Aktualności sportowe

Data: 2022-03-14 • Kategoria:

Aktualności

Zestawienie wyników sportowych w roku szkolnym 2022/2023

XXI Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny

Na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powrócił Międzypowiatowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zarząd Powiatu w Pułtusku, zaś współorganizatorami jednostki Powiatu Pułtuskiego, związane z pomocą społeczną. Ich pracę koordynowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku. Do udziału w mityngu, który odbył się 13 czerwca, zaproszone zostały osoby z niepełnosprawnościami – podopieczni domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i domów środowiskowych z naszego powiatu oraz z sąsiednich zaprzyjaźnionych powiatów. Zawodników, ich opiekunów i gości powitała dyrektor PCPR w Pułtusku Joanna Sobiecka. Samorząd Powiatu Pułtuskiego reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cienkowski. Gościem honorowym mityngu był Artur Świercz – Mistrz Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategoriach: mężczyźni do 56 kg oraz niepełnosprawność mężczyzn, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego, Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego do spraw Osób Niepełnosprawnych.

V Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”.

Dnia 21. 04.2023r. w PSP nr. 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyła się V Paraolimpiada „Jesteśmy różni, ale równi”. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów „trójki” pod hasłem „Twoja akceptacja dodaje mi skrzydeł”. Przed przystąpieniem do rozgrywek sportowych, każda drużyna miała wykonać plakat oraz wymyślić okrzyk dopingujący drużynę. W tej konkurencji zwycięzcami zostali nasi uczniowie. W części głównej zawodnicy przystąpili do konkurencji sportowych, a były to m.in.: bieganie, rzucanie do celu, przechodzenie przez koła hula-hop, chodzenie slalomem z woreczkiem na głowie. Nasi uczniowie zdobyli łącznie 11 punktów, o które dzielnie walczyli. W tej części nie było jednak zwycięzców i przegranych. Liczyła się dobra zabawa i integracja, dlatego wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, a zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a także słodkości i nagrody rzeczowe.

Integracyjne zawody sportowe ,,Konkurs Rzutów do Kosza"

15 marca w hali sportowej naszego Ośrodka odbył się konkurs rzutów do kosza pod patronatem honorowym Starosty Pułtuskiego. Patronat medialny nad zawodami objęła Pułtuska gazeta powiatowa.

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

7 i 8 grudnia w naszej szkole odbyły się ,,Mikołajki na sportowo”- szkolna gra w pierścieniówkę. Jest to bardzo przyjemna, ale wymagająca sprytu i szybkości gra sportowa. Nasi uczniowie bardzo dobrze się w niej odnaleźli. Kolejny już rok z pełnym zaangażowaniem oddali się sportowej rywalizacji. Podczas zmagań naszych sportowców wspierała i kibicowała im społeczność Ośrodka. Między rozgrywkami uczniowie skorzystali ze słodkiej przekąski, jaką była wata cukrowa. To była prawdziwa mikołajkowa atrakcja. Szkolne zawody sportowe i obchody mikołajek zintegrowały naszych uczniów i zachęciły do aktywności fizycznej. Zespół ds. sportu i rekreacji

Ośrodkowy Turniej Badmintona 2022

Dnia 9 i 10 listopada Zespół do spraw sportu i rekreacji zorganizował w naszej szkole Ośrodkowy Turniej Badmintona 2022 pod hasłem ,,Gramy dla Niepodległej”.

Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

Dnia 20 października 2022r. w Kozienicach odbył się XVI Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w którym uczestniczyła sześcioosobowa grupa zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku: Jan Chuma, Sandra Kęszczyk, Tatiana Kęszczyk, Natalia Kęszczyk, Mateusz Magerowski i Anna Ziółkowska.

Eko- Start Joniec 2022 Biegi przełajowe

W czwartek 6 października 2022 r. odbyła się kolejna edycja biegów przełajowych EKO- START-JONIEC 2022. Imprezę w malowniczo położonym terenie nad rzeką Wkrą rozpoczął Bieg Leśnego Skrzata w którym zaprezentowali się najmłodsi sportowcy czyli przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych.

II Ośrodkowe Dyktando na Sportowo

Czy można połączyć aktywność sportową z nauką ortografii? Czemu nie, u nas wszystko jest możliwe. Na początku czerwca w trakcie trwania Dnia Dziecka odbyło się ,,Dyktando na sportowo”. Cała akacja polegała na zapamiętaniu zdań znajdujących się w dyktandzie, które znajdywało się w jednym punkcie. Następnie należało dopiec do stanowiska z kartkami, gdzie uczniowie pisali to, co udało im się zapamiętać. Ilość pokonania trasy zależało od tego ile udało im się zapamiętać.

Sport Klub

W dniu 14.03.2022r. w naszej placówce zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia w ramach programu WF z AWF. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu.

Mikołajki na sportowo 2021

W dniach 07-08.12.2021r. na sali rekreacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz, odbyła się druga edycja „Mikołajek na sportowo”

XV Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

Dnia 20 października 2021r. w Kozienicach odbył się XV Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w którym wzięła udział grupa 5 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku.

XXXIX edycja w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021

W dniu 7 października 2021 roku uczniowie Ośrodka wzięli udział w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021. W tej integracyjno- sportowej imprezie uczestniczyli również zawodnicy ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Płońsku, Mławie, Żurominie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.

XXII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ignaców - Mińsk Mazowiecki 2021

30 września 2021r. na Stadionie Miejskim w Mińsku Mazowieckim obył się XXII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wśród licznej grupy zawodników (120 osób) udział w turnieju wzięli zawodnicy z naszego klubu ISKRA działającego przy SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku.

Legionowska Paraolimpiada dzieci i młodzieży

W tym roku wzięło udział w Paraolimpiadzie około 300 zawodników. Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży powiatu legionowskiego to święto sportu. Promujące zdrowy tryb życia, podnoszenie sprawności fizycznej. To czas na pokazanie swoich możliwości. Uczestnicy mogli spotkać dawno niewidzianych znajomych, zrobić zdjęcia, porozmawiać z paraolimpijczykami z Tokio. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, kolorowe medale oraz nagrody rzeczowe. Panowała wspaniała atmosfera, pełna pozytywnych sportowych emocji.

I Ośrodkowy Mityng Lekkoatletyczny

Na boisku za ośrodkiem spotkali się wychowankowie, dyrekcja, nauczyciele, aby wspólnie kibicować zawodnikom, biorącym udział w konkurencjach sportowych. Zawodnicy, podzieleni na dwie grupy – dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych – wzięli udział w konkurencjach – biegów na 100 m, 200 m, 400 m, skok w dal z miejsca i skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową. Zawodnicy o najniższym stopniu sprawności motorycznej wzięli udział w treningu motoryczności.

Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych

Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych 11 lutego 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych, którego głównymi celami była promocja aktywności ruchowej i sportu wśród uczniów, budzenie wiary we własne siły i zdobycie uznania społecznego, a także pokonywanie własnych barier i słabości. Turniej rozpoczął się wspólną rozgrzewką zawodników. Następnie prowadzący p. Robert Cienkowski dokonał prezentacji drużyn sportowych, przedstawił regulamin turnieju i oficjalnie otworzył rozgrywki. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn w skład których wchodziły 3 drużyny dziewcząt i 4 drużyn chłopców. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy.

Mikołajki na sportowo 2020

W w dniach 08-09.12.2020r. zostały zorganizowane zmagania sportowe pod hasłem ,,Mikołajki na sportowo.”

EKO-START-JONIEC 2020

Biegi Przełajowe 2020. W czwartek 8 października 2020r. na polanie położonej wśród lasów jonieckich, odbyła się trzydziesta ósma edycja biegów przełajowych „EKO-START-JONIEC 2020”, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Jońca, Płońska, Pułtuska i Mławy.

Szkolny Turniej Badmintona

zkolny Turniej Badmintona 13 kwietnia 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Turniej Badmintona Cele turniejubyły następujące Popularyzacja aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stworzenie możliwości zawodnikom zaprezentowania swoich umiejętności sportowych. Integracja osób niepełnosprawnych., promocja aktywności ruchowej i sportu wśród uczniów, budzenie wiary we własne siły i zdobycie uznania społecznego, pokonywanie własnych barier i słabości.