„Deser - niespodzianka”

Data: 2023-11-17 • Kategoria: Ogólne informacje

W dniu 17 listopada odbyło się zebranie klasowe rodziców uczniów klasy I PSSPdP. Na tę okoliczność uczniowie postanowili wykazać się przed rodzicami nabytymi umiejętnościami praktycznymi związanymi z zawodem cukiernika w zakresie przedmiotu przysposobienie do pracy, oraz uatrakcyjnić spotkanie rodziców w ramach „ wywiadówki”.

Celami tego przedsięwzięcia było: rozwijanie zainteresowań i umiejętności związanych z zawodem cukiernika, kształtowanie umiejętności sporządzania deserów z zachowaniem higieny, poznanie tradycyjnych deserów. kształtowanie umiejętności społecznych związanych z robieniem zakupów, budowanie pozytywnej samooceny oraz wiary we własne siły i możliwości, stymulację funkcji poznawczych, wdrażanie do utrzymania ładu i porządku podczas wykonywania zadań kulinarnych, nauka dekorowania deserów.

W celu realizacji postawionych zadań uczniowie wybrali deser, który chcą zaserwować rodzicom, zrobili listę potrzebnych produktów, następnie w pobliskim markecie dokonali zakupu potrzebnych produktów.

Po przygotowaniu bazy z galaretek, uczniowie sporządzili deser według przygotowanego projektu i pomysłu na dekorację. Szczególnym produktem, dodanym przez każdego młodego adepta zawodu cukiernika, była moc pozytywnych emocji, ponieważ uczniowie wiedzieli, iż konsumentami tego smakołyku będą rodzice.

Zajęcia te dały wiele satysfakcji i wywołały pozytywne emocje u uczniów, gdyż poczuli moc, ponieważ tradycyjne role się odwróciły i to tym razem młodzież przygotowała słodki poczęstunek dla rodziców. Również desery prezentowały się smakowicie.

Nauczyciel przysposobienia do pracy: Mariola Żebrowska