XXXIX edycja w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021

Data: 2021-10-07 • Kategoria:

W dniu 7 października 2021 roku uczniowie Ośrodka wzięli udział w Biegach Przełajowych Eko- Start- Joniec 2021. W tej integracyjno- sportowej imprezie uczestniczyli również zawodnicy ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Płońsku, Mławie, Żurominie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. Po raz trzeci w historii biegów zorganizowano również – bieg przedszkolaka. W tym roku biegi odbyły się na nowym terenie „Plaża na Zawadach”, nad Wkrą w miejscowości Popielżyn Zawady. Miejsce to zauroczyło wszystkich. Las mienił się barwami jesieni , a w dole cicho płynęła rzeczka. Celem tej sportowej imprezy była popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego stylu życia a także integracja społeczności uczniowskiej.
Ośrodek w Pułtusku reprezentowali Magdalena Taraszewska, Maja Świdwa, Wiktoria Deuszkiewicz i Sebastian Prusinowski.
Nasi zawodnicy mimo ogromnej rywalizacji zajęli miejsca na podium.
I miejsce na dystansie 800 metrów w różnych kategoriach zajęły Wiktoria Deuszkiewicz i Maja Świdwa, a II miejsce zajęła Magdalena Taraszewska,
III miejsce na dystansie 600 metrów zajął Sebastian Prusinowski.
Tradycyjnie były medale, dyplomy, puchary oraz gorący posiłek.
Pamiętajmy. Sport to zdrowie, który wpływa nie tylko na poprawę kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Jeżeli choć trochę się ruszamy, mamy więcej energii, lepszy humor oraz samopoczucie.

Opiekunowie:
Alina Rutkowska Jolanta Piecychna Robert Cienkowski