Wycieczka do Teatru Capitol w Warszawie

Data: 2024-05-07 • Kategoria: Wycieczki, turnusy

Dnia 7 maja 2024 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wybrali się na wycieczkę do teatru Capitol. Obejrzeli tam piękny, pełen wzruszających piosenek musical Dreams. Spektakl ten, to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia. Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli. Jedną z głównych bohaterek spektaklu jest Mia, postać, która propaguje ekologiczny styl życia i podkreśla jak ważne jest dbanie o naturę i naszą planetę.

Nasi uczniowie byli zachwyceni spektakularnymi choreografiami, grafikami, muzyką, świetnymi tekstami piosenek, które były dopełnieniem znakomitej gry aktorskiej. Po spektaklu uczniowie zostali zaproszeni na scenę, aby przywitać się z aktorami. Uczestniczyli również w prelekcji prowadzonej przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości i samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży. Starano się wspólnie odpowiedzieć, na pytanie: Czy wiara w siebie może pomóc w realizacji marzeń?

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą - kontakt ze sztuką i wielką sceną, kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci z wycieczki wróciły podekscytowane, szczęśliwe i przepełnione pozytywną energią.

Anna Kuczyńska Agnieszka Franczak, Renata Najder Katarzyna Pniewska - opiekunowie