Aktualności sportowe

Data: 2022-03-14 • Kategoria:

Aktualności

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

7 i 8 grudnia w naszej szkole odbyły się ,,Mikołajki na sportowo”- szkolna gra w pierścieniówkę. Jest to bardzo przyjemna, ale wymagająca sprytu i szybkości gra sportowa. Nasi uczniowie bardzo dobrze się w niej odnaleźli. Kolejny już rok z pełnym zaangażowaniem oddali się sportowej rywalizacji. Podczas zmagań naszych sportowców wspierała i kibicowała im społeczność Ośrodka. Między rozgrywkami uczniowie skorzystali ze słodkiej przekąski, jaką była wata cukrowa. To była prawdziwa mikołajkowa atrakcja. Szkolne zawody sportowe i obchody mikołajek zintegrowały naszych uczniów i zachęciły do aktywności fizycznej. Zespół ds. sportu i rekreacji

Ośrodkowy Turniej Badmintona 2022

Dnia 9 i 10 listopada Zespół do spraw sportu i rekreacji zorganizował w naszej szkole Ośrodkowy Turniej Badmintona 2022 pod hasłem ,,Gramy dla Niepodległej”.

Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

Dnia 20 października 2022r. w Kozienicach odbył się XVI Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w którym uczestniczyła sześcioosobowa grupa zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku: Jan Chuma, Sandra Kęszczyk, Tatiana Kęszczyk, Natalia Kęszczyk, Mateusz Magerowski i Anna Ziółkowska.

Eko- Start Joniec 2022 Biegi przełajowe

W czwartek 6 października 2022 r. odbyła się kolejna edycja biegów przełajowych EKO- START-JONIEC 2022. Imprezę w malowniczo położonym terenie nad rzeką Wkrą rozpoczął Bieg Leśnego Skrzata w którym zaprezentowali się najmłodsi sportowcy czyli przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych.

II Ośrodkowe Dyktando na Sportowo

Czy można połączyć aktywność sportową z nauką ortografii? Czemu nie, u nas wszystko jest możliwe. Na początku czerwca w trakcie trwania Dnia Dziecka odbyło się ,,Dyktando na sportowo”. Cała akacja polegała na zapamiętaniu zdań znajdujących się w dyktandzie, które znajdywało się w jednym punkcie. Następnie należało dopiec do stanowiska z kartkami, gdzie uczniowie pisali to, co udało im się zapamiętać. Ilość pokonania trasy zależało od tego ile udało im się zapamiętać.

Sport Klub

W dniu 14.03.2022r. w naszej placówce zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia w ramach programu WF z AWF. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu.

Mikołajki na sportowo 2021

W dniach 07-08.12.2021r. na sali rekreacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz, odbyła się druga edycja „Mikołajek na sportowo”

XV Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

Dnia 20 października 2021r. w Kozienicach odbył się XV Mazowiecki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, w którym wzięła udział grupa 5 zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku.

XXXIX edycja w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021

W dniu 7 października 2021 roku uczniowie Ośrodka wzięli udział w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021. W tej integracyjno- sportowej imprezie uczestniczyli również zawodnicy ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Płońsku, Mławie, Żurominie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku.

XXII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ignaców - Mińsk Mazowiecki 2021

30 września 2021r. na Stadionie Miejskim w Mińsku Mazowieckim obył się XXII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wśród licznej grupy zawodników (120 osób) udział w turnieju wzięli zawodnicy z naszego klubu ISKRA działającego przy SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku.

Legionowska Paraolimpiada dzieci i młodzieży

W tym roku wzięło udział w Paraolimpiadzie około 300 zawodników. Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży powiatu legionowskiego to święto sportu. Promujące zdrowy tryb życia, podnoszenie sprawności fizycznej. To czas na pokazanie swoich możliwości. Uczestnicy mogli spotkać dawno niewidzianych znajomych, zrobić zdjęcia, porozmawiać z paraolimpijczykami z Tokio. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, kolorowe medale oraz nagrody rzeczowe. Panowała wspaniała atmosfera, pełna pozytywnych sportowych emocji.

I Ośrodkowy Mityng Lekkoatletyczny

Na boisku za ośrodkiem spotkali się wychowankowie, dyrekcja, nauczyciele, aby wspólnie kibicować zawodnikom, biorącym udział w konkurencjach sportowych. Zawodnicy, podzieleni na dwie grupy – dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych – wzięli udział w konkurencjach – biegów na 100 m, 200 m, 400 m, skok w dal z miejsca i skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową. Zawodnicy o najniższym stopniu sprawności motorycznej wzięli udział w treningu motoryczności.

Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych

Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych 11 lutego 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Turniej Piłkarzyków Stołowych, którego głównymi celami była promocja aktywności ruchowej i sportu wśród uczniów, budzenie wiary we własne siły i zdobycie uznania społecznego, a także pokonywanie własnych barier i słabości. Turniej rozpoczął się wspólną rozgrzewką zawodników. Następnie prowadzący p. Robert Cienkowski dokonał prezentacji drużyn sportowych, przedstawił regulamin turnieju i oficjalnie otworzył rozgrywki. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn w skład których wchodziły 3 drużyny dziewcząt i 4 drużyn chłopców. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy.

Mikołajki na sportowo 2020

W w dniach 08-09.12.2020r. zostały zorganizowane zmagania sportowe pod hasłem ,,Mikołajki na sportowo.”

EKO-START-JONIEC 2020

Biegi Przełajowe 2020. W czwartek 8 października 2020r. na polanie położonej wśród lasów jonieckich, odbyła się trzydziesta ósma edycja biegów przełajowych „EKO-START-JONIEC 2020”, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Jońca, Płońska, Pułtuska i Mławy.

Szkolny Turniej Badmintona

zkolny Turniej Badmintona 13 kwietnia 2021r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się Szkolny Turniej Badmintona Cele turniejubyły następujące Popularyzacja aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stworzenie możliwości zawodnikom zaprezentowania swoich umiejętności sportowych. Integracja osób niepełnosprawnych., promocja aktywności ruchowej i sportu wśród uczniów, budzenie wiary we własne siły i zdobycie uznania społecznego, pokonywanie własnych barier i słabości.