Mikołajki na sportowo 2020

Data: 2020-12-09 • Kategoria:

Głównym celem Turnieju Tenisa Stołowego była popularyzacja tenisa stołowego, jako dyscypliny oraz formy rewalidacji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy walczył ze wszystkich sił o każdy punkt. Obok walki o medale najważniejsza była jednak wspaniała zabawa oraz umiejętność rywalizacji zgodnie z zasadami fair- play. Po rozegraniu wszystkich meczy nastąpiło podsumowanie Turnieju. Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami, medalami i cennymi nagrodami rzeczowymi.

Konkurencje sportowe, w jakich musieli się zmierzyć młodsi uczestnicy, zostały podzielone na konkurencje indywidualne: przejście przez drabinkę koordynacyjną, slalom, rzuty woreczkiem do celu, rzuty do kosza, strzały do bramki, przejście przez równoważnię, rzut piłeczką do tarczy, przeskoki przez hula-hop, toczenie piłeczki pingpongowej oddechem, czołganie się na materacu oraz odbijanie balonem.

Działania sportowe miały na celu między innymi rozbudzanie i popularyzację zainteresowań sportowych dzieci oraz kształcenie nawyku korzystania z różnych form aktywności sportowo-rekreacyjnej. Każdy zawodnik biorący udział w sportowych konkurencjach indywidualnych był zwycięzcą. W tych zmaganiach nie było przegranych, jak na prawdziwy sport przystało było dużo dobrej zabawy i radości, a to było celem by pokazać, jaka radość tkwi w sporcie. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i upominki.