,,ZIMOWE INSPIRACJE” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Data: 2021-02-18 • Kategoria: Ogólne informacje

Hurra! Wreszcie nadeszła prawdziwa, długo oczekiwana zima! Styczeń sypnął śniegiem, krajobraz za oknem spowiła biel. Malownicze oblicze zimy warto utrwalić na zdjęciach, żeby móc później powracać wspomnieniami do pięknej, zimowej scenerii. Znakomitą okazją do wykonania zdjęć otaczającego świata przykrytego białą, śniegową kołderką był Ośrodkowy Konkurs Fotograficzny ,,Zimowe inspiracje”, w którym wzięli udział wychowankowie SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami. Wykonane fotografie przedstawiały przeróżne obrazy typowe dla obecnie panującej pory roku: zabawy zimowe, okoliczne pejzaże oraz ośnieżone elementy przyrody. (np. szadź, zaspy śnieżne, tropy zwierząt na śniegu itp.). Kryteria oceny prac konkursowych stanowiły: ogólne wrażenia artystyczne, interpretacja tematu oraz pomysłowość. Okazało się, że nasi młodzi fotografowie trafnie uchwycili zimowe obiekty i wykonali dobrze skomponowane, interesujące zdjęcia. Jury konkursowe orzekło, że poszczególne fotografie, choć różnią się od siebie, to jednakowo przyciągają wzrok oglądających i niesamowicie zachwycają. Wobec tego wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na dyplomy i nagrody rzeczowe. Brawo!!!

Dzięki udziałowi w tym konkursie wychowankowie Ośrodka znacząco rozwinęli umiejętność obserwowania otoczenia w połączeniu ze zdrową aktywnością na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z panującą pandemią koronawirusa. Ponadto odnaleźli w sobie pasję amatorskiego fotografowania z wykorzystaniem urządzeń cyfrowych – aparatów fotograficznych w telefonach komórkowych i smartfonach. Pragnąc podzielić się z całą społecznością SOSW efektami własnej pracy autorzy zdjęć z dumą zaprezentowali wytwory artystyczne w formie galerii fotografii wyeksponowanej w budynku Ośrodka oraz na szkolnych witrynach internetowych.

Może nasze fotki konkursowe przedstawiające piękne, zimowe pejzaże poprawią komuś nastrój? Może zainspirują innych do utrwalania ciekawych wydarzeń i obiektów związanych z nadchodzącą porą roku? Niedługo przecież zawita do nas wiosna…

Organizatorzy:

Alina Rutkowska

Monika Górska

Wioletta Łątkowska

Mariola Męczyńska

Marek Pepłowski