Mikołajki na sportowo 2021

Data: 2021-12-08 • Kategoria:

Na pierwszy ogień poszła pierścieniówka, gra przypomina siatkówkę, jednak już na pierwszy rzut oka można dostrzec zasadnicze różnice. Przede wszystkim piłkę tylko podczas serwów przebija się nad siatką, a następnie gra toczy się już... przez samą siatkę. W siatce są bowiem trzy otwory - pierścienie, przez które gracze muszą przerzucać piłkę dwoma rękoma do swoich przeciwników.

Chcieliśmy zaszczepić wśród zawodników ideę rywalizacji i aktywności fizycznej. Dlatego do udziału w zawodach zaprosiliśmy osoby, które jeszcze nie miały kontaktu z boccią, po to, by nauczyły się tej gry.

Boccia to dyscyplina paraolimpijska, wywodząca się z gry bule. Boccia kształtuje sprawność fizyczną, a także daje możliwość działania w duchu i atmosferze tolerancji oraz wzajemnego szacunku – polega na umieszczeniu specjalnych kul, jak najbliżej określonego celu. Zawodnicy mogą wprowadzać je na boisko w dowolny sposób. Dozwolone są rzuty, kopnięcia, stosowanie rynny wspomagającej, a także pomoc asystenta. Gracze mogą przyjąć dowolną pozycję stojącą lub siedzącą.

Drugi dzień zmagań sportowych to konkurencje indywidualne, w jakich musieli się zmierzyć młodsi uczestnicy, zostały podzielone na konkurencje indywidualne: przejście przez drabinkę koordynacyjną, slalom, rzuty woreczkiem do celu, rzuty do kosza, strzały do bramki, przejście przez równoważnię, rzut piłeczką do tarczy, przeskoki przez hula-hop, toczenie piłeczki pingpongowej oddechem, czołganie się na materacu oraz odbijanie balonem.