Sieciakowe Mazajki czyli o bezpieczeństwie w sieci

Data: 2018-02-06 • Kategoria: Ogólne informacje

6 lutego 2018 roku po raz 14 w Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło tegorocznej edycji to: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Jak co roku nasza placówka aktywnie uczestniczy w akcji, która ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym dniu uczniowie PSSPdP odwiedzili wszystkich uczniów oraz pracowników placówki przypominając o międzynarodowej akcji edukacyjnej. Rozdawali okolicznościowe naklejki oraz plakaty informacyjne do wyeksponowania w klasach, a także zachęcali wszystkich do wspólnego wykonania gazetki tematycznej przekazując „SiecioMazajki” - rysunki opatrzone sieciakową poradą dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie z wszystkich klas przygotowali piękne prace, czego efektem było wspólne wykonanie w czasie długiej przerwy gazetki mieszczącej się na głównym holu placówki. Teraz uczniowie podczas przerw będą mogli wzbogacić a także odświeżyć swoje wiadomości na temat Sieci.

Wspólne wykonanie gazetki tematycznej było formą wprowadzenia młodzieży w świat bezpiecznego poruszania się po Internecie oraz jako zapowiedź zbliżającego się apelu edukacyjnego „Tworzymy kulturę szacunku w sieci.

Marta Tetwejer

Hanna Orłowska

Wiesława Wiśniewska

Olga Sepełowska