MAMY NIEPODLEGŁĄ w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Data: 2018-11-14 • Kategoria:

W środę 14.11.2018 roku odbyło się spotkanie z absolwentami SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku poświęcone 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po raz kolejny przyłączyliśmy się z absolwentami do Ogólnopolskiej akcji – Mamy Niepodległą! Przypominamy, że Mamy Niepodległą! - to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku polegająca na bezpłatnym wysyłaniu do bliskich i znajomych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku akcja ta ma szczególny wymiar dla naszego kraju i jego obywateli, ponieważ obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Absolwenci podczas spotkania bardzo chętnie wypowiadali się, w jaki sposób sami uczcili Święto Odzyskania Niepodległości w 100 rocznicę. Mówili, że są bardzo szczęśliwi, że mogą żyć w Wolnej i Niepodległej Polsce. Wypisali życzenia na kartkach, do kogo chcieli (rodziców, kolegów, znajomych). Życzenia były szczere, prosto z serca.

Cel spotkania został osiągnięty, absolwenci poprzez udział w tym spotkaniu i wypisanie okolicznościowych kartek utrwalili i wzmocnili świadomość daty odzyskaniem niepodległości. Postawa naszych absolwentów to przejaw patriotyzmu.

Spotkanie zorganizowały: Wiesława Wiśniewska i Małgorzata Bandurska.