Data: 2023-10-12 • Kategoria:

Aktualności

Choinka z drewna

W dniu 29.11.2023r. uczniowie klas II+IIIa i II+IIIb PSSPdP wspólnie z nauczycielami p. Rafałem Olszewskim, p. Agnieszką Franczak, p. Anną Kuczyńską oraz z panem Piotrem Jaszczak wykonali świąteczną choinkę z drewna.

Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu

Dnia 30.11.2023 r. w ramach projektu edukacyjnego ,,Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu", odbyło się spotkanie, na którym został przedstawiony uczniom zawód policjanta. Gościliśmy p. mł. asp. Magdalenę Bielińską, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Spotkanie z przedstawicielami Punktu Doradztwa dla Młodzieży

28 listopada 2023 r. uczniowie Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Punktu Doradztwa dla Młodzieży działającego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku. Naszymi gośćmi były panie: Patrycja Żołnierzak - doradca zawodowy i Katarzyna Piegutkowska - pośrednik pracy.

BISTRO POD PARASOLEM

Uczniowie PSSPdP w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Bistro na cztery pory roku”, w ramach realizacji międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Głównym celem zajęć jest doskonalenie umiejętności związanych z zawodem kelnera, zaś inspiracją do sporządzania dań - zdrowe odżywianie się.

„Deser - niespodzianka”

W dniu 17 listopada odbyło się zebranie klasowe rodziców uczniów klasy I PSSPdP. Na tę okoliczność uczniowie postanowili wykazać się przed rodzicami nabytymi umiejętnościami praktycznymi związanymi z zawodem cukiernika w zakresie przedmiotu przysposobienie do pracy, oraz uatrakcyjnić spotkanie rodziców w ramach „ wywiadówki”.

W zdrowym ciele zdrowy duch…

W dniu 16.11.2023r. uczniowie klas PSSPdP mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pod hasłem „Sposób odżywiania - warunkiem zdrowia” przeprowadzonych przy współpracy z nauczycielami i uczennicami Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.

Bezpieczeństwo bankowości internetowej

Dnia 19.10.2023r. odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas PSSPdP z Panem Damianem - przedstawicielem banku Santander z siedzibą w Pułtusku. Podczas spotkania, w sposób przystępny, zapoznał naszych uczniów ze sposobami zakładania konta i korzyściami płynącymi z jego posiadania w banku Santander.

Zrób sobie miotłę – warsztaty rękodzieła

Niecodzienne warsztaty odbyły się we wtorek 17.10. 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Podczas nich można było nauczyć się, jak za dawnych lat, robienia mioteł z brzozowych gałązek. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Międzyklasowego projektu edukacyjnego „ Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”.

Jesienne inspiracje przyrodą

Już po raz kolejny uczniowie oddziału klas II+IIIa i II+IIIb PSSPdP przy wsparciu nauczycieli, postanowili wykonać dekorację korytarza głównego Ośrodka. Tym razem inspiracją była przyroda jesienią.

Zawód cukiernik - kruche rogaliki jako przykład wyrobu ciastkarza

W dniu 11 października uczniowie klasy I PSSPdP zapoznawali się z zawodem cukiernika, poznawali podstawowe czynności zawodowe, maszyny i urządzenia stosowane do wyrobów cukierniczych, poznali gotowe wyroby cukiernicze oraz dekorowanie sporządzonych produktów.