim hasłem odbyły się warsztaty z nauczycielem informatyki w dniu 27.02.2018r.

Turniej Gier Stolikowych

Dzień 27 lutego 2018r. był pełen sportowych emocji dla sympatyków gier planszowych. Od wielu lat, corocznie w naszej Placówce odbywa się Turniej Gier Stolikowych w kategorii warcaby i w każdym roku przybywa wychowanków zainteresowanych tą ciekawą formą spędzania czasu wolnego.

Wycieczka do Warszawy

Dnia 27 lutego 2018r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy warszawskie Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk oraz uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych w Teatrze „Lalka”.

Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”

Dnia 21 lutego 2018r. uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz wzięli udział w Paraolimpiadzie „Jesteśmy różni, ale równi”, zorganizowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.

Turniej Tenisa Stołowego

21 lutego 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się IX Międzygrupowy Turniej Tenisa Stołowego.

Powiatowy konkurs recytatorski „Kiedy myślę o Ojczyźnie…”

Dnia 21.02. 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku odbył się powiatowy konkurs recytatorski pod hasłem: „Kiedy myślę o Ojczyźnie…”.

Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu

21 lutego 2018r. grupa uczniów cyfrowobezpiecznych z naszej placówki odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego 0A z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku w ramach ogólnopolskiej akcji "Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu."

Cyberprzemoc i zagrożenia w sieci - spotkanie z Policją

15 lutego 2018 r. uczniowie wszystkich klas spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Panią Katarzyną Grzechnik oraz Panem Arkadiuszem Chmielem.

Zaburzenia odżywiania

Dnia 14 lutego 2018 roku w SOSW w Pułtusku odbyło się spotkanie z przedstawicielem służby zdrowia - pielęgniarką szkolną p. Marzanną Grochowską na temat zaburzeń odżywiania.

Bal przebierańców

Karnawałowy bal przebierańców z nutą biesiadną odbył się w ostatkowy wtorek 13.02.2018 r. Wychowankowie wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów.

Spotkanie karnawałowo-walentynkowe

Dnia 13 lutego 2018 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Serocku odbył się bal karnawałowo – walentynkowy, na który zostali zaproszeni uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Razem tworzymy kulturę w sieci

13 lutego 2018 r. odbył się apel szkolny, podczas którego zgromadziła się cała społeczność uczniowska i nauczycielska wraz z dyrekcją. Temat apelu nawiązywał do tegorocznego hasła obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu -„Razem tworzymy kulturę w sieci”.

Owocowo – warzywne aranżacje

Dnia 12.02.2018 roku grupy wychowawcze wraz z wychowawcami spotkały się w stołówce szkolnej i przystąpiły do konkursu kulinarnego „Owocowo – warzywne aranżacje” w ramach akcji Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku”.

KOSA 2018

Grupa młodzieży SOSW wraz z opiekunami uczestniczyła w XV KABARETOWYCH OBRYCKICH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH Domów Pomocy Społecznej KOSA 2018.

Bal karnawałowy 2018

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku dnia 07 lutego 2018 r. odbył się bal karnawałowy pod hasłem „ W krainie lodu i śniegu”.

Sieciakowe Mazajki czyli o bezpieczeństwie w sieci

6 lutego 2018 roku po raz 14 w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło tegorocznej edycji to: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Jak co roku nasza placówka aktywnie uczestniczy w akcji, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska

Dnia 5 lutego 2018r. zakończyliśmy akcję „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. Otrzymane dary przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie.

Uczymy dzieci programować

Drodzy Rodzice z dumą informujemy, że uczniowie naszej placówki biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym "Uczymy dzieci programować".

PREORIENTACJA ZAWODOWA

W dniu 30 stycznia zakończył się cykl spotkań uczniów klasy IIIa PSSPdP w Bibliotece Pedagogicznej w Pułtusku związanych z poznawaniem różnych zawodów.

XXVI FINAŁ WOŚP

Za nami 26. Finał WOŚP, którego celem było pozyskanie środków ,,dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W niedzielę 14 stycznia 2018r. społeczność SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku już po raz kolejny ,,zagrała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

SOSW kodowało, programowało i nagrody wygrało

Możemy świętować sukces ! Z ponad 150 placówek, które wzięły udział w konkursie uczniowie naszej placówki znaleźli się w gronie laureatów, którzy zajęli pierwsze miejsce w kraju !!!

OGŁOSZENIE

Dzień 15 stycznia 2018 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku za dzień 06 stycznia 2018 r., który przypada w wolną sobotę.

Bezpieczne ferie. Bezpieczny Internet.

12.01.2017r. uczniowie PSSPdP uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Bezpieczne ferie Bezpieczny Internet”. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzenia zbliżających się ferii zimowych.

I Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

9 stycznia 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się I Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej,

Czekając na święta...

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku od 1 do 22 grudnia 2017r. brali udział w ogólnopolskim konkursie i projekcie edukacyjnym „Czekając na Święta – Uczymy Dzieci Programować” organizowanym przez firmę „EduSense” oraz „Kodowanie na dywanie”.

Spotkanie z misjonarzem z Kolumbii

Dnia 21 XII 2017r. gościliśmy w naszym Ośrodku ks. Mariusza Mąkę Misjonarza Pallotyna Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Kolumbii.

Cyfrowobezpieczni znaleźli złoto w Warszawie

21 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIc PSSPdP w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” korzystając z zaproszenia Narodowego Banku Polskiego uczestniczyli w grze miejskiej „Znajdź złoto w Warszawie.”

„Smacznie i zdrowo”

20 grudnia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku,  odbyła się profilaktyczna  akcja pt.„Smacznie i zdrowo”.

Radosny czas z kolędą i piosenką świąteczną w Zatorach

Dnia 20 grudnia 2017 roku wychowanki SOSW w Pułtusku: Lena Guławska i Janina Pisarek wystąpiły podczas konkursu muzycznego pod hasłem „Radosny czas z kolędą i piosenką świąteczną” w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach.

KAŻDY DZIEŃ PRZYBLIŻA NAS DO ŚWIĄT

W miłej przedświątecznej atmosferze 18 grudnia w naszym Ośrodku gościliśmy studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej z Warszawy. Zaproszeni goście w ramach projektu "Kultywowanie tradycji świątecznej" przeprowadzili dla naszych wychowanków warsztaty artystyczne.

Kolejny sukces Pawła Górskiego

Uczeń klasy IIIb gimnazjum w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej z klasami dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Paweł Górski zajął I miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Ozdoba Choinkowa” w kategorii wiekowej 14-16 lat organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów w Warszawie.

Sprawili wiele radości

Dzięki inicjatywie Pani Anny Dobrzańskiej przy wsparciu Prezesa Pana Grzegorza Gańko oraz pracowników z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku mieli możliwość otrzymania świątecznych upominków.

Sukces uczniów SOSW

14 grudnia 2017r. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z nauczycielami p. Katarzyną Woźniak, Małgorzatą Bandurską i Żanetą Tkaczyk uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkurs „ANIOŁ na...” zorganizowanej w Instytucie Jana Pawła II w Wilanowie.

Kolęduje Tobie moje serce

Pod takim hasłem, dnia 13 grudnia 2017 r. w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła p. Aldona Iniarska – dyrektor SOSW witając ciepło całą społeczność Ośrodka i zaproszonych gości.

Wspólne kolędowanie łączy pokolenia

13 grudnia 2017 roku w MCKiS w Pułtusku w siedzibie Klubu Srebrnego Wieku wychowankowie naszego Ośrodka mieli okazję podtrzymania tradycji kolędowania. Podczas spotkania przy wspólnym stole w miłej atmosferze seniorzy wraz z dziećmi śpiewali kolędy i pastorałki.

Wspólnie tworzymy kartki świąteczne

12.12.2017r. mieliśmy przyjemność poprowadzenia warsztatów plastycznych pod hasłem „Wspólnie tworzymy kartki świąteczne” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.

Hej kolęda, kolęda

Dnia 9 grudnia 2017r. dzięki uprzejmości Nasielskiego Ośrodka Kultury nasze uczennice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku razem z nauczycielami obejrzały w ramach cyklicznych spotkań z Teatrem Smyka spektakl pt. „Hej kolęda, kolęda”.

Wycieczka do Polskiego Komitetu Olimpijskiego

7 grudnia 2017r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wybrała się na wycieczkę do Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA ŚWIĄTECZNA „SERCE ZA ODWAGĘ”

W dniu 07 grudnia w placówce odbyły się warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim były „kartki bożonarodzeniowe”. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie młodzieży tradycji i symboli Świąt Bożego Narodzenia poprzez przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego przez uczniów w całej Polsce.

Spotkanie z seniorami – Tradycje świąt

W związku zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia wychowankowie Ośrodka wzięli udział w spotkaniu z podopiecznymi Dziennego Domu „Senior – Wigor” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku.

W domku Św. Mikołaja

6 grudnia na rynku naszego miasta przed ratuszem spotkaliśmy Św. Mikołaja, który czekał na nas z koszem słodyczy. Mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, napisać list i przekazać go elfom lub samemu Świętemu.

Programujemy Phonota

W mikołajki 06 grudnia odwiedził nas sympatyczny robot edukacyjny Photon. Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem, uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji, rozwijania pamięci.

Mikołaje w SOSW

W dniu 06 XII uczniowie naszego Ośrodka nadsłuchiwały dźwięki dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się św. Mikołaj.

Mikołajkowe Spotkanie Integracyjne: „W świecie książek”

W dniu 6 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II PGS wystąpili w roli gospodarzy Integracyjnego Spotkania Mikołajkowego: „W świecie książek” goszcząc uczniów z zaprzyjaźnionych klas PSPS: oddziału klas IV+V, oddziału klas VI+VII oraz klasy VII wraz z nauczycielami i opiekunami.

Wolontariat – daje radość

W związku z Obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej placówce w dniu 05 XII 2017r, odbyły się warsztaty pod hasłem: „Wolontariat- wspólne działanie daje radość”.

Mikołaj spełnia sny

Dnia 3 grudnia 2017 roku grupa wychowanków SOSW w Pułtusku uczestniczyła w wycieczce do Legionowa. Głównym celem wyjazdu było krzewienie kultury i estetyki żywego słowa, kształtowanie wrażliwości estetycznej, umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez obejrzenie spektaklu teatralnego pt.”Mikołaj spełnia sny” w wykonaniu aktorów Teatru „Muza” z Łodzi.

„Książka uczy, bawi, wychowuje.” Prezentacja rezultatów projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II gimnazjum

W dniu 1 grudnia 2017 r. odbyła się uroczysta prezentacja rezultatów projektu edukacyjnego na temat: „Książka uczy, bawi, wychowuje.”

Św. Mikołaj w „Mrówce”

W piątek 1 XII 2017r. w Markecie Budowlanym „Mrówka” odbyło się spotkanie z Św. Mikołajem.

Bombki dla Papieża

Okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W tym celu dnia 30.11.2017 r. odbyły się warsztaty artystyczne, które przeprowadziła p. Agnieszka Komsta, twórczyni rękodzieła z Puszczy Białej, wraz z córką Marysią.

Z wizytą u krawcowej

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej 29 listopada 2017 r. uczniowie klasy II+III PSSPdP wybrali się do pracowni krawieckiej. Celem wyjścia było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, zapoznanie uczniów z pracą krawcowej oraz ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu.

Andrzejki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Nawiązanie współpracy uczniów klasy III PSSPdP z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku

W listopadzie uczniowie klasy IIIa PSSPdP nawiązali współpracę z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku. Pierwsze spotkanie miało formę wycieczki edukacyjnej, której celem w ramach preorientacji zawodowej było poznanie środowiska pracy bibliotekarza.

Bezpieczne i przebojowe szkoły podstawowe

27 listopada 2017 roku uczniowie: Dominik Buraczewski, Igor Rajewski, Dominik Walerzak i Adam Ostaszewski uczestniczyli, wspólnie z dziećmi ze szkół podstawowych gminy Pułtusk, w zorganizowanym przez PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku happeningu ph. Bezpieczne i przebojowe szkoły podstawowe.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością.

Zabawa Andrzejkowa w DPS w Pułtusku

24 listopada 2017 r. uczniowie klas PSSPdP wraz z nauczycielami p. Martą Tetwejer i p. Hanną Orłowską uczestniczyli w spotkaniu andrzejkowym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Pułtusku.

POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 24 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie naszego Ośrodka obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

"Mam prawo do..." - czyli obchody Dnia Praw Dziecka

Wspólne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku w dniu 22 listopada rozpoczął wicedyrektor p. R. Wiśniewski, odczytując wychowankom i nauczycielom list Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka. Pan Rzecznik przypomniał o tym, że Polska jest uznawana za kraj macierzysty praw dziecka, a prawa te są niezbywalne.

Wieczór Andrzejkowy 2017

20 listopada wychowankowie SOSW uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej.

Lekcje z OZOBOTEM

Uczniowie naszej placówki w ostatnim tygodniu mogli zaznajomić się z tajnikami programowania. Dzięki firmie EduSense naszych młodych informatyków odwiedził niezwykły gość - OZOBOT.

Czas wróżby...

Dnia 16.11.2017r uczniowie klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej z klasami dotychczasowego Publicznego Gimnazjum Specjalnego wraz z nauczycielami Żanetą Tkaczyk i Jolantą Piecychną wzięli udział w „Zabawie Andrzejkowej” organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach.

Świadome rodzicielstwo i macierzyństwo

W dniu 16.11.2017 roku w świetlicy Ośrodka odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną panią Marzanną Grochowską, w którym uczestniczyły starsze wychowanki SOSW. Celem spotkania było upowszechnianie informacji dotyczących świadomego rodzicielstwa i macierzyństwa.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty – dot. części nr 6 Informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017r., poz. 1579) opublikowanego na stronie internetowej Zamawiającego na dostawę pomocy dydaktycznych na potrzeby projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE. PROGRAM PODNOSZENIA EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA I ROZWOJU SPOŁECZNO-ZAWODOWEGO UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ ORAZ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI SPRZĘŻONYMI; PODNOSZENIE KOMPETENCJI PEDAGOGICZNYCH NAUCZYCIELI SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ANNY KARŁOWICZ W PUŁTUSKU”

Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile

W dniu 16 listopada 2017r. uczniowie naszej placówki uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez trenera pana Michała Łabę w ramach projektu „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile”, zorganizowanych przez T-Mobile oraz Fundację Digital University pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku

W dniu 15.XI.2017r. wychowankowie grup z opiekunami sporządzali sałatkę warzywną w ramach akcji „Witaminowy zawrót głowy na cztery pory roku”.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej

15 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Akcja została przeprowadzona w związku z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na cygańską nutę...

Dnia 14 listopada 2017r. Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku odwiedziła p. Czesława Waśkowiak Prezes Stowarzyszenia „Romanii” w Pułtusku.

Andrzejki w Legionowie

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. Dnia 14 listopada 2017 roku grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się na zabawę andrzejkową do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

II Tydzień Patriotyczny

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W dniach 06 -10.11.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodzono II Tydzień Patriotyczny, który miał na celu przybliżenie historii naszej ojczyzny. W poszczególnych dniach tygodnia na uczniów czekało mnóstwo „patriotycznych” atrakcji.

Bezcenna lekcja historii

W sobotę 11 listopada 2017r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach spotkań z cyklu „Śpiewamy dla Ciebie Polsko”.

XIV Mazowiecki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Warszawa 2017

Dnia 9 listopada 2017r. grupa 5 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XIV Mazowieckim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych

LEKCJA PATRIOTYZMU

W dniu 8 listopada 2017 r. wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Dorotę Karkowską nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku pod hasłem: 11 listopada – Święto Niepodległości Polski. Postacie historyczne – patroni roku 2017 r.

Spotkanie z dietetykiem z Naturhouse

6 listopada 2017 roku do naszej placówki zaprosiliśmy specjalistkę w dziedzinie żywienia Panią Dietetyk Arletę Prus-Konieckiewicz z pułtuskiego Centrum Dietetycznego Naturhouse. Pani dietetyk przeprowadziła prelekcję dla całej szkoły na temat „Mówię NIE – dla słodkich napoi i jedzenia fast foodów”.

Dzień Pieczonego Jabłka

„Jedno jabłko dziennie trzyma z daleka lekarza ode mnie” – pod takim hasłem w dniu 06.11.2017r. odbył się Dzień Pieczonego Jabłka. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródło witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na dostawę pomocy dydaktycznych na potrzeby Projektu współfinansowanego ze środków EFS

W związku z realizacją przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku projektu pn.: ,,MYŚL KREATYWNIE. DZIAŁAJ AKTYWNIE. PROGRAM PODNOSZENIA EFEKTYWNOŚCI KSZTAŁCENIA I ROZWOJU SPOŁECZNO-ZAWODOWEGO UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ ORAZ Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI SPRZĘŻONYMI; PODNOSZENIE KOMPETENCJI PEDAGOGICZNYCH NAUCZYCIELI SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. ANNY KARŁOWICZ W PUŁTUSKU”

I KURS DOSKONALĄCY DLA NAUCZYCIELI Z FUNDUSZY UNIJNYCH

W dniach 21 i 28 października 2017r. grupa 13 nauczycieli SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku uczestniczyło w kursie doskonalącym nt. ,,Rozwijanie umiejętności kluczowych w obszarze samodzielności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną".

Z WIZYTĄ W CYRKU KORONA

Dnia 24.10.2017r. członkowie Koła Przyjaciół Zwierząt „Puchatek” wraz z opiekunami uczestniczyli w widowisku cyrkowym połączonym z jubileuszem 25-lecia działalności artystycznej Cyrku „Korona”.

Code Week 2017

Code Week EU, czyli Europejski Tydzień Kodowania to coroczne święto wszystkiego, co związane z kodowaniem, programowaniem, myśleniem logicznym i algorytmicznym. W tym roku Code Week był znacznie dłuższy i trwał od 7 do 22 października.

Dyskoteka „ Na dobry początek ”

Dnia 19 października 2017 r. w SOSW w Pułtusku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka, podczas której przywitaliśmy nowych wychowanków.

Wycieczka do piekarni

19 października 2017 r. uczniowie klasy VI i VII PSPS wraz ze starszymi kolegami z kl. IIIa PSSPdP uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do piekarni pana Sławomira Białczaka w Pułtusku.

Warsztaty Foamiran

Dnia 16.10.2016r. grupa wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Centrum Twórczego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych Art & Senses w Warszawie. Celem wycieczki było postrzeganie inspiracji w sztuce, czerpanie radości z procesu tworzenia oraz zapoznanie z nowymi technikami plastycznymi i niestandardowymi materiałami.

Za trud, za uśmiech, za serce...

Dnia 12 października 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Grzybobranie

Jesienna aura sprzyja spacerom po lesie. A spacer po lesie i grzybobranie to połączenie idealne. Dlatego też, członkowie koła turystyki pieszej ,,Stonoga” wybrali się na grzybobranie do Skórznickiego lasu.

Odkrywamy dawne dzieje

W dniu 12 października 2017r. uczniowie klas V, VI i VII wzięli udział w warsztatach archeologicznych pt „W średniowiecznym grodzie”, przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Pułtusku.

W mazowieckim kręgu tańca

Grupa uczniów naszego Ośrodka w dniach 02-06 października 2017 uczestniczyła w warsztatach tanecznych pn. „W mazowieckim kręgu tańca”, współfinansowanym przez Województwo Mazowieckie oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE. Miejscem realizacji projektu był Ośrodek Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w Serocku.

Dzień Głośnego Czytania

W piątek, dnia 29.09.2017r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie z okazji „Dnia Głośnego Czytania”. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcanie do słuchania i czytania.

Wycieczka do Stadniny Zawisza w Karniewie

Czwartkowe przedpołudnie 28 września 2017r., uczniowie klasy III b gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej z klasami dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego spędzili w urokliwej Stajni Zawisza w Karniewie.

XI Mazowiecki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych – Wyszków 2017

27 września 2017r. grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XI Mazowieckim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Wyszkowie, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa Pana Grzegorza Nowosielskiego.

Nie ma śmieci są surowce

26 września 2017 roku wychowankowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku przyłączyli się do tej akcji. Tegorocznym hasłem było ,, Nie ma śmieci są surowce”.

SOSW kocha Nordic Walking

24 września 2017 r. w Parku Górczewska na warszawskim Bemowie odbyło się wydarzenie - 11 edycja Biegu po Nowe Życie wraz z akcją towarzyszącą Biegowi "Bemowo kocha Nordic Walking". Uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w całe przedsięwzięcie.

Łazienki Królewskie

21 września uczniowie klasy IIIA PSSPdP wybraki się do Łazienek Królewskich w Warszawie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie sztuki chińskiej oraz „chinoiserie”, które znajdują się w Ogrodzie Chińskim.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 20.09.2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyło się spotkanie z panem Pawłem Mieszkowskim - zawodowym ratownikiem medycznym.

Piknik Folklorystyczny 2017

Dnia 20 września, w Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach, odbył się Piknik Folklorystyczny, w którym uczestniczyła grupa wychowanków SOSW. Celem wyjazdu było poznanie tradycji i pieśni ludowych oraz integracja osób niepełnosprawnych.

XX Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

Od kilku lat nasz Ośrodek prezentuje się podczas obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. W niedzielę dnia 17.09.2017r. mieliśmy okazję eksponować prace uczniów, wystawiając stoisko podczas prezentacji Zakładów Pracy, Jednostek Organizacyjnych, Spółek Gminy Pułtusk i Producentów Regionalnych.

NARODOWE CZYTANIE 2017

W dniu 13 września 2017r. uczniowie klasy V i VI wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2017, które odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy.

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 08.09.2017r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku pt. „ Bezpieczna droga do szkoły”. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie uczniom bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, podczas jazdy na rowerze i w samochodzie oraz w ruchu drogowym.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Cyfrowobezpieczni na obozie edukacyjnym

W dniach 02-08 lipca uczniowie naszej szkoły przebywali na obozie edukacyjnym. Obóz był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie Cyfrowobezpieczni.pl w ramach ogólnopolskiego projektu Bezpieczna Szkoła Cyfrowa pod patronatem Ministerstwa Edukacji.

Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach 8-12 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka uczniów SOSW w Góry Stołowe. Jedne z nielicznych w Europie gór płytowych. Znajdują się na pograniczu Polski i Czech, a dokładniej w Sudetach Środkowych. Góry Stołowe to niezwykle popularny kierunek dla wszystkich miłośników pieszych wycieczek.

Podsumowań czas - "Praktyki szkolne"

W roku szkolnym 2016/2017 kolejna grupa uczniów klasy IIIa Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy nawiązała współpracę z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku. Głównym zamierzeniem tej współpracy było realizowanie programu przysposobienia do pracy poza system klasowo – lekcyjnym.

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca 2017r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

IV OŚRODKOWY MARATON PROFILAKTYKI

Wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody dla dzieci i młodzieży, ale to także okres zagrożeń i niebezpieczeństw. W trosce o bezpieczne spędzanie czasu wolnego swoich podopiecznych od nauki, wychowawcy po raz kolejny zorganizowali Ośrodkowy Maraton Profilaktyki.

Plenerowe spotkanie z Absolwentką

W dniu 22 czerwca 2017 roku odbyło się plenerowe spotkanie uczniów klasy IIIa szkoły przysposabiającej z Pauliną Święcką Absolwentką PSSPdP, która ukończyła szkołę w 2016 roku.

Wycieczka na ścieżkę przyrodniczo- dydaktyczną

Korzystając z pięknej pogody, dnia 21 czerwca 2017 roku grupa wychowanków SOSW w Pułtusku wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę na integracyjną ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Nasz las”, która znajduje się na terenie Leśnictwa Popławy w Nadleśnictwie Pułtusk.

MY CZYTAMY CZYTAJ Z NAMI

20 czerwca w amfiteatrze Domu Polonii odbył się piknik czytelniczy w ramach akcji „MY CZYTAMY CZYTAJ Z NAMI” zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku we współpracy z bibliotekami z powiatu pułtuskiego. Celem imprezy była promocja czytelnictwa, zachęcanie mieszkańców Pułtuska i okolic do czytania i odwiedzania bibliotek, podniesienie wskaźników czytelnictwa.

W Multikinie Arkadia

W dniu 13 czerwca 2017 roku uczniowie z klasy II i III PSSP d P byli w Multikinie w Centrum Handlowym Arkadia na filmie „Strażnicy Galaktyki 2”.

Odjazdowy Dzień Dziecka uczniów SOSW im. Anny Karłowicz z Pułtuskim Klubem 4x4 i ATV

W dniu 10 czerwca 2017 roku wychowankowie Ośrodka wraz z opiekunami bardzo licznie stawili się na miejscu zbiórki. Następnie po sprawdzeniu listy obecności i dopełnieniu wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem podczas spotkania plenerowego wszyscy tłumnie ruszyli do autokarów, które odwiozły uczestników spotkania na Popławy gdzie były przewidziane obchody Dnia Dziecka w formie sportowo – rekreacyjnej.

Pożegnania nadszedł czas

Dnia 09 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kończących naukę w Publicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy: Łukasza Biernackiego, Joanny Barszcz, Marka Bobra, Justyny Lesińskiej, Przemysława Klosa, Alberta Piekarskiego, Artura Pika, Marty Purzyckiej, Marka Pytki, Magdaleny Zimnej.

XVIII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych 2017

Na Stadionie Miejskim w Pułtusku 08 czerwca 2017r. odbył się XVIII Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Zarząd Powiatu w Pułtusku.

II miejsce w Polsce dla Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!"

Z przyjemnością informujemy, że zakończono ocenę prac w ogólnopolskim konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!" - Edycja 2017. Konkurs trwał od 1 września do 30 kwietnia. Ostatecznie PSSPdP zajęła w nim 2 miejsce w kraju rywalizując ze 177 placówkami ogólnodostępnymi.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W związku z przystąpieniem naszych dwóch szkół: Publicznego Gimnazjum Specjalnego oraz Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy do ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, 26 maja odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.To wydarzenie edukacyjno-informacyjne prowadzone zostało przez Edukatora Bezpieczeństwa Cyfrowego p. Dariusza Wojtalę.

Mam Talent 2017

Dnia 25 maja 2017 roku w SOSW w Pułtusku odbyła się druga edycja programu „Mam Talent” . Wychowankowie zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności: wokalne, taneczne i recytatorskie.

III Międzyszkolny Konkurs Szkół Przysposabiających do Pracy w Legionowie

W dniu 23 maja 2017 roku odbył się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek w Legionowie III Międzyszkolny Konkurs Szkół Przysposabiających do Pracy.

V Pułtuska Noc Muzeów

W dniu 20 maja 2017 roku grupa wychowanków wraz z wychowawcami uczestniczyła w inauguracji V Pułtuskiej Nocy Muzeów, której organizatorami byli Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Regionalne oraz Salon Fryzjerski „U Kicka”.

DZIEŃ PATRONA 2017

Pielęgnowanie wspomnień o Patronce SOSW - Annie Karłowicz jest szczególną, wieloletnią już tradycją w naszej szkole. Dzień Patrona jest wydarzeniem, które porusza nasze emocje i pozwala na chwilę refleksji. Uroczyste obchody Dnia Patrona w dniu 19 maja 2017 r. zgromadziły wielu znakomitych gości.

IV Wagonowa Spartakiada

17 maja 2017r. grupa zawodników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyła po raz pierwszy w IV Wagonowej Spartakiadzie w Żurominie.

VI Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

12 maja 2017r. w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Miejskim w Legionowie odbyła się VI Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży. W wydarzeniu tym wzięło udział 6 uczniów.

Jarosławiec - Turnus rehabilitacyjny

W dniach od 21 kwietnia do 4 maja 2017 r., 19 - osobowa grupa uczniów i opiekunów przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu sfinansowanym przez PCPR w Pułtusku oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „SKARB NADZIEI” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

XIV MIĘDZYNARODOWE PRZEŁAJOWE BIEGI IRENY SZEWIŃSKIEJ – PUŁTUSK 2017

Dnia 26 kwietnia 2017r. grupa 10 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku wzięła udział w XIV Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej.

Spotkanie z doradcą zawodowym

Dnia 26.04.2017r. odbyło się spotkanie dla uczniów PGS i PSSPdP z doradcą zawodowym p. Agnieszką Wrzeszcz - pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku.

EKO MANIACY z wizytą w Ośrodku

Dnia 25.04.2017r. gościliśmy w naszym Ośrodku Eko – maniaków, czyli młodzież Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku propagującą rolnictwo ekologiczne i zdrowy styl odżywiania.

XVIII Spotkanie ze Sztuką Wielkanocną

08 kwietnia 2017r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w XVIII Spotkaniu ze Sztuką Wielkanocną Puszczy Białej, które zorganizowane było przez Burmistrza Miasta Pułtusk, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Stowarzyszenie Puszcza Biała-Moja Mała Ojczyzna oraz Nadleśnictwo Pułtusk.

Cyfrowobezpieczni po Stronie Natury

W dniu 05.04.2017r. uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy przyłączyli się do akcji edukacyjno-ekologicznej „Posadźmy 1 000 000 drzew” prowadzonej w ramach ogólnopolskiego programu „Po Stronie Natury- edycja 2017”, którego celem jest działanie na rzecz ochrony zasobów naturalnych, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach oraz kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków.

Happening - CYFROWOBEZPIECZNI TO MY

Pod hasłem „Cyfrowobezpieczni to My” 05 kwietnia 2017 r. w Pułtusku odbył się marsz i happening edukacyjno-profilaktyczny. Uczniowie Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni przez nich uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej i Publicznego Gimnazjum Specjalnego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz promowali bezpieczne zasady korzystania z Internetu i modę na życie bez uzależnień.

Karty wielkanocne

W piątkowe przedpołudnie, 24 marca 2017r. wychowankowie Ośrodka mieli okazję wzięcia udziału w spotkaniu integracyjno-warsztatowym z uczestnikami Dziennego Domu „Senior-WIGOR” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku.

Fikcja czy rzeczywistość

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. A. Karłowicz w Pułtusku cyklicznie odbywają się konkursy, warsztaty, spotkania i prezentacje z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa. W bieżącym roku szkolnym został ogłoszony konkurs plastyczno- literacki pt. „Bezpieczne media- odróżniam fikcję od rzeczywistości”.

Jak zachować się podczas pożaru

21 marca 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Pułtusku wybrali się do Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie do Sali edukacyjnej „Iskierka”.

Powiatowe Forum Edukacyjne Pułtusk 2017

Dnia 15 marca 2017r. w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtuska odbyło się Powiatowe Forum Edukacyjne – Pułtusk 2017. Celem forum była prezentacja ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z powiatu pułtuskiego.

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach od 06 do 10 lutego obchodziliśmy w naszej placówce Tydzień Bezpiecznego Internetu, który miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.Wszystkie inicjatywy realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Akcja Bezpieczne Ferie Zimowe

Dnia 09.02 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się akcja pod hasłem: „Bezpieczne ferie.”

W krainie Posejdona - Bal Karnawałowy

Dnia 31 stycznia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się bal karnawałowy pod hasłem „W krainie Posejdona”.

Cyberprzemoc - Spotkanie z policją

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez placówkę 26 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów PGS oraz PSSPdP z funkcjonariuszami Policji: Panią Renatą Zdunek – sierżantem sztabowym Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku oraz panem Arkadiuszem Chmielem aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Rzecznik Praw Pacjenta w SOSW

Z myślą o najmłodszych dzieciach - pacjentach 18 stycznia 2017r. szkolne koło PCK zorganizowano zajęcia warsztatowo- edukacyjno-informacyjne z Rzecznikiem Praw Pacjenta, podczas których przybliżono wiedzę o wspomnianych prawach. W tym dniu naszą placówkę odwiedziła pani Marzanna Bieńkowska - dyrektor wydziału Interwencyjno - Poradniczego Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie.

Wyróżnienie od Rzecznika Praw Dziecka

Otrzymaliśmy wyróżnienie od Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka za szczególne zaangażowanie podczas obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 20 listopada 2016 roku.

Karolkowa 2016. Ogólnopolski sukces naszych uczniów

Święta to szczególny czas, który łączy ludzi, to czas wspólnego kolędowania. W związku z tym 20 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Warszawie odbywał się VII Ogólnopolski Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Karolkowa 2016".

„W Tobie jest światło”

Dnia 14 grudnia 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem „W Tobie jest światło”.

SPORTOWE POTYCZKI SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

W grudniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w ramach cyklicznych spotkań klas szkoły przysposabiającej do pracy odbyły „SPORTOWE POTYCZKI UCZNIÓW SZKOŁY PRZYSPOSABIAJACEJ DO PRACY” z klas II i III oraz kibicującej młodzieży z klas I.

Bożonarodzeniowe Warsztaty Florystyczne

Dnia 09.12.2016r. uczniowie klasy III c z Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w świątecznych warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Elżbietę Olejnik.

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Młodzież miała możliwość wysłuchania oraz obejrzenia przygotowanego występu wokalno - muzycznego przez przedszkolaki z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Wilanów nocą

Dnia 8 grudnia 2016 roku w godzinach popołudniowych grupa uczniów wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzania Królewskiego Ogrodu Światła – jesienno-zimowej wystawy, która rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie.

Mikołajkowe spotkanie integracyjne

W dniu Imienin Mikołaja - 6 grudnia 2016 roku - uczniowie oddziału klas IV+VI, oddziału klas V+VI Szkoły Podstawowej i uczniowie klasy I Gimnazjum uczestniczyli w „Mikołajkowym spotkaniu integracyjnym z Czerwonym Kapturkiem”.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE-WARSZTATY INTEGRACYJNE

2 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne w Przedszkolu Miejskim Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku. Były one świetną okazją do bliższego poznania się uczniów SOSW z grupą przedszkolną „Misie”.

Narodowe Święto Biegania

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięli udział w Charytatywnym Marszobiegu Dar Serca zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Biegania. Bieg odbył się dzięki wsparciu Fundacji ORLEN- Dar Serca, która realizuje m. in. programy na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka, wyrównywania szans edukacyjnych utalentowanej młodzieży oraz pomocy lokalnym społecznościom.