Data: 2023-10-12 • Kategoria:

Aktualności

Wiosenne prace w ogrodzie

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku pod kierunkiem nauczycieli przysposobienia do pracy pani A. Franczak, pani A. Kuczyńskiej, wychowawcy VII grupy wychowawczej pana R. Olszewskiego i pani J. Paciorkowskiej oraz przy dużym wsparciu pani Aldony Iniarskiej Dyrektor Ośrodka wykonali wiosenne prace porządkowe w szkolnym ogrodzie, według ustalonej kolejności. Podczas zajęć praktycznych wykorzystano narzędzia i urządzenia ogrodnicze.

Wypychanki wielkanocne - dekoracje z pomysłem

Już po raz kolejny uczniowie klas II+IIIa i II+IIIb PSSPdP postanowili wykonać dekorację korytarza głównego Ośrodka. Tym razem inspiracją był czas Świąt Wielkanocnych. W tym celu podczas zajęć przysposobienia do pracy, przy wsparciu nauczycieli przygotowali formę krawiecką według, której wycięli z tkaniny elementy kurki oraz jajek.

Szyjemy pisanki wielkanocne

W dniu 07.03.2024r. w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyły się warsztaty krawieckie na temat „Szyjemy pisanki wielkanocne”, w ramach realizacji międzyklasowego projektu edukacyjnego ,,Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Warsztaty zostały przeprowadzone w trzech grupach, przez nauczycieli przysposobienia do pracy- panią Agnieszkę Franczak, panią Hannę Orłowską i panią Annę Kuczyńską.

Aktywność na rynku pracy - przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

W dniu 06.03.2024r. uczniowie Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku, w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”, uczestniczyli w wizycie studyjnej, w restauracji McDonald’s .

Aktywność na rynku pracy - przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

W dniu 22.02.2024r. uczniowie Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych w ramach międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Celem warsztatów było doskonalenie konstruowania CV i przygotowanie uczniów do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Zajęcia zostały przeprowadzone przy współpracy z Panią Joanną Gebert przedstawicielką PUP w Pułtusku.

Świąteczne klimaty

Uczniowie klasy I PSSPdP w dniu 22 grudnia zakończyli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W ostatnim tygodniu wykonywali zadania związane z nadchodzącymi Świętami, a które związane są z tradycjami bożonarodzeniowymi. Ważnym elementem świątecznego niezbędnika kulinarnego są pierniki.

Stół – miejsce spotkań dla całej rodziny

Dnia 14.12.2023r. uczniowie klas PSSPdP biorący udział w międzyklasowym projekcie edukacyjnym „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu” uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, podczas których uczyli się umiejętności składania serwetek w kształcie czapki Mikołaja, doskonalili prawidłowe rozłożenie zastawy stołowej oraz właściwe zachowanie się przy stole.

Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu –pomoc biurowa

Dnia 12 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie projektowe pod hasłem: ”Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu –pomoc biurowa”. Dzisiejsze zajęcia miały na celu przybliżenie wykonywanej pracy przez pomoc biurową. Na spotkaniu gościliśmy p. Iwonę Dąbrowską – sekretarkę naszej szkoły, która opowiedziała uczniom zarówno o czynnościach jak i predyspozycjach zawodowych na takim stanowisku. Przybliżyła uczniom informacje dotyczące segregowania dokumentów, opisywania teczek, archiwizowania dokumentów oraz całą drogę korespondencyjną od powstawania do wysyłania różnych pism. Na zajęciach przedstawione zostały możliwości zatrudnienia uczniów po ukończeniu naszej szkoły.

Choinka z drewna

W dniu 29.11.2023r. uczniowie klas II+IIIa i II+IIIb PSSPdP wspólnie z nauczycielami p. Rafałem Olszewskim, p. Agnieszką Franczak, p. Anną Kuczyńską oraz z panem Piotrem Jaszczak wykonali świąteczną choinkę z drewna.

Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu

Dnia 30.11.2023 r. w ramach projektu edukacyjnego ,,Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu", odbyło się spotkanie, na którym został przedstawiony uczniom zawód policjanta. Gościliśmy p. mł. asp. Magdalenę Bielińską, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Spotkanie z przedstawicielami Punktu Doradztwa dla Młodzieży

28 listopada 2023 r. uczniowie Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Punktu Doradztwa dla Młodzieży działającego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pułtusku. Naszymi gośćmi były panie: Patrycja Żołnierzak - doradca zawodowy i Katarzyna Piegutkowska - pośrednik pracy.

BISTRO POD PARASOLEM

Uczniowie PSSPdP w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Bistro na cztery pory roku”, w ramach realizacji międzyklasowego projektu edukacyjnego „Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”. Głównym celem zajęć jest doskonalenie umiejętności związanych z zawodem kelnera, zaś inspiracją do sporządzania dań - zdrowe odżywianie się.

„Deser - niespodzianka”

W dniu 17 listopada odbyło się zebranie klasowe rodziców uczniów klasy I PSSPdP. Na tę okoliczność uczniowie postanowili wykazać się przed rodzicami nabytymi umiejętnościami praktycznymi związanymi z zawodem cukiernika w zakresie przedmiotu przysposobienie do pracy, oraz uatrakcyjnić spotkanie rodziców w ramach „ wywiadówki”.

W zdrowym ciele zdrowy duch…

W dniu 16.11.2023r. uczniowie klas PSSPdP mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pod hasłem „Sposób odżywiania - warunkiem zdrowia” przeprowadzonych przy współpracy z nauczycielami i uczennicami Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.

Bezpieczeństwo bankowości internetowej

Dnia 19.10.2023r. odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas PSSPdP z Panem Damianem - przedstawicielem banku Santander z siedzibą w Pułtusku. Podczas spotkania, w sposób przystępny, zapoznał naszych uczniów ze sposobami zakładania konta i korzyściami płynącymi z jego posiadania w banku Santander.

Zrób sobie miotłę – warsztaty rękodzieła

Niecodzienne warsztaty odbyły się we wtorek 17.10. 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Podczas nich można było nauczyć się, jak za dawnych lat, robienia mioteł z brzozowych gałązek. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Międzyklasowego projektu edukacyjnego „ Nabywam kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne w dorosłym życiu”.

Jesienne inspiracje przyrodą

Już po raz kolejny uczniowie oddziału klas II+IIIa i II+IIIb PSSPdP przy wsparciu nauczycieli, postanowili wykonać dekorację korytarza głównego Ośrodka. Tym razem inspiracją była przyroda jesienią.

Zawód cukiernik - kruche rogaliki jako przykład wyrobu ciastkarza

W dniu 11 października uczniowie klasy I PSSPdP zapoznawali się z zawodem cukiernika, poznawali podstawowe czynności zawodowe, maszyny i urządzenia stosowane do wyrobów cukierniczych, poznali gotowe wyroby cukiernicze oraz dekorowanie sporządzonych produktów.