Aktualności 2022/2023

Data: 2022-10-11 • Kategoria:

Aktualności

Piknikowe klimaty

W dniu 05 czerwca 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas: I+IIIb, II, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Pikowe klimaty” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Niecodzienni goście w „Kwiatowej kawiarence”

Dnia 19.05.2023r. gościliśmy w naszym Ośrodku - nauczycieli i uczniów z Portugalii, Turcji, Słowenii, Niemiec i Hiszpanii przebywających na E-RASMUS + KA2 wraz z nauczycielami i dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy.

Krawcowa – zawód skrojony na miarę

W dniu 12 maja 2023r. zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe na temat „ Krawcowa – zawód skrojony na miarę”. Uczestnikami byli nasi goście reprezentujący Fundację Banku Pekao SA w Warszawie, dyrekcja Ośrodka, nauczyciele i uczniowie klas I+IIIb, IIIa, IIIc, IIId, Ia, Ib, II PSSPdP realizujący międzyklasowy projekt edukacyjny ,,Nabywam kompetencje społeczne ..."

Prace wiosenne w szkolnym ogrodzie

Wiosna to czas wielu prac w ogrodzie. W dniu 11.05.2023r. uczniowie klas I+IIIb i Ib PSSPdP wraz nauczycielami przysposobienia do pracy udali się do szkolnego ogródka, w celu doskonalenia w praktyce czynności wpisanych w zawód pomocnika ogrodnika.

Florysta – zawód z pasją

W ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego ,,Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu” w dniu 25.04.2023r. odbyło się spotkanie warsztatowe uczniów klas IIIa, I+IIIb IIIc, IIIb, Ia, Ib, II PSSPdP na temat „Florysta zawód z pasją”.

W świątecznym nastroju

W dniu 04 marca 2023 roku uczniowie klas I + III b, III a i III c PSSP d P uczestniczyli w kolejnym spotkaniu projektowym: „Gospodarz na medal”, pod hasłem „W świątecznym nastroju”.

Wielkanocna dekoracja

Uczniowie klas Ib i I+IIIb PSSPdP podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali wielkanocną dekorację, składającą się z zajączka i pisanki wielkanocnej.

Urodziny w aspekcie przyszłej aktywności zawodowej

W dniu 28 marca uczniowie klasy III c PSSPdP uczestniczyli w uroczystości urodzinowej uczennicy Agnieszki Dobrzyńskiej.

Wycieczka zawodoznawcza do Domu Weselnego Natalia

W dniu 16 marca uczniowie klasy III c PSSPdP uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Domu Weselnego Natalia w Lemanach koło Pniewa.

Tradycje i inspiracje obchodów „Dnia Kobiet”

W dniu 07 marca 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas: I+IIIb, II, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Dzień Kobiet” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Aktywnie w „Kuchennym Zaciszu”

W mijającym półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczniowie oddziału klas I+IIIb PSSPdP, na zajęciach z przysposobienia do pracy, w pracowni gospodarstwa domowego uczyli się różnorodnych umiejętności.

Obchody „Dnia Babci i Dziadka” - inspiracje

W dniu 17 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas: I+IIIa, II, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Święto Babci i Dziadka” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Pomoc pracownika sprzątającego

W dniu 09 stycznia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I+III, IIIa, IIIc, IIId, Ia, Ib PSSPdP w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Zajęcia miały na celu poszerzenie informacji związanych z zawodem ,,Pomoc pracownika sprzątającego”.

Zimowa Kawiarenka "Pod Jemiołą"

W dniu 10 stycznia 2023r odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I+III, IIIa, IIIc, IIIb, Ia, Ib PSSPdP w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego "Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu". Zajęcia miały na celu poszerzenie informacji i umiejętności związanych z zawodem kelnera.

Bożonarodzeniowe klimaty…

W dniu 20 grudnia odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas: I+IIIa, IIIa, IIIb i IIIc w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, które przebiegało w świątecznym nastroju.

Dekoracje świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie oddziału klas I+IIIb PSSPdP wykonali dekorację zewnętrzną przed wejściem do budynku Ośrodka.

Rękodzieło żyje w Nas

Skrzaty świąteczne, czyli pomocnicy św. Mikołaja to nieodłączni towarzysze Bożego Narodzenia. To również niezwykłe świąteczne dekoracje, które doskonale prezentują się nie tylko na parapecie czy kominku.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Uczniowie klas Ib i I+IIIb PSSPdP podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali świąteczną dekorację. Zaprojektowali i uszyli Mikołaje.

Autoprezentacja, czyli sztuka przedstawiania siebie

W dniu 05.12.2022r. uczniowie klas I+IIIb, Ia, Ib, IIIc, IIIa i IIId PSSPdP uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Temat warsztatów to „Autoprezentacja, czyli sztuka przedstawiania siebie podczas rozmowy o pracę”.

„Aktywność zawodowa - Dzień Inspiracji”

W dniu 29 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas I+III a, III c oraz absolwentów byłej klasy III d szkoły przysposabiającej pod hasłem: „Aktywność zawodowa – nasze inspiracje”.

Kulinarne wariacje na temat dyni

W dniu 15 listopada 2022 roku odbyło się spotkanie uczniów klas: I+IIIa, IIIa, IIIb i IIIc pod hasłem: „Kulinarne wariacje na temat dyni” w ramach projektu: „Gospodarz na medal”, który realizowany jest w ramach przedmiotu przysposobienie do pracy w szkole przysposabiającej.

Kawiarenka „Jarzębinka”

W ramach realizacji Międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu” uczniowie klas I+IIIb, IIIa, IIIc, IIId, Ia, Ib PSSPdP w dniach 24-25 października 2022 r. przygotowali jesienną kawiarenkę ,, Jarzębinkę”.

Jesienny Skrzat

Uczniowie klas Ib i I+IIIb PSSPdP podczas zajęć przysposobienia do pracy wykonali jesienną dekorację. Zaprojektowali i uszyli Jesiennego Skrzata z dyniami.

Wolontariat dla każdego

W ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”, 03.10.2022r. w naszej placówce odbyło się spotkanie uczniów klas przysposabiających do pracy z Panią Marią Ordak – wiceliderem ”Szlachetnej Paczki” działającej w środowisku lokalnym.

W kuchennym zaciszu

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie oddziału klas I+IIIb PSSPdP kontynuują swój udział zajęciach gospodarstwa domowego pod nazwą W KUCHENNYM ZACISZU.