Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data: 2024-05-09 • Kategoria: Ogólne informacje

Dnia 9 maja 2024 roku w SOSW im A. Karłowicz w Pułtusku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyło się wyjątkowe spotkanie czytelnicze, które zgromadziło zarówno bibliotekarzy, wychowawców i wychowanków z różnych grup wychowawczych z udziałem rodziców wychowanków. Tematem tego wydarzenia była "Moja ulubiona postać z bajki".

Spotkanie rozpoczęły bibliotekarki: p. Dorota Karkowska z Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku i p. Monika Izbicka z Biblioteki Szkolnej wprowadzając wszystkich uczestników w tajemniczy świat bajek i baśni. Następnie przyszła kolej na wychowanków, którzy z pasją i entuzjazmem czytali fragmenty swoich ulubionych bajek, baśni i komiksów. Nie zabrakło kolorowych strojów, które dodatkowo podkreśliły charakterystyczne cechy wybranych bohaterów.

Podczas spotkania wychowankowie nie tylko czytali, ale również prezentowali scenki, wcielając się w role takich postaci jak Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Wilk, Wróżka, Batman, Motyl, Kubuś Puchatek, Słoń Trąbalski, Tygrysek czy Prosiaczek. Każda scenka była pełna życia i kreatywności, co wzbudziło wiele radości i uśmiechu na twarzach wszystkich obecnych.

Wydarzenie to nie tylko umożliwiło dzieciom wyrażenie swojej miłości do ulubionych postaci z bajek, ale także rozbudziło ich wyobraźnię i kreatywność. Dzieci miały okazję nie tylko słuchać, ale również aktywnie uczestniczyć w magicznym świecie literatury.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i bibliotekarzy oraz wychowanków spotkanie to z pewnością było niezapomnianym przeżyciem, które pozostawiło po sobie wiele wspaniałych wspomnień oraz zachęciło do czytania książek i odkrywania tajemnic świata literatury.

Dziękujemy za współpracę p. Dorocie Karkowskiej nauczycielowi bibliotekarzowi z Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku.

Organizatorzy:

Agnieszka Ciuśniak

Grażyna Pieńkosz

Mariola Męczyńska

Alina Rutkowska

Monika Izbicka