Uwolnij się od smartfona, czyli Dzień gier planszowych

Data: 2018-04-11 • Kategoria: Ogólne informacje

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji, tabletu, komputera czy smartfona, które zdominowały dzisiejsze czasy i świat. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji oraz zasad fair play. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania w grupie.

Mając na uwadze powyższe walory gier planszowych w środę 11 kwietnia 2018r. zespół ds. bezpieczeństwa cyfrowego zorganizował w naszej szkole Szkolny Dzień Gier Planszowych pod hasłem Uwolnij się od smartfona

Celem tej inicjatywy było uświadomienie młodzieży, że warto zastąpić grę na smartfonie, tablecie czy komputerze tradycyjną grą planszową, która nie tylko pełni rolę edukacyjną, zapewnia nam dobrą zabawę, ale jest również doskonałą okazją, aby spotkać się z przyjaciółmi czy rodziną.

Uczniowie przynieśli swoje ulubione planszówki, pionki i kostki. Dużym zainteresowaniem wśród graczy cieszyły się różnego rodzaju gry planszowe a także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle. Młodzież rywalizowała ze sobą w rozmaitych grach, a każdorazowo towarzyszyły temu duże zainteresowanie i radość. Uczniowie rozumieją, że istotą potyczek na planszy jest dobra zabawa, a nie miejsce na podium. Dzisiejszego dnia nie było przegranych. Każdy okazał się specjalistą w innej dziedzinie.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Zespół ds. bezpieczeństwa cyfrowego