Data: 2022-03-27 • Kategoria:

Aktualności

ABC POSZUKIWANIA PRACY

Uczniowie klasy IIb Publicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, w dniu 11.06.2021r. uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z panią Renatą Najder - doradcą zawodowym. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności na temat poszukiwania pracy.

Stolarz zawód z przyszłością

Uczniowie klasy II b i III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach z rodzicami. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną związaną z historią zawodu stolarza; poznali narzędzia jakie są niezbędne do obróbki drewna, podstawowe techniki oraz zasady pracy. Uczniowie obejrzeli filmiki związane z takimi technikami obróbki drewna jak: cięcie drewna, wygładzanie, trasowanie, szlifowanie, Obejrzeli zdjęcia z podstawowymi narzędziami stolarskimi: bruzdownice, szlifierki taśmowe, tarcze do drewna, szlifierki stołowe i inne.

Poznajemy zawód cukiernika

19 maja 2021r. uczniowie oddziału kl.IV+ VI PSPS w ramach realizacji działań związanych z doradztwem zawodowym, zapoznali się z zawodem cukiernika oraz poznali etapy powstawania ciasta.

Poznajemy zawód florysty i jego miejsce pracy

W dniu 17 maja uczniowie klasy III b i klasy III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy zapoznali się z zawodem florysty inaczej bukieciarza oraz jego głównym miejscem pracy to jest kwiaciarnią i firmą dekoratorską.

„Robimy zakupy”- scenki dramowe

Zakupy, to nie nieodłączny element naszego życia. W dniu 13.05.2021r. wychowanki grupy V uczestniczyły w zajęciach wychowawczych dotyczących planowania zakupów i gospodarowania pieniędzmi.

Domowe SPA

Domowe SPA pod takim hasłem odbyły się zajęcia wychowawcze dziewcząt z IV grupy wychowawczej. Wychowanki zapoznały się z zawodem Kosmetologa oraz nabyły wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat wykonywania czynności pielęgnacyjnych dbania o własną urodę.