Bezpieczni nad wodą

Data: 2021-06-02 • Kategoria: Ogólne informacje

Po całym roku nauki wszyscy oczekujemy na wakacje i czas relaksu. Wiele osób będzie odpoczywać nad wodą. W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków wybraliśmy się na spotkanie edukacyjne z ratownikiem wodnym zorganizowane na pobliskiej Przystani Wodnej w Pułtusku w dniu 02.06.2021 roku. Celem spotkania było przybliżenie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz prawidłowego zachowania się w razie wypadku nad wodą oraz w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan ratownik na spotkaniu zwracał uwagę, aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Bezpieczna kąpiel może być tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

Nie wolno pływać na odcinkach szlaków żeglugowych, w pobliżu urządzeń i budynków wodnych, w miejscach gdzie jest dużo wodorostów, pod mostami, na gliniankach i wyrobiskach.

Należy stosować się zawsze do uwag i zaleceń ratownika. Nie należy podnosić fałszywych alarmów. W razie wypadku korzystamy z numeru 112 lub 601100100, który jest numerem alarmowym dla osób przebywających nad wodą. Używamy tylko sygnału „Ratunku, pomocy człowiek tonie”.

Prowadzący pokazywał praktyczne sposoby udzielania pomocy tonącym osobom. Zachowując i przestrzegając te zasady nasz wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny, a pamiątką pozostaną miłe wspomnienia.

Organizatorzy: G. Pieńkosz, A. Ciuśniak, G. Cienkowska, K. Kurowska, E. Nowalińska.