PROJEKT ,,MOJE ZDROWIE – MOJA SIŁA, WIELKA MOC”

Data: 2020-06-24 • Kategoria: Ogólne informacje

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku brali udział w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich działaniach. W miarę realizacji kolejnych zadań wiedza uczniów się pogłębiała, zaczęli zwracać większą uwagę na to, co jedzą i ile czasu poświęcają na aktywność fizyczną.

Realizowali zadania ujęte w projekcie. W obszarze działań praktycznych pod kierunkiem nauczycieli oraz opiekuna projektu uczestniczyli w przygotowaniu plakatów, gazetek tematycznych, piramid, rymowanek, zdrowych przekąsek - sałatki, szaszłyki, babeczki, przygotowali soki. Uczyli się zasad zachowania się przy stole, zasad higieny przygotowywania i spożywania posiłków, poznali zasady zdrowego żywienia oraz rolę wybranych witamin i składników mineralnych dla organizmu człowieka oraz wzięli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną. Obejrzeli filmy o zdrowym stylu życia,, Jestem tym co jem”, ,,Z kultura przy stole” i ,,Jak kupować jedzenie” .Uczniowie, biorąc udział w projekcie wykazali się wyjątkowym zdyscyplinowaniem i odpowiedzialnością. Byli aktywni w podejmowaniu działań edukacyjnych, zarówno wobec innych uczniów, jak i swoich najbliższych. Uczestniczyli w spotkaniu odnośnie bezpieczeństwa w sieci. Poznali różne sposoby spędzania aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Projekt dał uczniom możliwość wykazania się w sposób twórczy pod względem myślenia i działania, pokazał jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna w życiu człowieka.

Uczniowie biorący udział w projekcie z dumą prezentowali swoje prace i opowiadali o zadaniach, które wykonywaliśmy.

Kamila Krzepicka

Ewelina Chrzanowska