Aktualności 2022/2023

Data: 2022-10-11 • Kategoria:

Aktualności

Piknikowe klimaty

W dniu 05 czerwca 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas: I+IIIb, II, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Pikowe klimaty” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Niecodzienni goście w „Kwiatowej kawiarence”

Dnia 19.05.2023r. gościliśmy w naszym Ośrodku - nauczycieli i uczniów z Portugalii, Turcji, Słowenii, Niemiec i Hiszpanii przebywających na E-RASMUS + KA2 wraz z nauczycielami i dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy.

Krawcowa – zawód skrojony na miarę

W dniu 12 maja 2023r. zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe na temat „ Krawcowa – zawód skrojony na miarę”. Uczestnikami byli nasi goście reprezentujący Fundację Banku Pekao SA w Warszawie, dyrekcja Ośrodka, nauczyciele i uczniowie klas I+IIIb, IIIa, IIIc, IIId, Ia, Ib, II PSSPdP realizujący międzyklasowy projekt edukacyjny ,,Nabywam kompetencje społeczne ..."

Prace wiosenne w szkolnym ogrodzie

Wiosna to czas wielu prac w ogrodzie. W dniu 11.05.2023r. uczniowie klas I+IIIb i Ib PSSPdP wraz nauczycielami przysposobienia do pracy udali się do szkolnego ogródka, w celu doskonalenia w praktyce czynności wpisanych w zawód pomocnika ogrodnika.

Florysta – zawód z pasją

W ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego ,,Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu” w dniu 25.04.2023r. odbyło się spotkanie warsztatowe uczniów klas IIIa, I+IIIb IIIc, IIIb, Ia, Ib, II PSSPdP na temat „Florysta zawód z pasją”.

W świątecznym nastroju

W dniu 04 marca 2023 roku uczniowie klas I + III b, III a i III c PSSP d P uczestniczyli w kolejnym spotkaniu projektowym: „Gospodarz na medal”, pod hasłem „W świątecznym nastroju”.

Wielkanocna dekoracja

Uczniowie klas Ib i I+IIIb PSSPdP podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali wielkanocną dekorację, składającą się z zajączka i pisanki wielkanocnej.

Urodziny w aspekcie przyszłej aktywności zawodowej

W dniu 28 marca uczniowie klasy III c PSSPdP uczestniczyli w uroczystości urodzinowej uczennicy Agnieszki Dobrzyńskiej.

Wycieczka zawodoznawcza do Domu Weselnego Natalia

W dniu 16 marca uczniowie klasy III c PSSPdP uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Domu Weselnego Natalia w Lemanach koło Pniewa.

Tradycje i inspiracje obchodów „Dnia Kobiet”

W dniu 07 marca 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas: I+IIIb, II, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Dzień Kobiet” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Aktywnie w „Kuchennym Zaciszu”

W mijającym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie oddziału klas I+IIIb PSSPdP, na zajęciach z przysposobienia do pracy, w pracowni gospodarstwa domowego uczyli się różnorodnych umiejętności.

Obchody „Dnia Babci i Dziadka” - inspiracje

W dniu 17 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas: I+IIIa, II, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Święto Babci i Dziadka” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Pomoc pracownika sprzątającego

W dniu 09 stycznia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I+III, IIIa, IIIc, IIId, Ia, Ib PSSPdP w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Zajęcia miały na celu poszerzenie informacji związanych z zawodem ,,Pomoc pracownika sprzątającego”.

Zimowa Kawiarenka "Pod Jemiołą"

W dniu 10 stycznia 2023r odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I+III, IIIa, IIIc, IIIb, Ia, Ib PSSPdP w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego "Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu". Zajęcia miały na celu poszerzenie informacji i umiejętności związanych z zawodem kelnera.

Bożonarodzeniowe klimaty…

W dniu 20 grudnia odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas: I+IIIa, IIIa, IIIb i IIIc w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, które przebiegało w świątecznym nastroju.

Dekoracje świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie oddziału klas I+IIIb PSSPdP wykonali dekorację zewnętrzną przed wejściem do budynku Ośrodka.

Rękodzieło żyje w Nas

Skrzaty świąteczne, czyli pomocnicy św. Mikołaja to nieodłączni towarzysze Bożego Narodzenia. To również niezwykłe świąteczne dekoracje, które doskonale prezentują się nie tylko na parapecie czy kominku.

Autoprezentacja, czyli sztuka przedstawiania siebie

W dniu 05.12.2022r. uczniowie klas I+IIIb, Ia, Ib, IIIc, IIIa i IIId PSSPdP uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Temat warsztatów to „Autoprezentacja, czyli sztuka przedstawiania siebie podczas rozmowy o pracę”.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Uczniowie klas Ib i I+IIIb PSSPdP podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali świąteczną dekorację. Zaprojektowali i uszyli Mikołaje.

„Aktywność zawodowa - Dzień Inspiracji”

W dniu 29 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas I+III a, III c oraz absolwentów byłej klasy III d szkoły przysposabiającej pod hasłem: „Aktywność zawodowa – nasze inspiracje”.

Kulinarne wariacje na temat dyni

W dniu 15 listopada 2022 roku odbyło się spotkanie uczniów klas: I+IIIa, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Kulinarne wariacje na temat dyni” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Kawiarenka „Jarzębinka”

W ramach realizacji Międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu” uczniowie klas I+IIIb, IIIa, IIIc, IIId, Ia, Ib PSSPdP w dniach 24-25 października 2022 r. przygotowali jesienną kawiarenkę ,, Jarzębinkę”.

Jesienny Skrzat

Uczniowie klas Ib i I+IIIb PSSPdP podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali jesienną dekorację. Zaprojektowali i uszyli Jesiennego Skrzata z dyniami.

Wolontariat dla każdego

W ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”, 03.10.2022r. w naszej placówce odbyło się spotkanie uczniów klas przysposabiających do pracy z Panią Marią Ordak – wiceliderem ”Szlachetnej Paczki” działającej w środowisku lokalnym.

W kuchennym zaciszu

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie oddziału klas I+IIIb PSSPdP kontynuują swój udział zajęciach gospodarstwa domowego pod nazwą W KUCHENNYM ZACISZU.