Bal karnawałowy 2020

Data: 2020-02-06 • Kategoria: Uroczystości, imprezy szkolne

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dlatego też zgodnie z tradycją naszego Ośrodka, w dniu 06.02.2020 roku odbył się uroczysty Bal Karnawałowy, który poprowadził Zespół „Factor”.

Zabawę otworzyła pani dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku Aldona Iniarska witając wszystkich zebranych, zapraszając do wspólnej zabawy.

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na naszą uroczystość byli: Sekretarz Powiatu Pułtuskiego - Katarzyna Jankowska, dyrektor PCPR w Pułtusku - Marta Moroza, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pułtusku - Agnieszka Kowalska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku – Anna Popowicz oraz zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku - Dariusz Smyk wraz z opiekunami i uczestnikami, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach – Andrzej Wydra wraz z opiekunami i uczestnikami, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie – Marzenna Kmieciak wraz z nauczycielami i uczniami a także opiekunowie i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku.

Już po pierwszych taktach przebojowych piosenek parkiet zapełniał się po brzegi. W przerwie uczniowie oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Zabawa była okazją do pełnej integracji oraz sposobem do przezwyciężenia nieśmiałości. Dostarczyła wszystkim wiele radości, a uśmiechy i zadowolenie na twarzach uczestników towarzyszyły wszystkim od początku do końca, co oznacza, że założony cel został w 100 % osiągnięty.

Na zakończenie zaproszeni goście na pamiątkę wspólnego spotkania otrzymali upominki wykonane przez naszych uczniów.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszyscy z żalem opuszczali salę rekreacyjną.

Szkoda, że następny bal dopiero za rok...

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy pomogli w organizacji Balu Karnawałowego:

Zespołowi „Factor”

Cukierni - Piekarni „Romanowski”

Zakładowi cukierniczemu „Cukiernia PTYŚ” - Jacek Białorucki

Hurtowni artykułów spożywczych „Damian” sp.j. PH.

Hurtowni Owoców i Warzyw Marek Chodkowski „Limonka”

Nasze podziękowania kierujemy również do rodziców, nauczycieli oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, Koła Kulinarnego „Kuchcik” oraz Sekcji dań Regionalnych, którzy upiekli pyszne faworki.


Organizatorzy: Hanna Orłowska, Wiesława Wiśniewska, Olga Sepełowska, Monika Melnicka, Anna Napiórkowska, Agnieszka Ciuśniak, Grażyna Pieńkosz, Ilona Pierzchała, Janusz Kurowski.

Współorganizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „Skarb Nadziei” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku.